Pasowanie na Czytelnika

24 01 2021

W dniu 21 stycznia 2021 roku w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelników uczniów klasy pierwszej. Pierwszaki zapoznały się z regulaminem naszej biblioteki, zdały test na temat dlaczego warto czytać i jak należy traktować książki. Następnie wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę.

Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał dyplom i zakładkę do książki. Mamy nadzieję, że będą z nich gorliwi czytelnicy, tym bardziej, że niektórzy już przeczytali kilka książek, co skrzętnie odnotowano na ich kartach czytelniczych.

Opiekun biblioteki
Irena NiewiadomskaCZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

21 01 2021

Uczniowie klas 2 – 3, z inicjatywy p. Moniki Brzóski, wraz z Wychowawczyniami realizują w tym roku szkolnym innowacyjny międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III (edycja II).

Innowacja opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Ponadto innowacyjna formuła edycji II projektu polega na wzmacnianiu więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijaniu poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Poprzez czytanie lektur, uczniowie zostaną wprowadzeni w problematykę dotyczącą zmian klimatycznych, postaw ekologicznych oraz szeroko pojętej ochrony środowiska.

Aby zminimalizować problem i zainspirować dzieci do czytania, od 23 września 2020 r. wprowadzamy projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej, upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów klas I-III, którego założeniem jest zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną oraz wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

Cele ogólne:

  • rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
  • rozwijanie aktywności czytelniczej,
  • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
  • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
  • integracja zespołu klasowego,
  • współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych,
  • wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym – rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

Uczniowie zrealizowali I moduł.

Czytam_z_klasa_-_Modul_I…RAZEM NA ŚWIĘTA – PODZIĘKOWANIA MEiN

21 01 2021

„Ponad 12 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. To rekordowa liczba zgłoszeń. Uczniowie i nauczyciele wspólnie organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, śpiewali kolędy, przygotowywali kartki z życzeniami oraz świąteczne upominki dla osób starszych i samotnych z najbliższej okolicy. Swoimi działaniami udowodnili, że pomagać można niezależnie od okoliczności. Dziękujemy za tak liczny udział w akcji i dobro okazane drugiej osobie!” (ŹRÓDŁO: Podziękowania)POWRÓT UCZNIÓW KLAS 1 – 3 DO SZKOŁY

14 01 2021

W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom,  MEiN, MZ i GIS opracowało Wytyczne w sprawie reżimu sanitarnego dla tych klas.

W naszej szkole z dniem 18.01.2021 r. obowiązuje Procedura funkcjonowania szkoły w czasie epidemii. Procedura jest dostępna na stronie internetowej szkoły (zakładka: Dokumenty, tu: Zarządzenia) oraz w dzienniku elektronicznym Librus Synergia w plikach szkoły.

W Ogłoszeniach w dzienniku elektronicznym Librus Synergia i na stronie internetowej szkoły (w zakładce: Dokumenty, tu: Ogłoszenia) opublikowane zostało także ogłoszenie w sprawie organizacji pracę szkoły od 18.01.2021 r.FERIE ZIMOWE

4 01 2021

W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbywają się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich tegoroczne ferie Uczniowie powinni spędzać wolny czas głównie w domach. MEN chce, aby czas odpoczynku był inspirujący i ciekawy, dlatego zachęca do skorzystania z ofert, przygotowanych przez  partnerów MEN na czas wolny od zajęć lekcyjnych oraz wskazuje pomoc psychologiczno – pedagogiczną w czasie ferii.

Szczegóły:

Ferie_2021

Słuchowiska_radiowe

PomocSpotkanie świąteczne z Rodzicami Przedszkolaków ze Starego Kramska

3 01 2021

Święta Bożego Narodzenia to cudowny czas, który łączy ze sobą ludzi. Niestety, w tym roku nie mogliśmy zaprosić rodziców do przedszkola w Starym Kramsku, aby wspólnie spędzić  czas. Dlatego dzieci wystąpiły dla nich on-line :) . Zaprosiliśmy naszych widzów do „Gwiezdnej szkoły” i przedstawiliśmy historię Bożego Narodzenia z punktu widzenia gwiazdek. Było to szczególne przedstawienie, bo dla rodziców, ale bez nich.

Dzieci następnie świętowały przy słodkim poczęstunku i śpiewając kolędy. A później odwiedził nas w tajemniczy sposób Gwiazdor, który przyniósł wymarzone prezenty. Ten dzień z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci.,,Mała książka -wielki człowiek”

22 12 2020

Nasza szkoła włączyła się w kampanię Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” organizowaną przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz MEN. Projekt został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.
Dziś wychowawczyni klasy pierwszej rozwiozła swoim wychowankom specjalnie dla nich przygotowane Wyprawki Czytelnicze (w tym broszura- poradnik dla rodziców). Wręczanie książeczek i małego upominku (od Mikołaja) miało charakter świątecznej niespodzianki. Pandemia i czas nauki zdalnej wymusił taki sposób przekazania dzieciom książek. Czas przerwy świątecznej i zbliżających się ferii zimowych pozwoli pierwszoklasistom do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność czytania i czerpana przyjemności z lektury.

majaEmotkowe pożeracze smutków

22 12 2020

21 grudnia podsumowana została akcja „Emotkowe pożeracze smutków” – poduszki uszyte przez naszych zdolnych Uczniów zostały wręczone dzieciom przebywającym w Szpitalu Rehabilitacyjno – Leczniczym dla Dzieci w Wojnowie.  Dzięki tej akcji wywołaliśmy uśmiech  i radość u dzieci, które w obecnej chwili są daleko od swoich domów i doskwiera im tęsknota. Dzieci bardzo ucieszyły się z prezentów w postaci emotkowych poduszek.

koordynator akcji, E. Wołek, pedagog szkolnaRAZEM NA ŚWIĘTA

22 12 2020

W tym roku po raz kolejny uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu włączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Tym razem postanowili sprawić radość osobom chorym i samotnym. Wykonali kartki bożonarodzeniowe z życzeniami, które zostały przekazane do Domu Pomocy Społecznej w Glińsku.

Uczniowie swoimi działaniami udowodnili, że pomagać można niezależnie od sytuacji. Dziękujemy za udział w akcji i gotowość niesienia dobra!

Mamy nadzieję, że życzenia i kartki będą dla pensjonariuszy miłą niespodzianką.

Podziękowania MEN:

Razem na Święta

Podziękowania Domu Pomocy Społecznej w Glińsku:

Drodzy uczniowie,

w imieniu moim, pracowników i mieszkanek naszego Domu, Domu Pomocy Społecznej w Glińsku bardzo serdecznie dziękuję Wam za emocjonalne wsparcie, jakim był dla nas efekt waszej pracy. Dziękujemy za piękne, własnoręcznie wykonane kartki oraz świąteczne życzenia, które już się spełniają.

Otrzymane prace świadczą  o tym, że proces wychowania i nauki, w trakcie którego wspierają was nauczyciele i rodzice, przebiega bardzo dobrze, z czego możecie i powinniście być dumni.

Jestem przekonana, że cechy, jakie już teraz w sobie nosicie, będą najbardziej wartościowymi dla społeczeństwa po pandemii. Rozwijając je, uczynicie siebie wartościowymi ludźmi.

Łącząc wyrazy wdzięczności,

Wioleta Kotwas, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Glińsku.”


Opiekun SKW, I. NiewiadomskaŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

21 12 2020