Kolędujemy…

15 01 2020

W czwartek, 15 stycznia 2020r. Wiolinki z kl. 4- 8 wyjechały do Dąbrówki Wlkp. na XVI Festiwal Kolęd i Pastorałek na Ludową Nutę i nie tylko…taki tytuł nosiło spotkanie kolędników. Na scenie zaprezentowali się w tradycyjnych kolędach i pastorałkach uczniowie ze szkół podstawowych z Kosieczyna, Zbąszynka, Dąbrówki Wlkp. i naszej szkoły. Repertuar był bardzo zróżnicowany. Usłyszeliśmy tradycyjne kolędy grane z kapelą koźlarską i we współczesnych opracowaniach. Śpiewano pastorałki i kolędy z akompaniamentem gitar i fletów. Wiolinki zaprezentowały trzy utwory: „Wśród nocnej ciszy” z klarnetem Es, na którym grała Kamila; „Przybieżeli do Betlejem” ze skrzypcami, na których grała Wiktoria oraz pastorałkę „Powiadali we wsi” śpiewaną w’capella przez Wiktorię z towarzyszeniem zespołu. Wiolinki wystąpiły bardzo ładnie, spokojnie. Stworzyły bardzo świąteczny nastrój. Przy pastorałce „Powiadali….” wprowadziły nieco ożywienia. Na koniec wygłosiły chórem:” Za kolędę – dziękujemy. Zdrowia, szczęścia winszujemy na ten Nowy Rok!” Zespół przygotowały panie: W.Malinowska i K. Szymańska.

Dziękujemy za obecność Wiolinkom!

wima/foto mirmalXXV Spotkanie z Rodziną połączone z dyskoteką andrzejkową

29 11 2019

28 listopada 2019r. o godz. 16.00 na sali gimnastycznej szkoły odbyło się XXV Wiolinkowe Spotkanie z Rodziną połączone z dyskoteką andrzejkową. Na scenie zaprezentowali się przedszkolacy – grupa starsza pod opieką p. R. Adamczak oraz Wiolinki w odsłonie ludowej i współczesnej. Wokalnego wsparcia udzieliła zespołowi absolwentka Wiolinek – Martyna K. Po programie odbyła się dyskoteka andrzejkowa, a zmęczeni tańcami mogli zakupić malutkie co nieco w kawiarence zorganizowanej przez Samorząd Szkolny. Wszystkim Artystom dziękujemy za ucztę muzyczną. Było przepięknie! :-) Ciepłe podziękowania ślemy Rodzicom za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

opiekunki Wiolinek – Wioletta Malinowska i Katarzyna Szymańska

opiekun Samorządu Szkolnego – Renata GronkowskaPlątanie, zamiatanie…, czyli nasi przedstawiciele na V Popołudniu z Cygą

17 11 2019

Niesamowite spotkanie miało miejsce w niedzielę, 17 listopada 2019r. Na sali wiejskiej w Nowym Kramsku odbyło się V Popołudnie z Cygą pt.: „Gdzie jest miotła? Co się dzieje?” Imprezy organizowane przez Stowarzyszenie Kulturalno – Edukacyjne Cyga mają na celu ocalenie od zapomnienia dawnych tradycji związanych z funkcjonowaniem gospodarstw wiejskich. W tym roku kontynuowaliśmy tradycje wyrobu mioteł z witek brzozowych oraz wykonywanie robótek ręcznych: szydełkowanie, robienie na drutach, wyszywanie. Przedszkolacy i uczniowie naszego ZE byli aktywnymi uczestnikami imprezy. Zaprezentowali się na scenie w rozmaitych barwnych, ciekawych i zaskakujących popisach artystycznych. Były piosenki, wierszyki, tańce, przyśpiewki ludowe, tańce integracyjne, a nade wszystko wiele serdeczności prosto z dziecięcych serc. WIELKIE BRAWA DLA NASZYCH ARTYSTÓW!

Dzieci brały także udział w licznych konkursach. Było bardzo miło. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci i przyprowadzenie ich na salę. Uczniów do popisów artystycznych przygotowały panie: Renata Adamczak, Wioletta Malinowska, Ludmiła Popiołek, Katarzyna Szymańska.

wima/foto mirmalKształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych, czyli udział Wiolinek w IX Przeglądzie Piosenek Patriotycznych w Sulechowie – sobota, 26.10.2019r.

26 10 2019

Motyw walczących dzieci w zrywach narodowowyzwoleńczych był tematem przewodnim występu Wiolinek podczas tegorocznego IX Przeglądu Pieśni Patriotycznych, który odbył się w sobotę, 26 października 2019r. w sulechowskim Zborze. Zespół wykonał dwie piosenki: pierwszą – „My kramskiej dzieci” -  opowiadającą o dzieciach z naszej wsi, które cenią polskość i wolność Ojczyzny. Oddają hołd przodkom, dzięki którym mogą uczyć się w języku polskim, w wolnej Ojczyźnie; drugą -”Warszawskie dzieci” – opiewającą bohaterstwo i odwagę dzieci walczących w powstaniu warszawskim. Udział Wiolinek w Przeglądzie jest swoistym oddaniem szacunku wszystkim, którzy walczyli o polskość i wolność Polski. Występ należał do bardzo udanych. Zespół odebrał podziękowania od prezes KIAK  – p. Urszuli Furtak w postaci dyplomu i statuetki oraz słodkiej niespodzianki dla każdego uczestnika.

Dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej za dofinansowani dojazdu do Sulechowa. Buziaki dla Rodziców, którzy pomogli w przygotowaniu dzieci.

wima/foto mirmal

więcej info:

https://www.niedziela.pl/zdjecia/3454/IX-Diecezjalny-Przeglad-Piesni/24Wiolinki na festynie

29 06 2019

W sobotę, 29 czerwca 2019r. szkolny zespół Wiolinki wystąpił z krótkim programem artystycznym podczas parafialnego festynu Caritas. Tym samy wsparł letnią akcję pod nazwą  „Zielony Dzieciniec”. Zespół zaśpiewał a’capella dwie przyśpiewki ludowe, następnie dwie piosenki współczesne oraz zatańczył trzy tańce. Występ był bardzo udany. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za obecność. :-)

wimaDzień Patrona

18 03 2019

Spotkanie z przeszłością – w takiej konwencji odbył się w poniedziałek, 18 marca 2018r. Dzień Patrona Szkoły. Uczeń – przewodnik oprowadzał swoich, dość sceptycznie nastawionych do historii, kolegów po szlakach…historycznych właśnie. Zapoznawał ich z postaciami bojowników o polskość Ziemi Kramskiej. Dzięki pięknie przygotowanym wystąpieniom poszczególnych klas wysłuchaliśmy informacji nt. Wacława Fabisia, Teodora Spiralskiego, Jadwigi Benyskiewicz, Romana Jaskólskiego, Jana Cichego, Apolonii Krawiec, ks. Stanisława Dudzińskiego i Stanisława Obsta. Prezentacje klasowe przygotowali wychowawcy klas. Koncepcję przedstawienia opracowała, przygotowała i czuwała nad jej prawidłowym przebiegiem p. Renata Gronkowska.

wima/foto mirmalDzień Babci i Dziadka

3 02 2019

W piątek,  lutego 2019r. dzieci uczciły swoje babcie i dziadków. Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyło się w sali wiejskiej, która pięknie udekorowana czekała na swoich gości już od czwartkowego popołudnia. Dzieci pięknie nauczyły się swoich ról: wierszyków, piosenek i tańców. Niestety grypa zrobiła wielu wnuczętom psikusa zsyłając na nich swoich posłańców: gorączkę i złe samopoczucie. Dlatego wiele osób musiało pozostać w łóżkach. Dzielni koledzy i koleżanki podjęli rolę chorych.  Wszyscy artyści przekazali swoim Babciom i Dziadkom najgorętsze życzenia wypływające wprost z dziecięcych serc. Całość programu zakończył wspólny poczęstunek, który przygotowały mamy. Nad powodzeniem imprezy czuwała p. Elżbieta Wołek.Kolędowanie z Kozłem

16 01 201927 FINAŁ WOŚP

13 01 2019

W niedzielę ,13 stycznia 2019r. Wiolinki wzięły udział w koncercie z okazji 27 Finału WOŚP, który odbył się w babimojskim GOK. Na zaprezentowany przez zespół program składały się piosenki, pastorałka i tańce. Wiolinki pięknie wystąpiły i tym samy wsparły ideę organizowania akcji charytatywnych. Nie zawiedli rodzice, którzy dowieźli dzieci na występy. Wiolinkom gratulujemy wspaniałej prezentacji, rodzicom – dziękujemy za wsparcie. Wszystkim życzymy zasłużonych, udanych  i bezpiecznych ferii.

wima/foto mirmalPoszukiwania brody Heroda ciąg dalszy…czyli jasełka

3 01 2019

Czwartek, 3 stycznia 2019r. Tym razem spektakl o Bożym Narodzeniu z wątkiem o zagubionej brodzie Heroda, czyli o tym  jak Bóg zło w dobro przemienił, obejrzeli zebrani goście na Spotkaniu Opłatkowym Grup Parafialnych w sali wiejskiej w Nowym Kramsku. Wśród licznie zebranych przedstawicieli działających  grup był ojciec Wiesław Chojnowski OMI z Prokury Misyjnej w Poznaniu, proboszcz nowokramskiej parafii ks. Waldemar Sołtysiak, członkowie Koła Przyjaciół Misji Oblackich z Babimostu. Nasza grupa teatralna stanęła na wysokości zadania odgrywając swoje kwestie. Aktorzy wprowadzili wspaniałą atmosferę. Widzowie tak bardzo odczuli prawdę bijącą ze sceny, że śpiewali razem z wykonawcami kolędy będące częścią spektaklu. Artystów nagrodzono oklaskami i słodkim poczęstunkiem. Grupę do występów przygotowały panie: Patrycja Martyna Cichy, Irena Agnieszka Niewiadomska. Czytaj dalej »