Rekord dla Niepodległej

13 11 2018

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która przypada 11 listopada, dzieci przedszkolne, uczniowie szkoły podstawowej i wszyscy pracownicy z naszego Zespołu Edukacyjnego, 09 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 przyłączyli się do ogólnopolskiego bicia „Rekordu dla Niepodległej” poprzez wspólny śpiew czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”.

Dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym dniu o godz. 12:00, uczestniczyliśmy również w Czytaniu dla Niepodległej”, rekomendowanym przez LKO, zorganizowanym przez Panie: Irenę Niewiadomską i Patrycję Cichy.

L.O./foto MMWażenie tornistrów

2 10 2018

Idą dzieci do szkoły a wraz z nimi wypchany po brzegi tornister. Często mieści się w nim wszystko to, co dziecięca wyobraźnia zapragnie mieć przy sobie w szkole. Niestety każda rzecz ma swoją wagę, nie tylko emocjonalną, ale realną. A każdy dodatkowy gram nakładany na młodziutkie, kształtujące się kręgosłupy może być powodem do rozmaitych schorzeń. Dlatego warto dbać o swoje zdrowie i pamiętać o nim,  pakując swoje szkolne przybory do plecaków. Czytaj dalej »Sprzątnie Świata 2018

19 09 2018

W środę, 19 września 2018r. odbyła się w naszej szkole akcja – Sprzątanie Świata. W tym roku sprzątanie Ziemi odbywało się pod hasłem „Akcja – Segregacja – 2 x więcej – 2 x czyściej!” Czytaj dalej »Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu

28 03 2018

2 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu, a miesiąc kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu. W naszej szkole zorganizujemy w tym czasie pogadanki i pokazy dla uczniów i dla rodziców (informacje będą umieszczane na gazetce ogłoszeń).

Czytaj dalej »