XX Festiwal Kultury Regionalnej Nowe Kramsko 2020

22 05 2020

Tegoroczny XX Festiwal Kultury Regionalnej Nowe Kramsko 2020 jest jubileuszowy i WYJĄTKOWY. INNY niż wszystkie…odbywa się w naszych sercach, jest cząstką tego, za czym tęsknimy. Niech to będzie okazja, by odkurzyć wspomnienia…

Zapraszamy do wspominania i „festiwalowania” z nami.

XX Festiwal Kultury Regionalnej Nowe Kramsko 2020

wimaPromocja folkloru

9 03 2020

Wiolinki – Agata Z., Wktoria F., Kamila K. w niedzielę 7 marca 2020r.  promowały kulturę ludową w postaci stroju nowokramskiego oraz poszanowania tradycji związanej z uroczystościami kościoła lokalnego, niosąc dary ofiarne w czasie mszy św. w dniu wizytacji kanonicznej w parafii Księdza Biskupa. Dziewczęta w profesjonalny sposób wzięły udział w procesji. Gratulujemy postawy zrozumienia wartości tradycji dla rozwoju osobistego i społeczeństwa.

wima/ foto K.Sz.Bożonarodzeniowo z Wiolinkami i Misjami

7 01 2020

W piątek, 3 stycznia 2020r. przedstawicielki Wiolinek – Agata, Wiktoria i Julka wzięły udział w Parafialnym Spotkaniu Opłatkowym kultywując tym samym nowokramski folklor w postaci stroju, muzykowania  i tradycji bożonarodzeniowych. Dziewczęta niosły dary ofiarne podczas mszy św., a następnie uczestniczyły w agapie na sali wiejskiej, gdzie kolędowały razem z zebranymi. Serdecznie dziękuję!

wima/foto mirmal