28 Finał WOŚP

11 01 2020

JUŻ W NIEDZIELĘ SPOTYKAMY SIĘ W SALI BABIMOJSKIEGO GOK! GODZ. 16.00 – ROZPOCZĘCIE, 16.15 – NASZ WYSTĘP. ZAPRASZAMY!

UCZNIOWIE I  NAUCZYCIELE ZE NOWE KRAMSKO!

źródło plakatu: http://www.gokbabimost.pl/aktualnosc/1385

wimaPlątanie, zamiatanie…, czyli nasi przedstawiciele na V Popołudniu z Cygą

17 11 2019

Niesamowite spotkanie miało miejsce w niedzielę, 17 listopada 2019r. Na sali wiejskiej w Nowym Kramsku odbyło się V Popołudnie z Cygą pt.: „Gdzie jest miotła? Co się dzieje?” Imprezy organizowane przez Stowarzyszenie Kulturalno – Edukacyjne Cyga mają na celu ocalenie od zapomnienia dawnych tradycji związanych z funkcjonowaniem gospodarstw wiejskich. W tym roku kontynuowaliśmy tradycje wyrobu mioteł z witek brzozowych oraz wykonywanie robótek ręcznych: szydełkowanie, robienie na drutach, wyszywanie. Przedszkolacy i uczniowie naszego ZE byli aktywnymi uczestnikami imprezy. Zaprezentowali się na scenie w rozmaitych barwnych, ciekawych i zaskakujących popisach artystycznych. Były piosenki, wierszyki, tańce, przyśpiewki ludowe, tańce integracyjne, a nade wszystko wiele serdeczności prosto z dziecięcych serc. WIELKIE BRAWA DLA NASZYCH ARTYSTÓW!

Dzieci brały także udział w licznych konkursach. Było bardzo miło. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci i przyprowadzenie ich na salę. Uczniów do popisów artystycznych przygotowały panie: Renata Adamczak, Wioletta Malinowska, Ludmiła Popiołek, Katarzyna Szymańska.

wima/foto mirmalWiolinki i misje, czyli wychowania do wartości ciąg dalszy

26 10 2019

Ewangelizacja w nowokramskich strojach? Dlaczego nie? Od 25 lat w naszej parafii działają t.zw. Misje, czyli Koło Przyjaciół Misji Oblackich. Wiolinki są tymi, które zawsze odpowiadają na potrzeby grupy. Służą do mszy św. w charakterze dziewcząt niosących dary ofiarne w strojach ludowych, grają, śpiewają i uczą się czynić coś dla innych. W sobotę, 26 października 2019r. Agata Z., Wktoria F. i Julia F. wzięły udział w uroczystościach jubileuszowych Nowokramskiego Koła Misyjnego. Nie tylko niosły dary, ale także pomagały siostrze Franciszce w prowadzeniu stoiska. Były także gośćmi uroczystej kolacji. Grupie Przyjaciół Misji Oblackich działającej przy naszej parafii życzymy wielu kolejnych lat działalności, która sprawia, że serca ludzi stają się wrażliwsze na drugiego człowieka.

wima/ foto mirmalTradycje ludowe i Wiolinki

8 09 2019

W niedzielę, 8 września 2019r. członkinie szkolnego zespołu wokalno – tanecznego Wiolinki wzięły udział w odpuście parafialnym w Nowym Kramsku,  kultywując tym samym tradycję noszenie Poduszki NSM  i stroju ludowego. Doroczne święto to tz.w urodziny parafii – Narodzenia NMP oraz Matki Boskiej Siewnej – opiekunki zasiewów. Dzień ten jest też okazją do złożenia dziękczynienia za plony. Dziewczęta wspaniale poradziły sobie podczas procesji. Zostały także poproszone o niesienie darów ofiarnych podczas mszy św. To zadanie wypadło także dobrze. Słuszne słowa podziękowania skierował do Wiolinek ks. Proboszcz, doceniając fakt kultywowania tradycji przodków.

Dziękujemy Agacie Z., Malwinie S. i Karolinie Z. a także Ich Rodzicom za uczestnictwo w uroczystości.

wima