Stuki i puki

11 01 2020

Stuki i puki, czyli muzyka grana na wszystkim, co tylko wydaje dźwięk dzięki uderzeniu, pocieraniu, ostukiwaniu… Spotkanie muzyczne w czwartek, 9 stycznia 20201r. rozbudziło zebranych niesamowitą energią, poziomem decybeli. Muzycy zaprezentowali dzieciom zestaw instrumentów perkusyjnych od pałeczki po dzwonki. Energiczny koncert zakończyło wspólne, z wybranymi dziećmi, zagranie akompaniamentu perkusyjnego do muzycznego podkładu. Koncert był „wejściem z hukiem” w nowy, muzyczny rok!

wimaKoncert prawie noworoczny

15 12 2019

10 grudnia 2019r. w szkole odbył się kolejny koncert muzyczny Lubuskiego Biura Estrady „Orfeusz”. Tym razem Muzycy zabrali nas w podróż poprzez pory roku, prezentując utwór Antonio Vivaldiego „Cztery pory roku.” Słuchacze przekonali się, że fagot i skrzypce z towarzyszeniem pianina mogą wyczarować dźwiękami cały świat fauny i flory., a do tego wiać wiatrem i chłodzić mrozem. Ciekawy koncert prowadząca zakończyła złożeniem świąteczno – noworocznych życzeń.

wimaListopadowe granie…

28 11 2019

W czwartek, 28 listopada 2019r. odbył się w szkole koncert muzyczny. Tym razem bohaterami spotkania były instrumenty drewniane smyczkowe, o których wierszami Wandy Chotomskiej opowiadała prelegentka. Wysłuchaliśmy kompozycji muzycznych z różnych epok. Były utwory W.A. Mozarta, piosenki z bajek oraz z filmów. Dzieci zadawały pytania dotyczące goszczących instrumentów: kontrabasu, wiolonczeli oraz skrzypiec, a chętni melomani zaglądali w ich głąb w poszukiwaniu duszy.

wima/foto K.S.Na indiańskim szlaku

30 10 2019

Na indiański szlak udaliśmy się w środę, 30.10.2019r. wraz z artystami z Lubuskiego Biura Koncertowego. Za sprawą muzyki granej przez zespół Legenda, który prezentował kulturę Indian – muzykę i strój, przenieśliśmy się na dzikie szklaki pełne ciekawych dźwięków. Było rytmicznie i nostalgicznie. Prowadzący koncert – Jurek Skrzypczak przybliżył słuchającym historię Indian, którzy szczególnie szanowali przyrodę i żyli w zgodzie z jej rytmem. Dziękujemy za wspólną muzyczną ucztę.

wimaKoncert muzyczny

2 06 2019

28 maja 2019r. odbył się ostatni w tym roku szkolnym koncert muzyczny. Wysłuchaliśmy muzyki granej przez Mariachi – typowy  zespół popularny w Meksyku. Poznaliśmy vihuelę – prekursorkę współczesnej gitary klasycznej, pięciostrunowy instrument meksykański wytwarzany w wielu różniących się budową i rozmiarem rodzajach. Koncert był dynamiczny, świetnie brzmiący, muzycy – pełni energii, a całość zapowiadała wspaniałe wakacje. Dziękujemy!

wimaKoncert muzyczny

8 05 2019

W poniedziałek, 6 maja 2019r., odbył się w naszej szkole koncert muzyczny. Tym razem muzycy przy pomocy cyfrowego pianina, skrzypiec i werbla zabrali nas w muzyczną podróż do Wiednia. Tam w otoczeniu dostojnych dam i kawalerów, przy pięknych menuetach i walcach, spędziliśmy lekcję, która pozwoliła nam na zapoznanie się z muzyką wiedeńską. Czytaj dalej »Blacha – to brzmi dumnie

7 03 2019

W środę, 6 marca 2019r. w szkole odbył się koncert LBE Orfeusz pt.:”Blacha – to brzmi dumnie.” Muzycy zaprezentowali budowę instrumentów dętych, blaszanych: trąbki, puzonu i tuby.

wimaGrudniowy koncert LBE

12 01 2019

W czwartek, 10 stycznia 2019r. odbył się w szkole kolejny koncert Lubuskiego Biura Estrady. Tym razem wędrówkę muzycznymi szlakami odbyliśmy z instrumentami strunowymi: banjo, ukulele i ud ( instrument muzyczny strunowy z grupy chordofonów szarpanych). Czytaj dalej »XV Festiwal Kolęd i Pastorałek na Ludową Nutę

9 01 2019

W środę, 9 stycznia 2019. uczniowie naszej szkoły – Wiolinki oraz Kapela Koźlaska, wzięli udział w piętnastej edycji dąbrowieckiego festiwalu kolędowo – pastorałkowego. Grupa zaprezentowała program składający się z krótkich tekstów, kolęd i pastorałek granych na ludowych regionalnych instrumentach i śpiewanych. Występ był udany. Wyjazd i udział w Festiwalu również. Była to okazja do inegracji środowisk kultywujących w regionie ludową kulturę. Wokalnie grupę przygotowała W. Malinowska, instrumentalistów – A. Knobel. Czytaj dalej »Grudniowy koncert

5 12 2018

W środę, 5 grudnia 2018r. wysłuchaliśmy kolejnego koncertu muzycznego. Przewodnim tematem grudniowego spotkania był róg. Dzieci poznały pochodzenie rogu, jego budowę oraz możliwości muzyczne tego instrumentu. Dodatkową atrakcją spotkania były tańce rodem z polskiego szlacheckiego dworu.

wima