Pożegnanie Ósmej Klasy

25 06 2020

Jutro kończymy kolejny rok szkolny. Ten był dla nas wszystkich inny niż dotychczasowe. Zawsze ostatni dzień w szkole to wspomnienia, podziękowania, gratulacje, życzenie udanych wakacji i powodzenia w nowych szkołach dla ósmoklasistów. Klasa siódma wraz z wychowawczynią nie zapomniała o tradycji szkolnej i przygotowała prezentację na pożegnanie odchodzącej klasy.

Tutaj prezentacja  Prezentacja – Pożegnanie klasy ósmej

Klasa siódma z wychowawczyniąDzień Patrona Szkoły

18 02 2020

Termin ferii zimowych opóźnił tegoroczny Dzień Patrona Szkoły. Nie żałujemy, bo mogliśmy dzisiaj gościć byłego dyrektora naszej szkoły p. Marka Kuca, który pełnił tę funkcję w latach 1986 – 1990. Pan Marek jest wielkim pasjonatem historii i wypraw rowerowych. Podczas spotkania przedstawił nam sylwetki kilku bohaterów ziemi kramskiej. Dla wielu z nas było to przypomnienie posiadanej wiedzy, jak i też jej uzupełnienie. Młodsze dzieci miały pierwszą okazję poznać nazwiska i dokonania patriotów pochodzących z ich miejscowości. Zaprezentowani zostali; p.Jan Cichy, p.Feliks Bednarkiewicz, p.Teodor Spiralski i p.Józef Heyduk. Była to interesująca lekcja historii. Spotkanie swoim śpiewem uświetniły Wiolinki.
Na zakończenie przyznano nagrody dla uczestników szkolnego konkursu na okładkę pt. „Kronika Polskiej Szkoły Nowe Kramsko 1929″.  Zwycięzcą został Patryk Nawrot. Kolejne miejsca zajęli: Dawid Fabiś, Martyna Wachowiak, Wiktoria Fiłka, Jacek Skrzypek i Agata Zamolska. Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami przygotowanymi przez Szkolną Radę Rodziców, której bardzo dziękujemy. Nagrodzonym gratulujemy, pozostałym uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.

LO./foto KS.Dzień Babci i Dziadka

25 01 2020

Babciu! Dziadku! Wnuki Was mają i Was kochają!

O wielkiej miłości do Babć i Dziadków zapewnili wszystkich uczniowie kl. 1- 3 oraz przedszkolacy, którzy przygotowali piękny występ z okazji styczniowego święta. Zaproszeni goście nie zawiedli. Przybyli gromadnie i wraz z wnuczętami spędzili czas w szkole. Były piosenki, tańce, wierszyki, radość i łzy wzruszenia.

Nad całością przedsięwzięcia czuwała p. Monika Brzóska, przedszkolaków przygotowały panie: Renata Adamczak i Ludmiła Popiołek. Elementy scenografii namalował p. Dariusz Drosik, a portrety babć i dziadków wykonali wnukowie.Wigilia klasy szóstej

17 12 2019

Dnia 12 grudnia 2019 roku klasa szósta nieco zaskoczyła nawet samą wychowawczynię… Pokazali, że jak trzeba podjąć jakąś inicjatywę, to współpracują wszyscy, bez wyjątku.  Gracjan przy pomocy rodziców przywiózł choinkę, którą pozostali przystroili ozdobami. Poza tym wszyscy stanęli na wysokości zadania i przynieśli smakołyki, a wszystko po to by uczcić klasową Wigilię. Andrzej przy pomocy mamy zrobił pierogi. Agnieszka smażyła z mamą fileciki rybne. Malwina zadbała o talerzyki, Karolina o napoje, Eryk kupił mandarynki, a Adaś ciasteczka. Kiedy weszłam do klasy 24 wszystko było już przygotowane. Przykro nam, że Klaudia i Tatiana nie mogły brać udziału w tej uroczystości, ale życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia.  Dziękuję Wam Drodzy Rodzice, że pomagacie tworzyć wspólnotę klasową oraz dbacie o polskie tradycje.

R.G.Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

20 06 2019

Środa, 19 czerwca  2019 r.

Najpierw biało – granatowy tłum pojawił się w kościele, a właściwie – przed kościołem. Zachęcony przez Panią Katechetkę wpłynął cichutko do świątyni: Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele. Każdy przyniósł, na mszę kończącą rok szkolny, swoje myśli, podziękowania, prośby. Ksiądz zachęcał, by podziękować za całoroczny trud rodzicom, wychowawcom, by przeprosić… Było o wakacyjnym wypoczynku i samodoskonaleniu.

Następnie świąteczna gromada uczniów i rodziców udała się do szkoły. Jedni samochodami, inni rowerami lub pieszo.

W szkole, wydawało się zapełnionej po brzegi, gwar przybyłych stopniowo cichł, by ostatecznie zamienić się w piękną szkolną uroczystość zakończenia niezwykłego roku szkolnego.  Niezwykłego, bo pełnego sukcesów uczniów, bo po dwuletniej przerwie żegnającego absolwentów.

W części oficjalnej nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły uczniom z 7 klasy, następnie młodsze dzieci zatańczyły poloneza. W dalszej kolejności rozdano świadectwa uczniom ósmej klasy. Były wyróżnienia, listy gratulacyjne dla rodziców, podziękowania za pracę, nagrody… Lista długa i pełna zasług. Następnie świadectwa z wyróżnieniem otrzymywali uczniowie pozostałych klas. Zostały także wręczone nagrody Dyrektora Szkoły, które otrzymali: Martyna Kostera, Amadeusz Młynarczak, Oskar Eckert i Kamila Kostera. Głos zabrał także przedstawiciel absolwentów, który podziękował wychowawczyni – p. Ewie Alwinger oraz dyrektor szkoły – p. Patrycji Cichy, a także rodzicom i pozostałym nauczycielom za troskę i trud w wychowanie i wykształcenie, które otrzymali.

Po tej części klasy wraz z wychowawcami udały się do swoich sal lekcyjnych, by tam odebrać świadectwa, porozmawiać o nadchodzących wakacjach i przypomnieć, że mają być bezpieczne. To była także chwila dla trzecioklasistów, którzy po raz ostatni spotkali się ze swoją wychowawczynią.

W drugiej części programu na zakończenie roku szkolnego obejrzeliśmy montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów ósmej klasy przy Wiolinek, a wyreżyserowany przez dyrektor Patrycję Cichy.  Scenka nawiązywała do sądu ostatecznego, gdzie postacie rozliczane były ze swoich grzeszków. Nie dziwi fakt, że wiele z nich nawiązywało do szkolnego życia pewnej klasy… :) Wspaniała gra aktorów, muzyka, taniec, piosenka, stroje, zabawne gagi… Wszystko to sprawiło, że spotkanie z okazji zakończenia szkoły stało się mniej łzawe. Klasa siódma przygotowała dla Absolwentów niespodziankę w postaci ciepłego przemówienia, piosenki oraz biretów, które poszybowały w niebo.

Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły za miniony rok. Życzymy bezpiecznych i udanych wakacji.

wimaDzień Patrona

18 03 2019

Spotkanie z przeszłością – w takiej konwencji odbył się w poniedziałek, 18 marca 2018r. Dzień Patrona Szkoły. Uczeń – przewodnik oprowadzał swoich, dość sceptycznie nastawionych do historii, kolegów po szlakach…historycznych właśnie. Zapoznawał ich z postaciami bojowników o polskość Ziemi Kramskiej. Dzięki pięknie przygotowanym wystąpieniom poszczególnych klas wysłuchaliśmy informacji nt. Wacława Fabisia, Teodora Spiralskiego, Jadwigi Benyskiewicz, Romana Jaskólskiego, Jana Cichego, Apolonii Krawiec, ks. Stanisława Dudzińskiego i Stanisława Obsta. Prezentacje klasowe przygotowali wychowawcy klas. Koncepcję przedstawienia opracowała, przygotowała i czuwała nad jej prawidłowym przebiegiem p. Renata Gronkowska.

wima/foto mirmalWeekend na nie tylko ludową nutę

3 02 2019

Warsztaty Koźlarskie w Karczmie Taberska w Janowcu, to hasło, które zmobilizowało cały sztab ludzi dobrej woli do dzielenia się  z innymi tym, co potrafią robić najlepiej . W piątek i sobotę (1/2 lutego 2019r.) Karczma wypełniła się muzyką – od brzmień pasterskich po współczesne dźwięki jazzowe. Wszystko to działo się w czasie warsztatów wokalno – instrumentalnych skierowanych do uczniów naszej szkoły, – członków kapeli koźlarskiej i zespołu taneczno – wokalnego Wiolinki. Zajęcia muzyczne i wokalne przeplatane smacznym jedzeniem, chwile relaksu w pokojach hotelu, do tego próby z mikrofonami i zespołem muzycznym grającym „na żywo”, to program pobytu dzieci w Karczmie. Całość zakończono koncertem kolęd, który odbył się w sobotę o 17.00. W koncercie wystąpiły kapele koźlarskie: „Kargusie” z Kargowej – mistrz Jurek Skrzypczak, Kapela Koźlarska Drajka – mistrz Adam Knobel, Kapela Szkoły Podstawowej w Nowym Kramsku – mistrz Adam Knobel, Wiolinki – Wioletta Malinowska, zespół muzyczny pod kierunkiem Lecha Sawickiego. Muzyczny akcent na zakończenie okresu śpiewania kolęd zwierał nie tylko kolędy, ale i współczesne piosenki m.in. „Zapłakany świat”, „Nie ma jak u mamy”. Dzieci wspaniale się zaprezentowały, a przede wszystkim poznały, co to występy z zespołem grającym „na żywo”. Wszystkim animatorom, którzy przyczynili się do rozwoju umiejętności dzieci – dziękujemy. Szczególne podziękowanie składamy państwu Jolancie i Markowi Taberskim za gościnę!

wima/ foto mirmalRekord dla Niepodległej

13 11 2018

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która przypada 11 listopada, dzieci przedszkolne, uczniowie szkoły podstawowej i wszyscy pracownicy z naszego Zespołu Edukacyjnego, 09 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 przyłączyli się do ogólnopolskiego bicia „Rekordu dla Niepodległej” poprzez wspólny śpiew czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Czytaj dalej »Wieczornica Międzypokoleniowa i Koncert piosenki patriotycznej

10 11 2018

W dniu 9 listopada po południu spotkaliśmy się w sali wiejskiej, gdzie zaprezentowany został program artystyczny pt. „Droga Nowego Kramska do Niepodległości”. W Wieczornicy uczestniczyli Włodarze Gminy, Sołectw, mieszkańcy Nowego Kramska, Kolesina i Starego Kramska, uczniowie i nauczyciele ZE w Nowym Kramsku oraz przedstawiciele lokalnych organizacji i stowarzyszeń. Czytaj dalej »Ślub ze szkołą…

17 10 2018

Właśnie…czy jest możliwy ślub ze szkołą? To pytanie dręczyło pierwszoklasistów od początku roku szkolnego. Gdzieś bowiem  podsłuchali, że ów będą musieli wziąć. Jednak okazało się, że nie trzeba brać ślubu ze szkołą, wystarczy tylko złożyć ślubowanie podczas Uroczystości Pasowania na Ucznia Szkoły i cały problem z głowy. Czytaj dalej »