Dbajki – grajki, czyli o emocjach ciąg dalszy

13 12 2018

We wtorek, 11 grudnia 2018r. uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w kolejnych zajęciach związanych z emocjami. Zajęcia te w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Nowym Kramsku prowadzi p. Daria Linowiecka. Dzieci przypomniały sobie postacie z Krainy Tantali, a następnie obejrzały film o zachowaniu tantalowej klasy. W dalszej kolejności trzecioklasiści decydowali, kto z grupy dzieci z Tantali może pomóc jednej z bohaterek – ten fragment zajęć odbywał się przy pomoc gry edukacyjnej przy użyciu komputera. Emocje wzbudzały emocje. Ostatecznie udało się znaleźć grono przyjaciół dla bohaterki filmu. Z uczestnikami zajęć została refleksja: ” A ja…na kogo mogę liczyć w klasie?…szkole?…w domu?”.

wimaDbajki grajki

17 11 2018

13 listopada 2018r. uczniowie klasy trzeciej wraz z p. Darią Linowiecką – pracownikiem biblioteki w Nowym Kramsku przemierzali Krainę Tantali. Spotkali jej mieszkańców i poznali ich charaktery. Próbowali odnaleźć wśród nich odbicie swoich cech.

wimaDzieci czytają ze Słodziakami

3 11 2018

…wyczekiwane losowanie Słodziaków…środa, 31.10.2018r. …było słodko i bardzo emocjonalnie. Czytaj dalej »Pasowanie Uczniów Klasy I-szej na Czytelników.

10 10 2018

Dzisiaj w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania pierwszaków na czytelników. W obecności Pani Dyrektor Patrycji M. Cichy, wychowawczyni Pani Moniki Brzóska, opiekuna biblioteki Pani Ireny Niewiadomskiej, uczniowie zapoznali się z zasadami panującymi w bibliotece. Zdali również egzamin ze znajomości literatury dziecięcej. Do czytania i częstego korzystania z biblioteki zachęcali pierwszaków uczniowie klasy ósmej, którzy w tym dniu przeobrazili się w krasnale. Na koniec pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, otrzymali karty biblioteczne i prezenty niespodzianki. Mamy nadzieję, że od dzisiejszego dnia będą częstymi gośćmi biblioteki.Narodowe Czytanie 2018r.

9 09 2018


Dnia  7 września nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”. Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa i znajomość największych dzieł literatury polskiej. W tym roku czytamy „Przedwiośnie ” Stefana Żeromskiego.

Do wspólnego czytania tej powieści została zaproszona Pani Dyrektor Patrycja Cichy, Pani Maria Waligóra, była dyrektor naszej szkoły i Uczniowie klas 4 – 8. Przeczytaliśmy obszerny fragment rozdziału pt.”Piknik”, który uczniowie wysłuchali z uwagą.

Irena NiewiadomskaTydzień Bibliotek 2018

7 05 2018

W dniach od 7 do 14 maja obchodzimy w całym  kraju  Tydzień Bibliotek. Hasło tegorocznego tygodnia brzmi „(Do)Wolność Czytania” i  nawiązuje do 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zapraszam uczniów do odwiedzania biblioteki szkolnej i korzystania z zasobów bibliotecznych. Książki są szczęśliwe tylko wtedy, gdy są czytane, a więc …podarujcie książkom chwilę szczęścia…! Irena NiewiadomskaCzytanie na dywanie

11 04 2018

W piątek, 6 kwietnia 2018r., dzieci z klas 1 – 3  po raz kolejny miały możliwość udania się Krainy Baśni dzięki pomysłom p. Darii  Linowieckiej, p. Bernadety Opic i Jakuba.

Czytaj dalej »Czytanie na dywanie

13 03 2018

W piątek, 9 marca 2018r. klasy 1- 3 odwiedziła p. Daria Linowiecka, która przeczytała dzieciom baśń o „Bardzo dobrym człowieku”.

Czytaj dalej »Przygoda z czytaniem

3 02 2018

W piątek, 2 lutego 2018r. klasy 1-3 po raz kolejny miały  okazję przeżyć przygodę z „czytaniem na dywanie”. Dzieci wysłuchały tekstu czytanego przez p. Darię Linowiecką, następnie lektorka zaprosiła je do zabawy „Rzeźbiarz” i „Strażnik”.  Czas wspólnie spędzony minął w miłej i wesołej atmosferze. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.

wimaCzytanie na dywanie

13 01 2018

W piątek, 12 stycznia 2018 r. klasy 1 – 3 odwiedziły panie – Daria Linowiecka oraz p. Bernadeta Opic z MOW w Babimoście wraz z lektorami z MOW – Jakubem i Adrianem. Chłopcy przeczytali nam opowiadanie o Kopciuszku i Alicji z Krainy Czarów (adaptacje dla dzieci). Następnie pani Daria przeprowadziła dwie emocjonujące gry: „Kurtyna” i „Liczby parzyste i nieparzyste”. Spotkanie to wprowadziło wiele radości w piątkowy dzień. Ćwiczyliśmy umiejętność aktywnego słuchania czytanego tekstu. Utrwaliliśmy parzystość i nieparzystość  liczb, doskonaliliśmy rachunek pamięciowy i uczyliśmy się szybko reagować na obraz. Dziękujemy za mile spędzony czas.

wima