Szkolne jasełka 2017

28 12 2017

22 grudnia, zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów pod opieką katechetki p. Ireny Niewiadomskiej. Stronę wokalną przedstawienia przygotowała p. Renata Adamczak wraz z chórem szkolnym. Piękne stroje i scenografia przeniosły nas do Betlejem, gdzie zdarzyła się historia narodzin Jezusa. Kolędy, które wspólnie śpiewaliśmy napełniły nas radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Po występie głos zabrała pani dyrektor Patrycja Cichy, która podziękowała uczniom za występ i złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Następnie wychowawcy klas i uczniowie łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia oraz częstowali się piernikami i mandarynkami zakupionymi przez Radę Rodziców.

Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, pracownikom szkoły, Rodzicom i uczniom życzymy spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

majaRoztropni użytkownicy dróg nagrodzeni!

22 12 2017

W czwartek, 21 grudnia 2017 r. dyrektor ZE – p. Patrycja Martyna Cichy oraz opiekun działań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym – p. Mirosław Malinowski podsumowali szkolny konkurs dla kl. I -III „Roztropni użytkownicy dróg”, polegający na dbaniu o swoje bezpieczeństwo i noszeniu kamizelek odblaskowych. Konkurs odbywał się w ramach realizacji projektu we współpracy z IKEA Industry oraz WORD Zielona Góra -  „Bezpieczna Rowerowa Szkoła”. W ramach działań projektowych pierwszoklasiści otrzymują kamizelki odblaskowe, które powinni nosić do szkoły, zwłaszcza w okresie słabej widoczności. Dyrektor i opiekun BRD cyklicznie sprawdzali noszenie kamizelek, by podsumować akcję i wyróżnić tych, którzy o swoje bezpieczeństwo dbają.

mirmal,,Olimpijskie zmagania z Mikołajem”

20 12 2017

20 grudnia odbył się długo oczekiwany Turniej Sportowy „Olimpijskie zmagania z Mikołajem”realizowany w ramach projektu ,,Jestem zdrowy, bo uprawiam sport masowy” dofinansowany przez IKEA Industry. Udział  w zmaganiach wzięły dzieci z klas I-III walcząc w  trzech zróżnicowanych wiekowo zespołach. Konkurencje obejmowały: bieg z prezentem, wyścigi zaprzęgów, przenoszenie „ śniegowych” kul, slalom z piłką, przechodzenie w tunelu, chodzenie na mini szczudłach. Podczas imprezy panowała gorąca, sportowa atmosfera jak na prawdziwych igrzyskach olimpijskich. Po podliczeniu punktów dyrektor ZE p. Patrycja Cichy wręczyła dzieciom  medale (dla większości były pierwszymi w życiu). Dzieci podziękowały sobie za wspólne sportowe emocje oraz wspaniałą atmosferę. Turniej przygotowała wychowawczyni klasy I- p. Maria Janusz, a pomocą służyły p. Renata Adamczak, p. Irena Niewiadomska i p. Joanna Weraksa.

majaGminny Jarmark Bożonarodzeniowy 2017

16 12 2017

W sobotę, 16 grudnia 2017r. w Babimoście odbył się  Jarmark Bożonarodzeniowy. Nasza szkoła wzięła udział w popisach artystycznych. Chór szkolny zaprezentował kolędy i pastorałki dziecięce, szkolny zespół taneczno – wokalny Wiolinki zatańczył układy choreograficzne do współczesnej muzyki. Przygotowane przez rodziców i uczniów stoisko zachęcało do zakupu ozdób świątecznych.

mirmalWiolinki na mikołajkach

8 12 2017

W piątek, 8 grudnia 2017 r. szkolny zespół taneczno – wokalny Wiolinki udał się do Karczmy Taberska, by wziąć udział w spotkaniu mikołajkowym w „Akademii Cioci Joli”. Oprócz takich niespodzianek jak smaczny poczęstunek, dekorowanie świątecznych ciasteczek i śpiewanie kolęd pojawiła się ta najmilsza – Mikołaj. Nie był to jednak zwykły Mikołaj – było to Mikołaj – Fan Falubazu, który przywiózł Wiolinkom świąteczne paczki! Dziękujemy Cioci Joli – p. Jolancie Taberskiej za takie wyróżnienie naszej pracy. Falubazowemu Mikołajowi śpiewamy głośno wszyscy wraz: FA-LU-BAZ! DZIĘ-KU-JE-MY!

wimaZasad dobrego wychowania ciąg dalszy

8 12 2017

W piątek, 8 grudnia 2017 r. odbyło się trzecie z serii spotkanie z zasadami dobrego wychowania, które poprzez rozmaite wierszyki wpajała nam p. Daria Linowiecka z Biblioteki w Nowym Kramsku wraz z p. Bernadetą Opic z MOW w Babimoście. Dzieci z kl. 1 – 3 obejrzały spektakl o Macieju, który zawsze chciał być pierwszy i nigdy nie zważał na innych, przygotowany przez wychowanków z MOW pod kierownictwem p. Bernadety Opic z towarzyszeniem p. D. Linowieckiej. Po inscenizacji odbył się mini konkurs z wiedzy o zasadach dobrego wychowania. Uczniowie biorący w nim udział wykazali się dobrą wiedzą, która pozwoli im w życiu  promować kulturę osobistą. Dziękujemy p. Darii Linowieckiej i p. Bernadecie Opic oraz chłopcom z MOW za przybliżenie wiedzy o tym, jak zachowywać się zgodnie z zasadami dobrego wychowania.

wimaWyjazd do teatru

7 12 2017

W czwartek, 7 grudnia 2017 r. dzieci z klas 1- 3 i oddziału zerowego obejrzały spektakl Teatru NEON z Wrocławia pt. „Roszpunka”, inspirowany baśnią Braci Grimm w reżyserii Agaty Obłąkowskiej-Woubishet,w adaptacji – Mikołaja Woubishet, z muzyką  – Grzegorza Mazoń i choreografią – Jana Nykiela. Kostiumy i scenografię opracowała – Karolina Koniecka. Przedstawienie teatralne odbyło się w sulechowskim zborze, do którego grupa udała się autobusem. Spektakl swoją koncepcją zaprosił dzieci do używania wyobraźni. „Wszystko można sobie wyobrazić” powtarzali aktorzy słowa piosenki. I tak za sprawą kilkunastu klocków powstawały na scenie elementy scenografii: ogród, wieża, statek, samolot. Aktorzy pięknie poruszali się na scenie – mówili, śpiewali i tańczyli. Odtwórcy ról finałową piosenką porwali publiczność do wspólnego tańca. Spektakl podobał się dzieciom. Wyjazd koordynowała wychowawczyni trzeciej klasy – p. Renata Adamczak.

wima/R.AOdwiedziny Mikołaja

6 12 2017

W środę, 6 grudnia 2017 r. naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Zawitał do przedszkolaków i do starszych klas. Nieco dłużej zatrzymał się w klasach 1-3, ponieważ tu rozgrywano Turniej Mikołajkowy.  Współzawodnictwo przygotowała 3 klasa z wychowawczynią – p. Renatą Adamczak. Uczniów podzielona na cztery mieszane drużyny: Choinki, Mikołaje, Gwiazdki i Elfy. Było wiele niespodzianek: nauka piosenki „Już świąteczna gwiazdka świeci”, rozwiązywanie krzyżówki – choinki, uzupełnianki ortograficzne, sklejanie postaci Mikołaja. I choć wszystko wydawało się bardzo łatwe, to ostatecznie zwycięzca był tylko jeden. Najlepsze okazały się dzieci z drużyny trzeciej o nazwie Mikołajki. Brawo! Potem przyszedł Mikołaj…był bardzo miły i wymagający. Dzieci z trzeciej klasy chwaliły się, jakich modlitw nauczyły się do komunii, inni prezentowali wierszyki świąteczne, były też piosenki. Co niektórzy musieli bardzo dużo obiecać Mikołajowi. Nawet panie wychowawczynie z rumieńcem na twarzy przyznawały się, że nie zawsze bywają grzeczne. Wszyscy otrzymali wspaniałe prezenty, za które serdecznie podziękowali. Mikołaj obiecał, że będzie czuwał nad dziećmi i odwiedzi je jeszcze raz…pewnie za rok. Spotkanie było bardzo udane. Dziękujemy trzeciej klasie i p. Renacie Adamczak za wspólnie spędzony czas.

wimaDyskoteka andrzejkowa Samorządu Szkolnego

6 12 2017

1 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla kl. I – VII, którą zorganizował Samorząd Szkolny działający pod opieką p. Joanny Weraksy. Uczniowie brali udział w różnorodnych zabawach. Poza muzyką, tańcami i świetną zabawą, mieli okazję sprawdzić, co przyniesie im przyszłość. Odbył  się też  konkurs na najlepszą parę taneczną. Nagrodą był dzień bez pytania z języka niemieckiego. Ten konkurs wygrały Agata i Kamila oraz Wiktoria i Julia. Świętowaliśmy również imieniny Andrzeja, który od Samorządu Szkolnego otrzymał słodkości oraz owoce. Wszyscy zebrani zaśpiewali mu „Sto lat”. Każdy uczestnik dyskoteki mógł skosztować ciasta oraz pierniczków.  Zabawa była bardzo udana, liczymy na kolejne.

Oskar E.
Finał konkursu recytatorskiego

4 12 2017

2 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świebodzinie odbył się finał XVIII Międzywojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego o Laur Haliny Poświatowskiej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica Karolina Czulak z kl. IV, którą przygotowała p. Renata Gronkowska. Konkurs rozpoczął się o godz. 11.00, najpierw wiersze przedstawiali młodsi uczestnicy, a następnie uczniowie ze szkoły gimnazjalnej oraz ponadpodstawowej. Między prezentacjami poezji wyświetlono film upamiętniający Halinę Poświatowską. Następnie odbyły się obrady jury, po których ogłoszono wyniki. Tym razem nie zajęliśmy żadnego z miejsc. Jednak czujemy się zaszczyceni, że nasza uczennica pokonała tylu rywali i doszła do finału.

R.G.