Grudniowy koncert

5 12 2018

W środę, 5 grudnia 2018r. wysłuchaliśmy kolejnego koncertu muzycznego. Przewodnim tematem grudniowego spotkania był róg. Dzieci poznały pochodzenie rogu, jego budowę oraz możliwości muzyczne tego instrumentu. Dodatkową atrakcją spotkania były tańce rodem z polskiego szlacheckiego dworu.

wimaKoncert muzyczny

12 10 2018

W środę, 10 października 2018r. w szkole odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert muzyczny, który tematyką nawiązywał do 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert rozpoczął się wysłuchaniem „Bogurodzicy” w wersji organowej. Następnie muzycy zaprezentowali utwory Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Michała Ogińskiego oraz dawne i współczesne piosenki dziecięce. Zgromadzona widownia włączyła się do śpiewania polskich pieśni patriotycznych: „O mój rozmarynie”, „Wojenko, wojenko”.

wimaKoncert muzyczny

8 06 2018

W środę, 6 czerwca br. odbył się w naszej szkole ostatni w tym sezonie koncert muzyczny. Artyści zaprezentowali nam tańce ludowe różnych narodów. Była m.in. czeska polka, włoska tarantella, węgierski czardasz grane przez tercet muzyczny na instrumentach: klarnecie B, skrzypcach i syntezatorze. Dodatkowym atutem koncertu były tańce solistki.

Czytaj dalej »Koncert muzyczny

11 04 2018

11 kwietnia 2018r. odbył się w szkole kolejny muzyczny koncert. Tym razem muzycy zaprezentowali instrumenty dęte blaszane: trąbkę, sakshorn, helikon. Wymienione instrumenty grały partie solowe, a towarzyszył im keybord. Uczniowie poznali elementy budowy blaszanych instrumentów dętych oraz  nauczyli się nazywać te części, które tę grupę łączą.

wimaKoncert muzyczny

28 03 2018

W przedświąteczną środę, 28 marca 2018r. odbył się w szkole koncert muzyczny poświęcony muzyce  Piotra Czajkowskiego z baletów „Dziadek do orzechów” i „Jezioro łabędzie”. W czasie koncertu wystąpili soliści grający na flecie poprzecznym i fagocie.

wimaKoncert muzyki greckiej

8 02 2018

W Tłusty Czwartek, 8 lutego 2018r. odbył się w naszej szkole kolejny koncert muzyczny. Tym razem wraz z muzykami udaliśmy się w podróż do Starożytnej Grecji, gdzie muzyka i śpiew królowały w sercach ludzi i bogów.

Czytaj dalej »Muzyczne dynastie – dzwony, dzwonki, talerze…

17 01 2018

W środę, 17 stycznia 2018r. odbył się kolejny koncert muzyczny. Tym razem w świat muzyki wyruszyliśmy z prelegentem – p. Szymonem, perkusistą – p. Piotrem i … podróżnikiem, pilotem wycieczek i kolekcjonerem dzwonków – p. Marianem Łysakowskim. Sala gimnastyczna rozdzwoniła się wielobarwnymi głosami dzwonów i dzwonków z całego świata. Właścicielem kolekcji jest p. M. Łysakowski, który dzieli się swoją pasją z ludźmi. Nasi goście – muzycy pokazali nam dzisiaj, że dzwonki nie tylko dźwięczą, by coś odnaleźć, ale potrafią pięknie grać. Usłyszeliśmy utwory „Memory”, „Marsz turecki”, „Smerfy”, „Kulig” i inne z akompaniamentem dzwonków lub grane na dzwonkach. Koncert był bardzo ciekawy. Dziękujemy za kolejną porcję wiedzy i wspaniałej muzyki, a także lekcję, która pokazała, że pasja w życiu człowieka jest tym czymś, co sprawia, że chce się żyć!

wima