Dzień Babci i Dziadka w Starym Kramsku

30 01 2020

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z okazji ich święta, dzieci z Przedszkola w Starym Kramsku przygotowały występ artystyczny pod hasłem „Pokaz mody dla babci i dziadka”. Po raz drugi impreza była współorganizowana z Kołem Gospodyń Wiejskich. Podczas występu dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki z życzeniami, pokazywały swoje umiejętności taneczne oraz co najważniejsze, prezentowały się na czerwonym dywanie w strojach, jakie nosili ich dziadkowie od dzieciństwa do teraz. Licznie przybyli goście zasiedli na przygotowanych dla nich miejscach i z dumą oraz kręcącą się w oku łezką oglądali występy swoich wnucząt. Były to wyjątkowe chwile pełne radości i uśmiechu. Po występie artystycznym Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a dzieci wręczyły im specjalnie przygotowane prezenty. Następnie goście wspólnie tańczyli z dziećmi, były też różne konkurencje i quizy sprawdzające wiedzę dziadków o życiu przedszkolnym i zainteresowaniach dzieci, a także najmłodsi dowiedzieli się o dzieciństwie swoich babć i dziadków. Zakończeniem imprezy było szkolenie z udzielania pierwszej pomocy dla dorosłych i dla dzieci. Cenne wskazówki, rady i ćwiczenia praktyczne przekazał nam ratownik medyczny z Poznania.

G.P. Dzień Babci i Dziadka

25 01 2020

Babciu! Dziadku! Wnuki Was mają i Was kochają!

O wielkiej miłości do Babć i Dziadków zapewnili wszystkich uczniowie kl. 1- 3 oraz przedszkolacy, którzy przygotowali piękny występ z okazji styczniowego święta. Zaproszeni goście nie zawiedli. Przybyli gromadnie i wraz z wnuczętami spędzili czas w szkole. Były piosenki, tańce, wierszyki, radość i łzy wzruszenia.

Nad całością przedsięwzięcia czuwała p. Monika Brzóska, przedszkolaków przygotowały panie: Renata Adamczak i Ludmiła Popiołek. Elementy scenografii namalował p. Dariusz Drosik, a portrety babć i dziadków wykonali wnukowie.