784 675 096 telefon interwencyjny w sprawie wypoczynku

7 07 2021

Zgodnie z informacją na stronie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. (źródło: KO Gorzów Wlkp.) z dniem 25 czerwca 2021 r. uruchomiony został interwencyjny telefon w sprawie wypoczynku, pod który można zgłaszać niepokojące sytuacje, w których zagrożone jest bezpieczeństwo dzieci.

784 675 096 telefon interwencyjny w sprawie wypoczynku

W pozostałych kwestiach związanych z organizacją i zgłaszaniem wypoczynku należy kontaktować się z pracownikiem kuratorium oświaty w godzinach pracy urzędu pod numerem telefonu: 95 725 50 00 lub 68 452 74 14.INFORMACJA DLA KORZYSTAJĄCYCH Z BOISKA

5 07 2021

Mieszkańcy Nowego Kramska, Kolesina i Starego Kramska mogą korzystać z boiska wielofunkcyjnego w czasie przerwy wakacyjnej.

Każdy korzystający musi dbać o porządek. Pracownicy szkoły każdego dnia sprzątają z tafli boiska i przyległego terenu butelki, papierki i inne śmieci. Ponadto stale są przenoszone ławki przez osoby korzystające z boiska.

W sytuacji dalszego zaśmiecania terenu szkoły przez korzystających oraz przenoszenia przedmiotów będących na wyposażeniu – teren szkoły zostanie zamknięty dla osób postronnych.

Z poważaniem,

Dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Nowym KramskuDOBRY START

5 07 2021

„Dobry Start” z ZUS

Od nowego roku szkolonego 300 zł w ramach programu „Dobry Start” będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W ramach programu rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Wsparcie przysługuje na dzieci do 20. roku życia lub 24 lat, jeśli posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.

Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r., wyłącznie elektronicznie – za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia lub przez serwisy internetowe niektórych banków. Również zawiadomienia dotyczące świadczeń „300 plus” będą przekazywane w formie elektronicznej. Samo świadczenie zostanie wypłacone wyłącznie na rachunek bankowy.

Na Platformie Usług Elektronicznych ZUS udostępnił specjalny kreator wniosków o świadczenia z programu „Dobry Start”.

Pomoże on uniknąć błędów przy staraniu się o wsparcie. Pracownicy ZUS we wszystkich placówkach będą pomagali w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie „300 plus”. Dodatkowo w wybranych placówkach Poczty Polskiej, KRUS, urzędach i instytucjach  będzie można uzyskać pomoc w elektronicznym złożeniu wniosku w ramach programu „Dobry Start”.

Zainteresowanym pomagać będą pracownicy ZUS.Ach co to był za dzień… Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

30 06 2021

I stało się – rok szkolny 2020/2021 zakończył się, rok, który upłynął pod znakiem nauczania online. Od nas wszystkich wymagało to wyjścia ze strefy komfortu, reorganizacji życia domowego i szybkiej adaptacji do nowej formy uczenia i nauczania. Był to rok inny. Uaktywnił uczniów, którzy w bezpośrednich kontaktach byli wycofani, a uczniowie niepokorni – spokornieli. Pokazał, że szkoła i dom potrafią i chcą współpracować – na rzecz dziecka. Kształcenie na odległość to doświadczenie, z którego będziemy czerpać naukę na przyszłość. Nowe narzędzia, formy i metody pracy i komunikacji, a także nowe umiejętności i kompetencje wypracowane w tym czasie, przydadzą się w przyszłości.

Zakończenie roku szkolnego to jeden z ulubionych momentów dla uczniów. Myślami są oni już na podwórzu z basenem lub na słonecznej plaży. Jednak zanim wakacje rozpoczną się na dobre, wróćmy do pięknych występów i, dla niektórych, pożegnań z naszą szkołą. 25. czerwca br. okazał się dniem bezchmurnym, co ucieszyło biorących udział w programie artystycznym, a był on dość bogaty. Każdy znalazł coś dla siebie.

Najpierw zaprezentował się chór pod przewodnictwem Pana Przemysława Broca, kolejne były Wiolinki, którymi opiekuje się pani Wioletta Malinowska i Katarzyna Szymańska. Nie zabrakło też przedszkolaków z występem artystycznym, a których przygotowała p. Ludmiła Popiołek.

Ważnym aspektem apelu było przemówienie Burmistrza Babimostu -  pani Genowefy Materny. Wręczyła Ona nagrody Burmistrza najlepszym Absolwentom.

Głos zabrała również Dyrektor Patrycja Pempera-Cichy, która wręczyła Uczniom stypendia za wyniki w nauce.

Podziękowała także Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za optymalną realizację kształcenia na odległość. Przekazała Uczniom wyrazy uznania i szacunku za miesiące zapału w wykonywaniu szkolnych obowiązków poza szkołą. Podziękowała Rodzicom za zrozumienie wyjątkowej sytuacji, za efektywną współpracę z Nauczycielami i wspieranie Uczniów w kształceniu na odległość dodając, że ich życzliwość przyczyniła się do sprawnego przebiegu zdalnego nauczania.

Szczególne słowa skierowała do Absolwentów:  „Przez 8 lat byliście blisko nas, a teraz odchodzicie w nową – na razie nieznaną – przestrzeń. Moment pożegnania to trudna chwila, ale także wspaniała, bo oto rozpoczyna się coś nowego, bo „księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie” (W. Szymborska). Przed Wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości. Życzę Wam, abyście  w kolejnej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, odnaleźli nowych wspaniałych kolegów, przyjaciół, by to, co od jutra stanie się treścią Waszego  życia, było jak najlepsze, abyście się  nie zawiedli  na ludziach, żebyście  spotykali się ze sprawiedliwością i szacunkiem.”

Dokonano też wpisu do Złotej Księgi Absolwentów. „Najlepszą wśród najlepszych” okazała się Kamila Kostera.


Wychowawcy gratulowali uczniom oraz rodzicom świadectw z wyróżnieniem.


Tradycją jest, że klasa siódma żegna koleżanki i kolegów z klasy ósmej, dlatego przygotowali żartobliwy występ dla absolwentów.

Ósmoklasiści, pod przewodnictwem pani Lilli Omieczyńskiej, także odwdzięczyli się wskazówkami, jak godnie reprezentować szkołę po ich odejściu, np. poprzez symbolikę przejęcia sztandaru.


Podsumowując, był to dzień pełen wzruszeń, ale i rozmyślań o tym, jak Absolwenci ułożą swoją przyszłość.

Dziękujemy bardzo serdecznie Paniom z obsługi za pomoc w organizacji uroczystości, Panu Przemysławowi za oprawę muzyczną, Pani Renacie i Pani Lilli za przygotowanie Uczniów do występów, Wychowawcom za docenienie Uczniów promowanych z wyróżnieniem i wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań, by ten dzień był tak uroczyście i wspaniale przygotowany.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w filmowym skrócie.

RG i KSWAKACJE!

28 06 2021GUS życzy słonecznych i bezpiecznych wakacji!

24 06 2021

Z okazji nadchodzących wakacji w imieniu Głównego Urzędu Statystycznego składamy życzenia słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku oraz wymarzonych podróży wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i młodzieży.

Po wakacjach zapraszamy do udziału w naszych flagowych projektach edukacyjnych.

Już teraz zapraszamy na stronę  https://spis.gov.pl/dla-dzieci-i-mlodziezy/, gdzie znajdują się materiały edukacyjne i pomoce dydaktyczne, które mają na celu przybliżenie najmłodszym idei Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Planujemy również organizację we wrześniu konkursów dla uczniów i nauczycieli dotyczących NSP 2021.

Nasze działania są ukierunkowane na trwający do 30 września Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zachęcamy serdecznie do propagowania tego przedsięwzięcia wszystkich Nauczycieli i Wychowawców, ponieważ wkładacie ogromny trud w przygotowanie młodzieży do świadomej postawy obywatelskiej. Dajcie przykład i #spiszcie się jak na kadrę pedagogiczną przystało!

Zachęcamy wszystkich Państwa do udziału w NSP 2021 przy wykorzystaniu najwygodniejszej formy – samospisu online na stronie spis.gov.pl. To tylko kilka minut, a korzyści bezcenne. Dodatkowo każdy, kto spisze się przez Internet, ma szansę wzięcia udziału w Loterii Spisowej. Do wylosowania cenne nagrody, w tym samochód. UWAGA! Loteria trwa tylko do 7 lipca 2021 r.!

Dziękujemy za dotychczasową pomoc w promocji tego wydarzenia, ważnego dla wszystkich Polaków – bo #LiczySięKażdy, a wszyscy razem #LiczymySięDlaPolski.Konferencja dla rodziców: Szczepienie nastolatków 12+ przeciw COVID-19

22 06 2021

Organizacja konferencji online z udziałem specjalistów z zakresu ochrony zdrowia adresowanej do rodziców uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Szczegóły:

KonferencjaZłota Kwyrla 2021.

15 06 2021

wiersze

Konkurs poetycki „Złota Kwyrla 2021″ został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 19 prac uczniów ze szkół Regionu Kozła: z Dąbrówki Wlkp., Kosieczyna, Podmokli Małych, Nowego Kramska i Zbąszynka. Jury  oceniło prace w dwóch kategoriach wiekowych; klasy IV-V i klasy VI-VIII. Prace były różnorodne pod względem tematyki, formy, zastosowanych środków artystycznego wyrazu i nastroju. W wyniku obrad jury  nagrodzono następujące prace:

W kategorii klas IV-V laureatami są;

I miejsce- Julian Adamski,  kl. IV,  ZE w  Podmoklach  Małych, za wiersz pt. „Pełnia Księżyca kontra Julek”,

II miejsce-Damian Śmiałek, kl. IV,  SP  w Dąbrówce Wlkp., za wiersz  pt. „Dylematy”,

III miejsce-Lena Niemiec, kl. IV, SP w Dąbrówce Wlkp.,  za wiersz pt. „Piękny ogród”.

W kategorii klas VI-VIII laureatami są;

I miejsce-Julia Jędrzy , kl. VIII, SP w Dąbrówce Wlkp., za wiersz pt. „Nadzieja”,

II miejsce-Marta Kucharska, kl. VIII, SP w Kosieczynie , za wiersz pt. „Gość nieproszony”,

III miejsce-Zuzanna Olech, kl. VIII, ZE w Podmoklach Małych, za wiersz pt. „Martwa cisza nocy”.

Ponadto jury   przyznało dwa wyróżnienia:

dla  Elizy Ślozowskiej, kl. IV , SP w Dąbrówce Wlkp., za wiersz pt. „Lato i wakacje” oraz  Mai Utrata, kl. VIII, SP w Dąbrówce Wlkp., za wiersz pt. „Obraz”.

Wszystkim laureatom gratulujemy zwycięstwa, mamy nadzieję, że nadal będą rozwijali swój talent pisarski.

I.N.Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

14 06 2021

„Wycieczka jest lekcją patrzenia, słuchania, myślenia, mówienia i przezywania… Każda wycieczka to otwieranie okna na świat, przygotowanie do samodzielnych wypraw w celu zaspokojenia ciekawości, swoich potrzeb intelektualnych, estetycznych i zdrowotnych”

Na podstawie odbytej wycieczki do Kotliny Kłodzkiej uczniowie klas 3 – 5 wraz z wychowawcami stworzyli film ze swoich przeżyć.

nasze wspomnienia :)

W ciągu dwóch dni udało się nam zwiedzić między innymi:

Ząbkowice Śląskie , gdzie odwiedziliśmy Krzywą wieżę i Laboratorium Frankensteina. W Polanicy Zdrój byliśmy w Parku Zdrojowym, Pijalni Wód i Domu Zdrojowym. Zakwaterowani byliśmy w Szczytnej, gdzie w bardzo uroczym miejscu zrobiliśmy ognisko. Bawiliśmy się naprawdę super!!! Następnego dnia po pysznym śniadanku zdobyliśmy Szczeliniec Wielki. Spacer po PNGS dostarczył nam niesamowicie dużo wrażeń. Na sam koniec wycieczki odwiedziliśmy Kudowę Zdrój i Kaplicę czaszek. Już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki :)

wychowawcy klas 3-5 :) PB, MB, KSSzczepienia uczniów 12 – 18 lat

13 06 2021

Komunikat MEiN – Departament Informacji i Promocji

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Organizacja szczepień

Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).

Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?

Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

  • zgodę rodzica,
  • kwestionariusz,
  • kwalifikację lekarza,
  • szczepienie.

Harmonogram szczepień po wakacjach

Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

  • I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
  • II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
  • III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców

Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia MEiN opracował także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

Dlaczego warto się zaszczepić?

Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

Jak działa szczepionka?

Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

kwestionariuszwstepnegowywiaduprzesiewowegoprzedszczepieniemosobyniepelnoletniejprzeciwcovid19