Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 06 2017

Ostatni dzwonek przed wakacjami zabrzmiał w piątek, 23 czerwca br. Wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele zebrali się po raz ostatni w roku szkolnym 2016/2017 w sali gimnastycznej,  by odebrać zasłużone nagrody, świadectwa i wyruszyć na wakacje. Pani Dyrektor przywitała wszystkich bardzo serdecznie. Następnie na salę wprowadzono sztandar szkoły. Po odśpiewaniu hymnu nastąpiła część, podczas której wręczono nagrody oraz poinformowano zebranych o ostatnich sukcesach szkoły. W dalszej kolejności swoje świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrodami książkowymi odebrali uczniowie z kl. I – VI. Do grupy uczniów z najwyższymi wynikami należą:

Agata Ceglarek, Oskar Eckert,  Martyna Kostera, Amadeusz Młynarczak z kl. VI;  Agata Zamolska i Jacek Skrzypek z kl. V; Wiktoria Fiłka i Kamila Kostera z kl. IV; Olaf Bannach, Gracjan Janiak, Karolina Czulak, Malwina Sikora i Agnieszka Zmuda z kl. III; Julia Górecka, Sylwia Kozłowska, Julia Fiłka i Patryk Nawrot z kl. II, Karolina Zakrzewska z kl. I. Nagrodę Rady Rodziców za uzyskanie najwyższej średniej w szkole uzyskała Agata Zamolska z kl. V. Gratulujemy wszystkim uczniom! Po części oficjalnej każda klasa udała się z wychowawcą na spotkanie w sali lekcyjnej. Tam zostały rozdane pozostałe świadectwa, a także przypomniano o bezpiecznym zachowywaniu się w czasie wakacji.

Wszystkim uczniom życzymy, by czas wypoczynku był ciekawy i bezpieczny. Wesołych wakacji :-) !

wima/foto mirmalZakończenie roku katechetycznego

23 06 2017

W czwartek 22 czerwca br. o godz. 18.00 odbyła się w kościele parafialnym msza św. na zakończenie roku katechetycznego i  szkolnego. Był to także dzień kończący  Oktawę  Bożego Ciała. Według naszej tradycji tego dnia święci się wianki uplecione z tegorocznych kwiatów i ziół. W procesji brały udział dzieci sypiące kwiaty oraz Wiolinki niosące wianki, ubrane w regionalne stroje ludowe, a także pozostali uczniowie.

wimaWyjątkowa uroczystość

23 06 2017

Dzisiaj – czwartek, 22 czerwca 2017 r., w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość – pożegnanie dyrektor pani Marii Waligóry, który odchodzi na emeryturę. Z tej okazji każdy chciał przygotować niespodziankę. W rezultacie starań uczniów i nauczycieli powstał program artystyczny składający się z popisów: grupy przedszkolaków, pary tańca towarzyskiego, chóru szkolnego, recytatorów, Wiolinek. W drugiej części programu zebrani obejrzeli prezentację multimedialną, która opowiedziała o trzydziestosiedmioletniej pedagogicznej pracy p. Marii Waligóry. Także w tej części była okazja do złożenia życzeń naszej p. Dyrektor. Składali je zaproszeni goście mi.in: Lubuska Kurator Oświaty – p. Ewa Rawa, Burmistrz Babimostu – p. Bernard Radny i Wiceburmistrz Babimostu – p. Zbigniew Woziński; Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół z Babimostu, Dąbrówki Wlkp., Podmokli Małych i Zbąszynka; Dyrektor Regionu Kozła; Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście;  sołtysi Nowego i Starego Kramska, przedstawiciele stowarzyszeń, Rada Rodziców Szkoły oraz uczniowie. W dalszej kolejności głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim za dobrą współpracę i życzyła pomyślności w kolejnych szkolnych latach. Z dniem 31 sierpnia br. pani Maria Waligóra, po 37 latach pracy, przechodzi na emeryturę.

wima/foto mirmalŚroda pełna niespodzianek!

21 06 2017

21 czerwca br. nie był Dniem Dziecka, choć wielość niespodzianek wskazywałaby na to, że to jednak był wyjątkowo świąteczny dzień. Ale zacznijmy od tego, że Rada Rodziców postanowiła nagrodzić uczniów naszej szkoły. Dlaczego? Pewnie dlatego, że dzieci są grzeczne, dobrze się uczą, a rodzice kochają dzieci. Dlatego w środę od rana Panie z Rady Rodziców czarowały. Najpierw pojawił się Pan Iluzjonista i zachwycił dzieci swoim popisem. Starsi uczniowie, choć starali się ukryć zainteresowanie, to jednak długo dyskutowali o tym, jak to było z tymi pieniążkami, które się rozmnażały. Po Magiku zjawili się dwaj panowie, obydwaj  o imieniu Piotr ze Służby Ochrony Kolei. Towarzyszył im pies. Wspólnie spędzony czas zaowocował informacjami o bezpieczeństwie podczas podróży, wyposażeniu służb mundurowych kolei w rozmaite gadżety dyscyplinujące oraz o tym, ja należy traktować zwierzęta. Obejrzeliśmy także pokaz tresury psa. Potem przyjechali Policjanci p. Daria i p. Piotr, którzy przypomnieli nam o zachowywaniu bezpieczeństwa podczas wakacji w  różnych sytuacjach. Dzieci spróbowały strzelać do bramki, mając ubrane narkogogle i alkogogle. Przedstawiciele obu służb pozwolili dzieciom na obejrzenie samochodów i  dodatkowo rozdawali nagrody.

W czasie krótkich przerw można było zjeść drożdżówkę i hot – dogi. Dzień pełen atrakcji spodobał się dzieciom. Dziękujemy Radzie Rodziców za tak piękny pomysł, by przed wakacjami przybliżyć tematykę bezpieczeństwa, sprawiając przy tym wiele radości.

wima14 Festyn Caritasu

17 06 2017

W sobotę, 17 czerwca br. od godz. 17.00 odbywał się sali wiejskiej w Nowym Kramsku 14 Festyn Caritasu.  W części artystycznej wystąpiły zespoły wokalne klasy drugiej i szóstej oraz Wiolinki. Wszystkie dzieci pięknie się zaprezentowały. Dziękujemy za obecność.

wima/ foto mirmalWiolinki na procesji Bożego Ciała

17 06 2017

Jednym z działań zespołu Wiolinki jest kultywowanie tradycji niesienia Poduszki Serca Maryi podczas świąt kościelnych. Na tegorocznej procesji Bożego Ciała poduszkę niosły: Wiktoria Fiłka i Kamila Kostera z IV kl., Agata Zamolska z V kl., Agata Ceglarek i Martyna Kostera z kl. V.

wima/foto MMBRD – VIII miejsce w Polsce!

17 06 2017

Od piątku 9 czerwca br. do środy 14 czerwca br. drużyna BRD w składzie: Wiktoria F. kl. IV, Agata Zamolska kl. V, Jacek Skrzypek kl. V i Oskar Eckert kl. VI pod opieką p. Mirosława Malinowskiego przebywała w Nidzicy na Finale Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla Szkół Podstawowych. Uczniowie wzięli udział w następujących konkurencjach: pisanie testów, jazda na torze przeszkód i przejechanie miasteczka drogowego. Po ostatecznym podsumowaniu wyników nasza grupa uplasowała się na VIII miejscu w Polsce, indywidualnie Oskar Eckert zdobył V miejsce. Ciekawostką jest fakt, że nasi uczniowie przejechali najlepiej miasteczko ruchu drogowego. Gratulujemy dobrego startu. Dodać należy, że udział naszej drużyny nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc wielu sponsorów.

http://brd40nidzica.pl/


wima/ foto mirmalNa ludową nutę

13 06 2017

Zdjęcie użytkownika Jan S. Prządka.Od piątku 9.06 do niedzieli 11.06.2017 r. odbywał się VIII Konkurs Muzyki Ludowej Kopanica 2017. Naszą szkołę reprezentowali bracia Drozdowie: Arkadiusz kl. IV i Adrian kl. V. Zagrali jako kapela w składzie archetypowym: sierszenki (Arek) i mazanki (Adrian). Chłopców przygotował mistrz Jan Prządka. W niedzielę o godz. 12.00 kapela koźlarskie z naszej szkoły: „Kramszczanki” w składzie: Martyna Kostera kozioł biały weselny, Agata Ceglarek – klarnet es oraz mistrz Jan – skrzypce, a także Kapela Braci Drozdów – zagrały na Skwerze Muzyków Ludowych w Babimoście  z okazji obchodów Dni Babimostu.

wima/ foto J.P.WYCIECZKA DO BORÓWCA I POZNANIA

11 06 2017

Dziś klasa III z wychowawczynią p. Marią Janusz, rodzicami, rodzeństwem oraz przyjaciółmi pojechali na wycieczkę autokarową. Pierwszym punktem była wizyta w Borówcu, gdzie znajduje się ponad 250 m² fascynujący miniaturowy świat kolejek elektrycznych poruszających się we współczesnym krajobrazie.

Następnie grupa udała się na Stary Rynek i o godz. 12.00 na wieży ratuszowej wszyscy z zaciekawieniem oglądali bodące się nad zegarem koziołki.

Po obiedzie i chwili relaksu wycieczkę poprowadził profesjonalny przewodnik i opowiadał o historii powstania Poznania, poznańskiej fary, niektórych kamieniczek i pomników, przytaczał legendy i ciekawostki.

Ostatnią atrakcją była godzinna przejażdżka ,,bimbą”, w gwarze poznańskiej tramwajem. Wycieczka zabytkowym tramwajem była doskonałą okazją do poznania miasta w krótkim czasie z innej, ciekawszej perspektywy, a dodatkowo przewodnik w urozmaicony sposób opowiadał o mijanych atrakcjach.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń i pamiątek wrócili do Nowego Kramska i pewnie już planują następny wyjazd.

maja/ fot. majaDNI BABIMOSTU

9 06 2017

Z okazji 620 lecia Babimostu został przygotowany cykl imprez kulturalnych. Wśród nich doroczne Dni Babimostu, podczas których, w piątek – 9 czerwca br. – uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali krótki program artystyczny. Zespół wokalny klasy drugiej zaśpiewał piosenki: „I jak tu nie kochać psa”, „Kocham Cię mamo”; natomiast uczniowie klasy IV zaśpiewali piosenki: „Detektyw” oraz „Przed siebie w dal”. Następnie Wiolinki wykonały piosenki: „Kaczka Dziwaczka” oraz „Ktoś mnie pokochał”, a w dalszej kolejności zatańczyły dwa tańce współczesne.

Dziękujemy za zaproszenie, Rodzicom za przywiezienie dzieci, artystom – za piękny występ :-) . Grupy przygotowały panie: Renata Adamczak i Wioletta Malinowska.

wima/ zdjęcia MM