Spotkanie z Rodzicami

20 11 2017

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym planem spotkania. W tym celu proszę najechać kursorem na tytuł: Spotkanie z Rodzicami – informacje szczegółowe 23.11.2017 r., następnie kliknąć na nim lewym przyciskiem myszy.

Spotkanie z Rodzicami – informacje szczegółowe 23.11.2017

WMIII Popołudnie z Cygą

20 11 2017

W niedzielę, 19 listopada 2017 r. w sali wiejskiej w Nowym Kramsku odbyło się „III Popołudnie z Cygą” poświęcone zwyczajom związanym z kiszeniem kapusty. Nasza szkoła silnie wsparła to wydarzenie przygotowując kilka grup z ciekawymi występami artystycznymi. Najpierw zaprezentowały się przedszkolaczki – grupa młodsza i starsza w piosenkach, tańcach i wierszykach związanych ze zdrowym odżywianiem. Grupy przygotowały panie: Agnieszka Raczkowiak i Ludmiła Popiołek. W dalszej części wystąpiła: grupa muzyków ludowych z mistrzem Janem Prządką; zespół wokalny kl. III i chór szkolny pod batutą p. Renaty Adamczak oraz szkolny zespół taneczno – wokalny Wiolinki pod opieką p. Wioletty Malinowskiej. W międzyczasie swoje umiejętności przedstawiły gitarzystki – również uczennice naszej szkoły uczące się gry na gitarze u p. Andżeliki Drozdy. Spotkanie obfitowało w wiele wydarzeń: było kiszenie kapusty, konkurs w ubijaniu kapusty w wiaderkach, konkurs rysunkowy oraz w rzucaniu brukselką do garnka. Można było posmakować rozmaitych potraw z kapusty m.in. kapuśniaczku, gołąbków, kopytek z kapustą. Dzieciom bardzo smakowały łazanki. Spotkanie było bardzo udane.

wimaWycieczka do Poznania

20 11 2017

Zosia Samosia – czyli o tym, jak uczniowie klasy VI pojechali na wycieczkę. Kim była Zosia Samosia – wiedzą wszyscy. I chociaż autor wiersza Julian Tuwim, nie pochwalał zbytnio tego, że Zosia wszystko „sama, sama”, to jednak w dzisiejszym świecie samodzielność i kreatywność liczą się bardzo. Tymi cechami wykazali się uczniowie klasy VI, bowiem wymyślili, zaplanowali, stworzyli kosztorys, opracowali kryteria doboru grupy, przedstawili p. Dyrektor, Wychowawcy, Rodzicom i… pojechali. W sobotę, 18 listopada 2017 r. wsiedli rankiem w pociąg i tyle ich było widać. Do Poznania dotarli w bardzo dobrych humorach, bowiem podróż pociągiem, a potem środkami komunikacji miejskiej, w tym tramwajem, okazała się niebywałą atrakcją. Również odwiedziny poznańskiego ZOO były bardzo dobrym pomysłem na spędzenie sobotniego dnia. I choć sezon jest już nieco zimowy, nie wszystkie zwierzęta ze względu na zimno były skore do witania gości, to jednak udało się kilka z nich obejrzeć. Wycieczkowicze znaleźli nieco wytchnienia w galerii handlowej, gdzie równie miło płynął czas. Można było się posilić, a także zrobić zakupy. Powrót do domu pociągiem był również przyjemny, mimo panującego w wagonach tłoku. Na stacji w Babimoście  oczekiwały na podróżników prywatne taksówki – rodzice. Każdy odjechał do domu z niesamowitą porcją dobrej energii. Bo czas wspólnie spędzony w miłym i wesołym towarzystwie daje siłę i radość na kolejne dni, a może na następne wycieczki?… Opiekunem dzieci podczas wyjazdu był wychowawca kl. VI – p. M. Malinowski

wima/foto mirmalDobrego wychowania ciąg dalszy

17 11 2017

W piątek, 17 listopada 2017 r. odbyło się w szkole kolejne spotkanie dla klas 1 – 3 z serii „Grunt to dobre wychowanie!” przygotowane przez młodzież z MOW z Babimostu i p. Darię Linowieckę z Biblioteki Publicznej w Nowym Kramsku. Oskar i Daniel z MOW przeczytali dzieciom wierszyki o dobrym zachowaniu przy stole oraz w środkach komunikacji. Pani Daria opowiedziała o zwyczajach panujących u naszych sąsiadów – w Niemczech, a także zaprezentowała kilka sposobów na ciekawe układanie serwetek do posiłków. Chętni uczniowie mogli sami zmierzyć się z tą umiejętnością. Spotkanie było bardzo ciekawe. Dziękujemy.

wimaPatriotyczny weekend

12 11 2017

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości delegacja z naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych w Gminie Babimost. Na program gminnych uroczystości składały się następujące wydarzenia, które miały miejsce w Babimoście: msza św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym p.w. św. Wawrzyńca, capstrzyk na Placu Powstańców Wielkopolskich z udziałem Kompanii Honorowej 5. Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa oraz Orkiestry Dętej z Babimostu,  spotkanie w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury połączone z wręczeniem nagród Burmistrza Gminy za osiągnięcia w różnych dziedzinach. Naszą szkołę reprezentowały – dyrektor ZE – p. Patrycja Martyna Cichy, p. Renata Adamczak i p. Ewa Alwinger.

Również w sobotę soliści zespołu Wiolinki: Martyna i Kamila Kostera oraz Adrian i Arkadiusz Drozda wzięli udział w Koncercie Jesiennym zorganizowanym przez Karczmę Taberska, gdzie zaśpiewali piosenkę Wojciecha Młynarskiego – „Nie ma jak u mamy” i piosenkę Zbigniewa Wodeckiego – „Pszczółka Maja”. Koncert poświęcony był artystom, którzy odeszli od nas w tym roku, a także miał swój cel charytatywny, którego bohaterem był babimojszczanin – Mateusz.

W niedzielę, 12 listopada br., Wiolinki wzięły udział w VII Przeglądzie Piosenek Patriotycznych w Sulechowie, gdzie zaprezentowały dwie pieśni: „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” i „Nowe Kramsko”.

wimaNarodowe Święto Niepodległości

11 11 2017

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami oddali hołd walczącym o polską niepodległość. Nie zważając na aurę wszyscy uczestnicy uroczystości udali się pod Obelisk, gdzie przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli wiązankę kwiatów, zapalili znicz i wspólnie odśpiewali hymn Polski.  Na terenie szkoły odbyła się akademia, podczas której uczniowie z klasy piątej i siódmej przedstawili w ciekawy sposób dzieje Polski  w XVIII wieku i jej drogę do odzyskania wolności. Wystąpienia były przeplatane wierszami okolicznościowymi oraz pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru i uczniów wszystkich klas. Był to dzień pełen zadumy i wspomnień o patriotach, walczących o niepodległość kraju. My dziś wykonując uczciwie swoją pracę, naukę przyczyniamy się do zachowania ich osiągnięć, uszanowania przelanej krwi, nigdy nie zapominając, że jesteśmy Polakami.

Ten dzień był okazją do wręczenia przez p. Marię Waligórę i wiceprezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Babimojskiej – Stanisława Daszkiewicza nagród i wyróżnień uczestnikom konkursu fotograficznego pt.”Jak spędzam czas wolny na Babimojszczyźnie”. Upominki i dyplomy otrzymali: Olaf Bannach laureat II miejsca, Julia Kocur, Malwina Sikora, Amadeusz Młynarczak – laureaci III miejsca oraz wyróżnieni Agata Ceglarek i Martyna Kostera. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

L.O.PASOWANIE NA CZYTELNIKA

8 11 2017

8 listopada odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników.

Foto relacja: majaBezpieczna Rowerowa Szkoła

2 11 2017

Projekt Bezpieczna Rowerowa Szkoła realizowany jest w naszej szkole już drugi rok. W ramach działań projektu pierwszoklasiści otrzymują kamizelki odblaskowe, by zwiększyć swoje bezpieczeństwo w czasie drogi „do” i „ze” szkoły. Czy kamizelki są noszone? O to dbają rodzice, koordynator projektu p. M. Malinowski oraz dyrektor ZE – p. P.M. Cichy. Motywacją do ubierania jaskrawego stroju jest to, że dzieci są bardzo często nagradzane za noszenie kamizelek odblaskowych, a jednocześnie promowanie bezpiecznego stylu poruszania się po drogach. Szkolny konkurs noszenia kamizelek odbywa się w klasach 1 – 3. Miłą niespodziankę sprawiła dzisiaj dzieciom Pani Dyrektor, wręczając uczniom noszącym systematycznie kamizelki, sympatyczne nagrody.

wimaA kiedy dorosnę…

2 11 2017

Kiedy dorosnę, chciałbym być… i tu zaczyna się paleta pomysłów na przyszłość. Bo przecież każdy o niej myśli, nawet przedszkolak. Właśnie w przedszkolu mamy najśmielsze pomysły bycia kimś w przyszłości np. piosenkarką, kosmonautą, akrobatą. Tyle pomysłów, ile dzieci. Aby wspomóc przekuwanie fantazji na konkretne wybory, co jakiś czas w naszej szkole odbywają się spotkania z  przedstawicielami różnych profesji. W czwartek, 2 listopada 2017 r. gościliśmy w szkole i w przedszkolu naszą absolwentkę Dominikę Malinowską – z zawodu – ratownika medycznego. Nasz gość zapoznał dzieci ze specyfiką zawodu ratownika medycznego, procedurami osiągnięcia wykształcenia w tym zawodzie, a także z ciekawostkami, z jakimi można się spotkać w pracy ratownika. Uczniowie uczestniczyli w dyskusji, zachowując kulturę rozmowy. Przypomnieli sobie także podstawowe wiadomości n.t. tego, co powinien powiedzieć dzwoniący do pogotowia ratunkowego. Uczniowie kl. IV przećwiczyli także umiejętność układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, a drugoklasiści ćwiczyli rozmowę z pogotowiem ratunkowym. Przedszkolacy dowiedzieli się, że mogą być bardzo pomocni w czasie sytuacji wymagającej interwencji pogotowia, informując dorosłych o tym, co się stało. Spotkania były bardzo owocne. Dziękujemy.

wimaSpotkanie z Policjantami

1 11 2017

We wtorek, 31 października 2017 r.  do naszej szkoły zawitali: dzielnicowy sierż. Daria Puchalska i dzielnicowy st. sierż. Piotr Czuba, by w ramach Lubuskiego Programu Edukacyjno – Wychowawczego „LUPO” przypomnieć dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Spotkania odbyły się dwóch grupach wiekowych: kl. 1 – 2  oraz kl. 3 -4. Podczas prelekcji Policjanci przypomnieli uczniom, jak należy zachowywać się w drodze „do” i „ze” szkoły; jak dbać o bezpieczeństwo w czasie przerw; czy? gdzie? i kiedy?  wolno dzieciom samodzielnie  jeździć rowerem. Praktyczne ćwiczenia w przechodzeniu przez jezdnię przy wykorzystaniu specjalnej makiety utwierdziły Gości w przekonaniu, że w takich sytuacjach dzieci radzą sobie doskonale. Liczymy na to, że nasi wychowankowie, dzięki zdobytej wiedzy, zawsze będą bezpieczni.

wima