Jedziemy sobie do Krakowa…

1 11 2018

No i pojechali. W środę 24 października 2018r., bladym świtem, grupka uczniów naszej szkoły z opiekunami, z dworca PKP w Zielonej Górze wyruszyła w podróż do Krakowa. Wyjazd był możliwy dzięki zwycięstwu drużyny BRD w Wojewódzkim Konkursie „Uczeń na Drodze.” Co widzieli? Co przeżyli? W niedługim czasie nam opowiedzą… Czytaj dalej »Przedsmak wakacji, czyli wycieczka do Boszkowa

20 06 2018

...zapach wody z jeziora i powietrza rozgrzanego słońcem, smaczne lody i pyszna pizza…wesołe zabawy przy muzyce i w „Małpim Gaju”…jednym słowem – wycieczka do Krainy Smaku! Wszystkie wakacyjne smaki i zapachy napotkały dzieci – uczestnicy wycieczki do Boszkowa, którą w środę, 20 czerwca 2018r. odbyła grupa przedszkolna ze Starego Kramska i druga klasa naszej szkoły. Inicjatorem wyjazdu była p. E. Urbanowicz. Chętni drugoklasiści z wychowawczynią – p. W. Malinowską dołączyli do tej smakowitej wyprawy.

Czytaj dalej »Rowerem w świat

19 06 2018

W poniedziałek, 18 czerwca 2018r. grupa uczniów z kl. 4 – 7 wraz z opiekunami: p. I. Niewiadomską, p. E. Wołek i p. M. Malinowskim wyjechała na wycieczkę rowerową. Celem rajdu było zwiedzenie Rezerwatu Przyrody w Lakach  oraz udział w V Festiwalu Nauki w Podmoklach Małych.

Czytaj dalej »Wycieczka do Warszawy

10 06 2018

Dzień 8 czerwca na długo zostanie w pamięci pierwszoklasistów. Wczesnym rankiem wraz z rodzicami i wychowawczynią polecieli samolotem do Warszawy, by na miejscu poznać stolicę naszej Ojczyzny. Po mieście poruszali się różnymi środkami komunikacji: pociągiem, tramwajem, autobusem, metrem, a nawet płynęli gondolą po stawie w Łazienkach Królewskich.

Czytaj dalej »WYCIECZKA DO WOLSZTYNA

11 05 2018

10 kwietnia o godzinie 8.20 trzy klasy: I, II i III  pod opieką wychowawczyń wyjechały na jednodniową wycieczkę do Wolsztyna. Pierwszym etapem wycieczki była Parowozownia. Dzieci miały to szczęście, że akurat nadjechał pociąg z lokomotywą parową i zobaczyły jak załadowuje się na nią węgiel i wodę. Tutaj też oglądały warsztaty, maszyny i urządzenia oraz zaplecze techniczne służące utrzymaniu i naprawie parowozów. Zwiedziły muzeum kolejnictwa, zobaczyły zgromadzone w nim eksponaty. Następnym etapem była wizyta w Muzeum Marcina Rożka, gdzie uczestnicy wycieczki dowiedzieli się o twórczości artysty. Obejrzeli obrazy i rzeźby oraz dom i ogród projektu Rożka. Kolejną atrakcję stanowił pobyt w Centrum Rekreacyjnym Fala Park. Tu dzieci mogły poszaleć wśród specjalnie przygotowanych, pomysłowych instalacji w Krainie Zabawy oraz zagrać  na dostosowanych torach  w bowling. Na koniec zaplanowane zostało zwiedzanie Skansenu przedstawiającego zachodniowielkopolską  wieś wielodrożną. Dzieci obejrzały wnętrza  izb mieszkalnych, karczmy, pomieszczeń gospodarczych  oraz warsztat kowalski i młyn, który same mogły ustawić odpowiednio do wiatru. Poszły także z wizytą do zwierząt. Zwieńczeniem wycieczkowego dnia było ognisko, na którym samodzielnie upiekły kiełbaski i chleb. Z wycieczki dzieci wróciły pełne wrażeń, nowych wiadomości i doświadczeń oraz zakupionych pamiątek.

majaZajęcia w „Zielonej szkole”

20 04 2018

W piątek, 20 kwietnia 2018r. klasy IV – VI wraz z wychowawcami udały się do Leśniczówki w Klępsku, gdzie wzięły udział w warsztatach nt. pszczół. Spotkanie edukacyjne przygotowali pracownicy Nadleśnictwa Sulechów. Uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie „Kto na  Ziemi był pierwszy – pszczoły, czy ludzie?”

Czytaj dalej »Wycieczka do Gdańska

16 04 2018

W dniach 13 – 15 kwietnia 2018r. grupa uczniów z kl. 5-7 wybrała się na wycieczkę do Gdańska. W podróż udali się pociągiem. Sami zaplanowali program wycieczki. Zapraszamy do fotogalerii.

wima/foto mirmal