Spotkanie z historią

15 10 2018

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przygotowanym przez  Agencję Widowisk Historycznych ARKONA z Torunia widowisku pt. „Od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości”. Podczas „żywej” lekcji historii uczniowie klas I – VIII w bardzo ciekawy i barwny sposób uzyskali informację na temat walki Polaków o niepodległość w XIX i na początku XX wieku. Niezaprzeczalnym atutem tego przedstawienia było prezentowanie umundurowania i uzbrojenia walczących o niepodległość formacji polskich. Zaprezentowano również mundur tzw.,, błękitnej’’ armii generała Józefa Hallera. Na kilka minut w żołnierza ,,hallerczyka’’ wcielił się Patryk. Uczniowie stali się też świadkami plebiscytów, jakie przeprowadzono na terenie byłych zaborów. W programie znalazł się pokaz walki na szable między żołnierzem niemieckim a legionistą Piłsudskiego w umundurowaniu i uzbrojeniu odpowiadającemu temu okresowi. Dużo radości dostarczyła rekrutacja legionistów spośród naszych uczniów i pokaz musztry polskich żołnierzy. Lekcja zakończyła się sprawdzeniem zapamiętanej wiedzy, a Ci którzy zapamiętali najwięcej w nagrodę dostali pamiątkowe wybite na miejscu monety „hallerówki”.

L.O./foto wimaTeatrzyk Bębenek zaprasza…

2 10 2018

We wtorek, 2 października 2018r. przedszkolacy i uczniowie kl. 1- 3 obejrzeli przedstawienie Teatru Bębenek pt.: „Historia żółtej ciżemki”. Czytaj dalej »SPOTKANIE Z MISTRZEM JUJUTSU

18 05 2018

W 18 maja gościliśmy p. Mariusza Karolewskiego zdobywcę I miejsca w JUJUTSU (europejski odpowiednik JUDO) w kategorii do 80 kg Senior Czarne Pasy podczas Mistrzostw Europy IMAF, które odbyły się w dniach 14-15 października 2017 r. w Landgraaf w Holandii.

Czytaj dalej »Czytanie na dywanie

13 03 2018

W piątek, 9 marca 2018r. klasy 1- 3 odwiedziła p. Daria Linowiecka, która przeczytała dzieciom baśń o „Bardzo dobrym człowieku”.

Czytaj dalej »Spotkanie z przedstawicielem KRUS

6 03 2018

We wtorek, 6 marca 2018r. odbyło się spotkanie z przedstawicielem KRUS – panią Agatą Dulat - Starszym Specjalistą Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddziału Regionalnego w Zielonej Górze.

Czytaj dalej »Czytanie na dywanie

13 01 2018

W piątek, 12 stycznia 2018 r. klasy 1 – 3 odwiedziły panie – Daria Linowiecka oraz p. Bernadeta Opic z MOW w Babimoście wraz z lektorami z MOW – Jakubem i Adrianem. Chłopcy przeczytali nam opowiadanie o Kopciuszku i Alicji z Krainy Czarów (adaptacje dla dzieci). Następnie pani Daria przeprowadziła dwie emocjonujące gry: „Kurtyna” i „Liczby parzyste i nieparzyste”. Spotkanie to wprowadziło wiele radości w piątkowy dzień. Ćwiczyliśmy umiejętność aktywnego słuchania czytanego tekstu. Utrwaliliśmy parzystość i nieparzystość  liczb, doskonaliliśmy rachunek pamięciowy i uczyliśmy się szybko reagować na obraz. Dziękujemy za mile spędzony czas.

wima