Dzieci czytają ze Słodziakami

3 11 2018

…wyczekiwane losowanie Słodziaków…środa, 31.10.2018r. …było słodko i bardzo emocjonalnie. Czytaj dalej »Dzień Głośnego Czytania

27 10 2018

W czwartek, 18 października 2018r. w klasie nr 18 spotkali się uczniowie klas 1- 3, by w ramach kampanii czytelniejszej „Gangu Słodziaków” posłuchać  fragmentów książki opowiadającej o małych bohaterach. Dzieciom czytała nasza pielęgniarka – p. Edyta. Całość spotkani przygotowała p. I. Niewiadomska. Czytaj dalej »Pasowanie Uczniów Klasy I-szej na Czytelników.

10 10 2018

Dzisiaj w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania pierwszaków na czytelników. W obecności Pani Dyrektor Patrycji M. Cichy, wychowawczyni Pani Moniki Brzóska, opiekuna biblioteki Pani Ireny Niewiadomskiej, uczniowie zapoznali się z zasadami panującymi w bibliotece. Zdali również egzamin ze znajomości literatury dziecięcej. Do czytania i częstego korzystania z biblioteki zachęcali pierwszaków uczniowie klasy ósmej, którzy w tym dniu przeobrazili się w krasnale. Na koniec pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, otrzymali karty biblioteczne i prezenty niespodzianki. Mamy nadzieję, że od dzisiejszego dnia będą częstymi gośćmi biblioteki.Lekcja w bibliotece szkolnej

3 10 2018

Ciekawe spotkania w bibliotece szkolnej…

W środę, 3 października 2018r. w szkolnej bibliotece odbyły się ciekawe spotkania dzieci z bohaterami – Słodziakami! Nie, to nie było nic do jedzenia. Wiemy, że w bibliotece nie wolno jeść.  To były pluszowe, kolorowe z dużymi oczami… stworki! Zachęciły nas nie tylko do czytania. Wykonywaliśmy różne fajne ćwiczenia w pisaniu, rysowaniu… Czas spędziliśmy ciekawie. Spotkanie odbyło się w ramach konkursu „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” zorganizowanego przez  sieć  sklepów  „Biedronka”, w którym biorą udział uczniowie klas I-III. Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa, a przygody  Słodziaków mają nas zachęcić do codziennej lektury. Czytaj dalej »Szkolne jasełka 2017

28 12 2017

22 grudnia, zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów pod opieką katechetki p. Ireny Niewiadomskiej. Stronę wokalną przedstawienia przygotowała p. Renata Adamczak wraz z chórem szkolnym. Piękne stroje i scenografia przeniosły nas do Betlejem, gdzie zdarzyła się historia narodzin Jezusa. Kolędy, które wspólnie śpiewaliśmy napełniły nas radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Po występie głos zabrała pani dyrektor Patrycja Cichy, która podziękowała uczniom za występ i złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Następnie wychowawcy klas i uczniowie łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia oraz częstowali się piernikami i mandarynkami zakupionymi przez Radę Rodziców.

Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, pracownikom szkoły, Rodzicom i uczniom życzymy spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

majaRoztropni użytkownicy dróg nagrodzeni!

22 12 2017

W czwartek, 21 grudnia 2017 r. dyrektor ZE – p. Patrycja Martyna Cichy oraz opiekun działań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym – p. Mirosław Malinowski podsumowali szkolny konkurs dla kl. I -III „Roztropni użytkownicy dróg”, polegający na dbaniu o swoje bezpieczeństwo i noszeniu kamizelek odblaskowych. Konkurs odbywał się w ramach realizacji projektu we współpracy z IKEA Industry oraz WORD Zielona Góra -  „Bezpieczna Rowerowa Szkoła”. W ramach działań projektowych pierwszoklasiści otrzymują kamizelki odblaskowe, które powinni nosić do szkoły, zwłaszcza w okresie słabej widoczności. Dyrektor i opiekun BRD cyklicznie sprawdzali noszenie kamizelek, by podsumować akcję i wyróżnić tych, którzy o swoje bezpieczeństwo dbają.

mirmal,,Olimpijskie zmagania z Mikołajem”

20 12 2017

20 grudnia odbył się długo oczekiwany Turniej Sportowy „Olimpijskie zmagania z Mikołajem”realizowany w ramach projektu ,,Jestem zdrowy, bo uprawiam sport masowy” dofinansowany przez IKEA Industry. Udział  w zmaganiach wzięły dzieci z klas I-III walcząc w  trzech zróżnicowanych wiekowo zespołach. Konkurencje obejmowały: bieg z prezentem, wyścigi zaprzęgów, przenoszenie „ śniegowych” kul, slalom z piłką, przechodzenie w tunelu, chodzenie na mini szczudłach. Podczas imprezy panowała gorąca, sportowa atmosfera jak na prawdziwych igrzyskach olimpijskich. Po podliczeniu punktów dyrektor ZE p. Patrycja Cichy wręczyła dzieciom  medale (dla większości były pierwszymi w życiu). Dzieci podziękowały sobie za wspólne sportowe emocje oraz wspaniałą atmosferę. Turniej przygotowała wychowawczyni klasy I- p. Maria Janusz, a pomocą służyły p. Renata Adamczak, p. Irena Niewiadomska i p. Joanna Weraksa.

majaGminny Jarmark Bożonarodzeniowy 2017

16 12 2017

W sobotę, 16 grudnia 2017r. w Babimoście odbył się  Jarmark Bożonarodzeniowy. Nasza szkoła wzięła udział w popisach artystycznych. Chór szkolny zaprezentował kolędy i pastorałki dziecięce, szkolny zespół taneczno – wokalny Wiolinki zatańczył układy choreograficzne do współczesnej muzyki. Przygotowane przez rodziców i uczniów stoisko zachęcało do zakupu ozdób świątecznych.

mirmalWiolinki na mikołajkach

8 12 2017

W piątek, 8 grudnia 2017 r. szkolny zespół taneczno – wokalny Wiolinki udał się do Karczmy Taberska, by wziąć udział w spotkaniu mikołajkowym w „Akademii Cioci Joli”. Oprócz takich niespodzianek jak smaczny poczęstunek, dekorowanie świątecznych ciasteczek i śpiewanie kolęd pojawiła się ta najmilsza – Mikołaj. Nie był to jednak zwykły Mikołaj – było to Mikołaj – Fan Falubazu, który przywiózł Wiolinkom świąteczne paczki! Dziękujemy Cioci Joli – p. Jolancie Taberskiej za takie wyróżnienie naszej pracy. Falubazowemu Mikołajowi śpiewamy głośno wszyscy wraz: FA-LU-BAZ! DZIĘ-KU-JE-MY!

wimaZasad dobrego wychowania ciąg dalszy

8 12 2017

W piątek, 8 grudnia 2017 r. odbyło się trzecie z serii spotkanie z zasadami dobrego wychowania, które poprzez rozmaite wierszyki wpajała nam p. Daria Linowiecka z Biblioteki w Nowym Kramsku wraz z p. Bernadetą Opic z MOW w Babimoście. Dzieci z kl. 1 – 3 obejrzały spektakl o Macieju, który zawsze chciał być pierwszy i nigdy nie zważał na innych, przygotowany przez wychowanków z MOW pod kierownictwem p. Bernadety Opic z towarzyszeniem p. D. Linowieckiej. Po inscenizacji odbył się mini konkurs z wiedzy o zasadach dobrego wychowania. Uczniowie biorący w nim udział wykazali się dobrą wiedzą, która pozwoli im w życiu  promować kulturę osobistą. Dziękujemy p. Darii Linowieckiej i p. Bernadecie Opic oraz chłopcom z MOW za przybliżenie wiedzy o tym, jak zachowywać się zgodnie z zasadami dobrego wychowania.

wima