Dożynki Wojewódzkie w Babimoście

9 09 2018

W niedzielę, 9 września 2018r., odbyły się w Babimoście Dożynki Wojewódzkie. Nasza szkoła brała w nich czynny udział począwszy od mszy św. o godz. 11.00, poprzez korowód aż do popisów  artystycznych na scenie.

wima/foto mirmalPani Twardowska „w odwiedzinach” u piątoklasistów

21 06 2018

Ballada Adama Mickiewicza „Pani Twardowska” to jedna z lektur, z którą spotykają się podczas swojej polonistycznej drogi piątoklasiści. Dla współczesnego czytelnika utwór ten jest mało zrozumiały. Pełno w nim archaizmów. Akcja też nie zachwyca niesamowitością. Piątoklasiści postanowili przedstawić balladę w postaci mini przedstawienia. Przystąpili zatem do zadania projektowego. Reżyserem sztuki został Kuba, jego asystentem Bartosz.

Czytaj dalej »Udział naszych uczniów w Festynie Caritasu

16 06 2018

W sobotę, 16 czerwca 2018r. w sali wiejskiej w Nowym Kramsku odbył się doroczny Festyn Caritasu. W części artystycznej wystąpili nasi uczniowie: grupa przedszkolna, Wiolinki i wokaliści z klasy III i V. Piosenki i układy choreograficzne były naszą cegiełką w akcji Caritasu, która festynem wspiera letni wypoczynek dzieci. Atmosfera spotkania była rodzinna. Wszyscy zaprezentowali bardzo dobry poziom artystyczny.

Czytaj dalej »Udział dzieci z przedszkola i ZE w Gminnym Dniu Kobiet

13 03 2018

W poniedziałek, 12 marca 2018r. w sali wiejskiej w Nowym Kramsku odbyła się miłą uroczystość – Gminny Dzień Kobiet KGW. Dla Pań wystąpiły dzieci z nowokramskich placówek oświatowych: przedszkola i szkoły podstawowej.

Czytaj dalej »Dzień Babci i Dziadka

20 01 2018

Dnia 19.01.2018 r. w Zespole Edukacyjnym w Nowym Kramsku  odbyła się uroczystość skierowana do Babć i Dziadków z okazji Ich święta.

Czytaj dalej »26 Finał WOŚP

14 01 2018

W niedzielę, 14 stycznia 2018 r. przedstawiciele naszego Zespołu Edukacyjnego wzięli udział w 26 Finale WOŚP organizowanym przez Sztab Orkiestry mieszczący się w babimojskim GOK’u. W programie zaprezentowały się przedszkolaczki – grupa łączona młodsza i starsza, przygotowane przez panie – Ludmiłę Popiołek i Agnieszkę Raczkowiak; zespół wokalny klasy trzeciej pod batutą p. Renaty Adamczak oraz zespół Wiolinki – pod opieką p. Wioletty Malinowskiej. Dzieci wykonały tańce, zaśpiewały piosenki, a przede wszystkim pokazały, że mają wielkie serca, którymi potrafią się dzielić z potrzebującymi. Naszych artystów przywieźli rodzice, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji dzisiejszego udziału ich pociech w tak szlachetnym przedsięwzięciu.

wima/ foto mirmal