Światowy Dzień Pszczół

20 05 2021

W dzisiejszy czwartkowy poranek szkolny zakątek ekologiczny „Kwietna Łąka” rozbrzmiewał wesołym bzyczenim pszczół. Zaroiło się od kolorów i humorów, uśmiechów, zabaw i śpiewu , bowiem klasy 1- 3 spotkały się, by wspólnie uczcić Światowy Dzień Pszczół, który obchodzony jest dwa razy w ciągu roku 20 maja (czyli dzisiaj) i 8 sierpnia. Dzieci posłuchały krótkiej informacji o życiu pszczół, następnie powiedziały dlaczego te owady są ważne dla człowieka. Nauka piosenki o pszczółkach była czystą przyjemnością, a wspólne zabawy zwiększyły apetyty na drugie śniadanie. W klasach uczniowie poznawali pszczołę miodną, jej budowę. Uczyły się także rysować pszczółkę. W małych serduszkach wykiełkowało ziarenko przekonania, że życie pszczół ma bardzo wielki wpływ na życie ludzi.

Projekt realzowany w szkole pn. Kwietna Łąka jest okazją, by mali ekolodzy, poprzez obserwacje i pielęgnowanie zakątka, uczyli się harmonijnego życia w zgodzie z naturą.

wimaCo tam w klasie 3?

24 02 2021

Klasa trzecia spragniona działalności po powrocie do szkoły zabrała się ostro do pracy. W ciągu ostatnich niespełna dwóch miesięcy udało nam się zakończyć II moduł programu „Czytam z klasą” zgłębiając wiedzę na temat pingwinów i życia na Antarktydzie w oparciu o książkę „Zaczarowana zagroda”. Wzięliśmy aktywny udział w Dniu Bezpiecznego Internetu zdobywając wiedzę o właściwym korzystaniu z Internetu oglądając z prezentację multimedialną, odpowiadając na zagadki i pytania, przygotowując lapbooka. Wykonaliśmy wiele ciekawych prac plastyczno-technicznych. Doskonaliliśmy kodowanie z wykorzystaniem maty i kubków oraz kart pracy. Poznaliśmy wiele gier do których potrzebne są tylko kartka i papier. Przefiltrowywaliśmy brudną wodę przez własnoręcznie wykonane filtry. Nie zapomnieliśmy także o aktywności fizycznej korzystając z uroków zimy i obfitych opadów śniegu. Świętowaliśmy Walentynki i zorganizowaliśmy Bal Karnawałowy. Mamy nadzieję, że nadchodząca wiosna będzie równie aktywna a corona wirus nie pokrzyżuje nam planów.

M.B.

.Dokarmiamy ptaszki

6 02 2021

Ż życia drugoklasistów

Po powrocie, ze zdalnego nauczania i ferii zimowych, do szkoły nasza klasa nie mogła wyjść ze zdumienia. Powody były dwa. Po pierwsze przeniesiono naszą klasę do góry, do sali nr 19. To w praktyce oznacza, że nasze stoły, krzesła, niektóre klocki, dywan znalazły się w innej sali. Tam odbywają się lekcje. Wszystko ze względu na pandemię. Wcale nas to nie zmartwiło. Od razu zauważyliśmy, że z okien dziewiętnaski więcej i lepiej widać.  Pojawia się również nasza wiewiórka, której drogę możemy śledzić aż do drzew rosnących przy płocie. Drugim powodem był fakt, że zaraz pierwszego dnia spostrzegliśmy siedzącego na drzewie, które rośnie naprzeciwko drugiego klasowego okna, czarnego ptaka z żółtawym dziobem. Wiedzieliśmy, że to kos, bo przylatujące ptaszki znamy z nazwy. Ten kos był jednak jakiś większy i całkiem odważnie patrzył na nas. Sądziliśmy, że chciał nam coś przekazać. I wiecie o co mu chodziło? No właśnie o to! Żeby przynieść trochę ziarenek i pomóc ptaszkom. Bo akurat były mrozy. Jak wiecie, tylko w trudnych warunkach dokarmiamy ptaszki. Gdybyśmy przyzwyczaili je do ciągłego dostarczania jedzenia przez człowieka, zatraciłyby swój instynkt. Następnego dnia Szymek przyniósł ziarenka, więc poszliśmy nakarmić naszych sąsiadów. Skorzystaliśmy też z faktu, że leżał śnieg i pobawiliśmy się. Było fajnie.

Drugaki z Wychowawczynią
Pokój zagadek-nietypowa lekcja geografii

26 02 2020

Ta lekcja geografii była nietypowa. Uczniowie po wejściu do klasy otrzymali list od samego Sherlocka Holmesa, który poprosił ich o pomoc. Zaginął słynny obraz. Jaki obraz? Z jakiego miasta? Z jakiego muzeum? Odpowiedź na te i inne pytania ukryły się w zagadkach, które uczniowie musieli rozwiązać. Liczyła się szybkość, spryt ale przede wszystkim znajomość dwóch wielkich miast Europy: Londynu i Paryża. Uczniowie wyśmienicie i wielkim zaangażowaniem poradzili sobie z łamigłówkami tym samym pewnie Sherlock Holmes jeszcze nie raz skorzysta z ich pomocy:D.Lekcja matematyki z okularami 3D

15 01 2020