IX KRAMSKI TURNIEJ BRD

26 02 2020

W środę, 26 lutego 2020r. w naszej szkole odbył się IX KRAMSKI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ BRD DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. W zawodach wzięli udział uczniowie z siedmiu szkół – reprezentanci:  Dąbrówki Wlkp., Dolic, Jesionowa, Podmokli Małych, Przelewic, Żukowa i Nowego Kramska. Spotkanie zaszczycili obecnością przedstawiciele Gminy Babimost, WORD Zielona Góra, zielonogórskiego Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Babimojskiej Policji, sołectwa z Nowego Kramska, Rady Rodziców ZE Nowego Kramska oraz KGW Nowe Kramsko. Sędzią głównym turnieju był emerytowany policjant ruchu drogowego, działacz społeczny i propagator idei bezpieczeństwa w ruchu drogowym – p. Arkadiusz Sowiński, sędziami pomocniczymi zaś absolwenci nowokramskiej szkoły i zawodnicy BRD – Oskar oraz Maciej. Opiekę medialną nad zawodami sprawowało Radio Zachód w osobie redaktora Z. Roszczyka.

W zmaganiach turniejowych zawodnicy rozwiązywali test z wiedzy o ruchu drogowym, pokonywali przeszkodę t.zw. żmijkę oraz  jeździli na czas, czyli wolną jazdę na rowerze. Rywalizacja przeprowadzana była drużynowo oraz indywidualnie. Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem brali udział w poszczególnych konkurencjach. By wyłonić indywidualnego zwycięzcę potrzebna była dogrywka. Ostatecznie wygrała drużyna z Nowego Kramska, drugie miejsce zajęli uczniowie z Jesionowa, a trzecie z Dąbrówki Wlkp. Indywidualnie zwyciężyła Agata Zamolska z Nowego Kramska, drugie miejsce zdobyła Wiktoria Fiłka z Nowego Kramska, trzecie miejsce zajął Cezary Stańczyk z Jesionowa. W kategorii młodszych zawodników indywidualnie zwyciężył Hubert Eckert, drugi był Leon Szymański, a trzeci Antoni Rojek – wszyscy z Nowego Kramska.

Gratulujemy uczestnikom wspanialej wiedzy, techniki rowerowej, opanowania emocji i pięknej rywalizacji. Niech sukcesy w turniejach BRD będą gwarancją bezpieczeństwa na całe życie. Opiekunom grup życzymy, by dzieci i młodzież wytrwale kształciła swoje umiejętności i pogłębiała wiedzę.

W imieniu Organizatorów Turnieju dziękujemy wszystkim instytucjom, które wsparły spotkanie.

Relacji z konkursu będzie można posłuchać w najbliższy piątek, 28.02.20220r. o godz.18.00 w Radiu Zachód (audycja „15 na godzinę”). Zapraszamy!

Relacja: https://www.zachod.pl/audycja/15-na-godzine-28-02-2020r/

mirmalBezpieczne ferie z BRD

29 01 2020

Zimowe ferie na rowerach? Tak, wszystko to za sprawą zimy, która tym razem zaskoczyła brakiem śniegu i dodatnimi temperaturami. Nie dziwi więc fakt, że większość dzieci i młodzieży postanowiła, że rower stanie się przyjacielem na piękne dni ferii zimowych :-) . Uczniowie kl. 1 – 3  z grupy BRD  spotkali się dzisiaj (środa, 29 stycznia 2020r.) w szkole i w myśl bezpiecznej jazdy rowerem usprawniali umiejętności technicznej jazdy rowerem oraz doskonalili biegłość rozpoznawania znaków drogowych . Wspomagali ich koleżanki i koledzy z najstarszej grupy szkolnego BRD oraz absolwent naszej podstawówki. Czas płynął na pokonywaniu toru przeszkód, rozmowach i spotkaniu przy stole na pysznej herbatce.

mirmalSobota w radiu

19 10 2019

W sobotę, 19.10.2019r. członkowie szkolnej grupy BRD wraz z absolwentem szkoły i opiekunem wzięli udział w radiowej audycji Radia Zachód – „Gry i zabawy dla dzieci” prowadzonej przez redaktor panią Elżbietę Wozowczyk – Leszko. Promowali  bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym, a także działalność naszej szkoły w tej dziedzinie. Brd’owcy przekazywali wiele cennych informacji dotyczących wyposażenia roweru, jazdy rowerem (kto?, kiedy? jakie dokumenty należy posiadać?), przepisów ruchu drogowego, w tym przepisów również dla pieszych. Uczniowie przygotowali ciekawe zagadki dla uczestników programu. Prowadzący wykazali się wiedzą i profesjonalnym zachowaniem podczas audycji.  Stworzyli miłą i naturalną atmosferę w studiu. Brawo! Grupę odwiedzająca studio Radia Zachód stanowili: Agata Zamolska, Wiktoria Fiłka, Jacek Skrzypek, Leon Szymański, Hubert Eckert i gościnnie – absolwent naszej szkoły, wieloletni brd’owiec – Oskar Eckert oraz opiekun koła BRD – p. Mirosław Malinowski.

Udział w audycji był możliwy dzięki rodzicom, którzy dowieźli dzieci do Zielonej Góry – dziękujemy.

wima/foto mirmalZakończenie sezonu BRD

19 06 2019

Koniec roku szkolnego to również zakończenie sezonu turniejów związanych z ruchem drogowym, czyli tzw. BRD. Mistrzowskiej drużynie, która zajęła I miejsce w województwie, udało się wyjechać na Turniej Ogólnopolski do Bochni. Było to możliwe dzięki staraniom całego zacnego grona życzliwych osób, poczynając od Dyrektor ZE, Rodziców, kończąc na Sponsorach. Dziękujemy za okazaną pomoc. Zainteresowanych informujemy, że nasza drużyna w składzie: Agata Zamolska, Jacek Skrzypek i Oskar Eckert pod opieką p. Mirosława Malinowskiego zajęła ostatecznie 11 miejsce w Polsce. Wypadła mistrzowsko w jeździe po miasteczku ruchu drogowego. Różnice punktowe pomiędzy drużynami spotykającymi się na zawodach ogólnopolskich są niewielkie. To już najwyższa ranga zawodników. Cieszymy się, że i nam udało się znaleźć w tym gronie.

Gratulujemy uczniom uzyskanego wyniku. Rodzicom – dziękujemy za wsparcie! Opiekunowi – równie serdeczne gratulacje. Wszystkim życzymy udanych wakacji.

wimaJesteśmy najlepszą drużyną BRD w województwie!

26 05 2019

Rowerem w świat – czyli kolejne zwycięstwo kramskiej drużyny rowerowej w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju BRD!  W piątek, 24 maja 2019r. nasi uczniowie – Agata Zamolska, Oskar Eckert, Jacek Skrzypek, pod opieką trenera Mirosława Malinowskiego, wywalczyli pierwsze miejsce w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju BRD. To zwycięstwo daje naszej drużynie awans do udziału w ostatecznych rozgrywkach z drużynami z Polski. Najlepszym zawodnikiem wojewódzkiego turnieju został Oskar Eckert.  Wielkie brawa i gratulacje dla całej drużyny, trenera i rodziców!

wima/foto mirmalSobota na dwóch kółkach

14 05 2019

…czyli spotkanie uczniów podstawówek na Wojewódzkich Eliminacjach Lubuskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje odbyły się 11 maja br. w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze. Do finału zakwalifikowało się 41 uczniów spośród 813 biorących udział najpierw w etapach szkolnych i rejonowych. Wśród szczęśliwych uczestników znalazło się pięciu przedstawicieli naszej szkoły: Agata Ceglarek, Agata Zamolska, Wiktoria Fiłka, Oskar Eckert, Jacek Skrzypek.
Na turniej składały się następujące zadania: rozwiązywanie testu z wiedzy o ruchu drogowym, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, przejazd po miasteczku ruchu drogowego i po torze przeszkód. Dodatkowym zadaniem dla każdego uczestnika było opanowanie tremy, która zawsze towarzyszy nawet najwytrawniejszym zawodnikom.
Z przyjemnością informujemy, że wszyscy nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia w postaci tytułów laureata i finalisty konkursu, co daje im dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół średnich. Ponadto Agata Zamolska została mistrzynią województwa i odebrała nagrodę główną w  postaci bonu o wartości 1000 zł.  Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali także cenne nagrody rzeczowe, których fundatorem są główni organizatorzy konkursu. (szczegóły na stronie http://ko-gorzow.edu.pl/wyniki-etapu-wojewodzkiego-lubuskiego-konkursu-bezpieczenstwa-w-ruchu-drogowym-2018-2019/ ). Gratulujemy sukcesu uczniom i opiekunowi – p. Mirosławowi Malinowskiemu. Czytaj dalej »Lubuski Rejonowy Konkurs BRD

21 03 2019

W środę, 20 marca 2019r. w Podmoklach Małych odbyły się rejonowe eliminacje Lubuskiego Konkursu BRD. Naszą szkołę reprezentowała grupa 10 uczniów, których przygotował p Mirosław Malinowski. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu zawierającego sześćdziesiąt pytań z tematyki ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie nowokramskiej szkoły zaprezentowali wysoki poziom wiedzy zajmując kolejno pięć pierwszych miejsc:  Wiktoria Fiłka – I miejsce, Agata Ceglarek – II miejsce, Oskar Eckert – III miejsce, Jacek Skrzypek – IV miejsce, Agata Zamolska – V miejsce.  Wymienieni zawodnicy awansowali tym samym do kolejnego etapu zawodów – wojewódzkiego. Stawka w zawodach jest wysoka i nie liczą się tylko nagrody rzeczowe. Od zeszłego roku w zmaganiach BRD, organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty, można uzyskać tytuł finalisty i laureata, co daje uczniom dodatkowe punkty przy wyborze szkoły średniej. Pozostali członkowie nowokramskiego zespołu równie dobrze zaprezentowali się podczas zawodów, jednak uzyskana liczba punktów nie kwalifikowała ich do kolejnego etapu. Gratulujemy uczestnictwa w zmaganiach.

wima/foto mirmalVIII Kramski Turniej BRD

7 03 2019

W czwartek, 7  marca 2019r. w naszej szkole odbył się VIII Kramski Turniej BRD, czyli spotkanie uczniów szkół podstawowych trenujących umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód i w miasteczku ruchu drogowego oraz doskonalących wiedzę z zakresu ruchu drogowego.  W zmaganiach uczestniczyli przedstawiciele szkół  z Dąbrówki Wlkp., Podmokli Małych i Nowego Kramska. Dzieci rywalizowały w trzech konkurencjach: testach z przepisów ruchu drogowego, jeździe rowerem po torze przeszkód oraz wolnej jeździe. Rywalizacja przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Zawodnicy mieli okazję, by przećwiczyć swoje umiejętności i odporność na stres przez właściwymi zawodami BRD. Nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwał doświadczony sędzia turniejów BRD – p. Arkadisz Sowiński oraz funkcjonariusze Policji – st. sierż. Daria Puchalska i st.asp. Grzegorz Waligórski. Najlepszymi drużynami okazały się: dwie drużyny nowokramskie  i jedna podmoklańska. Zwycięzcy zostali nagrodzeni, a sponsorem nagród był WORD Zielona Góra. Całość zawodów przygotował opiekun BRD w Nowym Kramsku – p. Mirosław Malinowski.

wimaOdblaski nosimy, bo życie cenimy!

27 11 2018

We wtorek, 27 listopada 2018r. odbyło się podsumowanie rysunkowego konkursu dla klas 1-3 pn. „Odblaski nosimy, bo życie cenimy!” Organizatorem konkursu było szkolne koło BRD. Akcja jest częścią projektu „Bezpieczna Rowerowa Szkoła”. Uczniowie klas młodszych przestawili swoje wizje znaczków odblaskowych. Następnie wspólnie z wychowawcami i opiekunem BRD ocenili je. W wyniku głosowania ustalono następujące miejsca: I – Aleks Bannach z kl. 3; II – Maja Zmuda z kl. 2; III miejsce ex aequo: Hubert Meyer z kl.2, Karolina Zakrzewska z kl. 3 , Nikola Judt z kl.1. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Czytaj dalej »Jedziemy sobie do Krakowa…

1 11 2018

No i pojechali. W środę 24 października 2018r., bladym świtem, grupka uczniów naszej szkoły z opiekunami, z dworca PKP w Zielonej Górze wyruszyła w podróż do Krakowa. Wyjazd był możliwy dzięki zwycięstwu drużyny BRD w Wojewódzkim Konkursie „Uczeń na Drodze.” Co widzieli? Co przeżyli? W niedługim czasie nam opowiedzą… Czytaj dalej »