Szlakiem wrocławskich krasnali…

17 12 2019

Dnia 13 grudnia 2019 roku klasa szósta wyruszyła pociągiem na wycieczkę do Wrocławia. Wyjechaliśmy o godzinie 05:19 ze Stacji PKP w Babimoście. Następnie przesiedliśmy się w Zielonej Górze, żeby pojechać prosto do celu.  Pierwszym zabytkiem, który mieliśmy okazję zobaczyć był piękny dworzec. Potem wszystkie atrakcje oglądaliśmy dojeżdżając do określonych miejsc tramwajem. Około godziny 10.00 wjechaliśmy na taras widokowy 49 piętra, Skav Tower. Mieliśmy okazję zobaczyć najciekawsze budynki m.in. Most Grunwaldzki, halę stulecia, Ostrów Tumski, ulicę Podwale, Narodowe Forum Muzyki, pl. Jana Pawła II, wejście do Gotyckiej Katedry, Ostrów Piaskowy, Ossolineum,  barokowy Gmach Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Stare Jatki – Rynek. Poznaliśmy historię Wrocławia i dowiedzieliśmy się skąd pochodzą nazwy określonych miejsc. Dziewczynki mogły pogłaskać lwa przed Katedrą, by przyniósł im szczęście w doborze odpowiedniego męża. Natomiast chłopcy poznali legendę o złym mężu, który nie chciał podzielić się ze swoją zmarłą żoną ostatnią kluską i został za to ukarany, a kluska do tej pory jest ozdobą na bramie. Jednak motywem przewodnim całej wycieczki były wrocławskie krasnale, które ozdabiają całe miasto przypominając o ludziach, którzy walczyli z  komunistami. Ostatnim celem było korzystanie z atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego. Do domu wróciliśmy o godz. 23.00 cali i zdrowi . Dziękuję bardzo Pani Anecie Skrzypek za pomoc w opiece nad uczniami.

R. G.Wiolinkowy początek wakacji

22 06 2019

W piątek, 21 czerwca 2019 r. Wiolinki wyjechały na zasłużony relaks, na basen do Zielonej Góry. Tam, w asyście opiekunów, „wymoczyły” całoroczną aktywność. Pływały, bawiły się na bąku, skałce wspinaczkowej, zjeżdżały na zjeżdżalni, relaksowały się w jakuzzi… potem był malutki poczęstunek i powrót do domu. Czas spędziły bardzo przyjemnie. To dobry początek wakacji :-) !WARSZAWA 2019

11 06 2019

Uczniowie klasy ósmej wraz z Panią Ewą i Panią Patrycją w dniach 3 – 5 czerwca 2019 r. byli na wycieczce w Warszawie. Podróż w obie strony odbyli pociągiem. Samą Warszawę zwiedzali „na piechotę”.

Pogoda była iście słoneczna – żar lał się z nieba, ale nieustraszeni poszukiwacze cennych zabytków Warszawy byli dzielni. Dzierżąc butelkę wody w dłoni, pokonywali każdego dnia mnóstwo kilometrów, by poznać naszą stolicę. Zobaczyli Stary i Nowy Rynek, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Syrenkę Warszawską, Sejm i Senat, Kancelarię Prezydenta, Kościół św. Anny, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Łazienki Królewskie, Park Fontann, Grób Nieznanego Żołnierza,  Teatr Narodowy, Pałac Kultury i Nauki, Uniwersytet, a także liczne pomniki, m.in. Pomnik: Ofiar Tragedii Smoleńskiej, Małego Powstańca,  Jana Kilińskiego, Mikołaja Kopernika, Charles’a de Gaulle’a, Fryderyka Chopina. Ważnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, w którym można było sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności – przede wszystkim z zakresu fizyki, ale i matematyki, biologii.

Wieczorami spacerowali Bulwarami wiślanym skąd było widać PGE Narodowy. Spacerom towarzyszyły zabawy rodem z przedszkola, czyli „chlapanie się” wodą z napotkanych fontann :) … ale to zrozumiałe – słońce dawało się we znaki. W ostatni dzień korzystali z metra – było szybko, było chłodno, no i nogi trochę odpoczywały.

Wycieczkowicze poszli także na zakupy do Złotych Tarasów. Tu nikt nie narzekał, że nogi bolą czy: „Pani, daleko jeszcze?” :)

Zmęczeni, opaleni, niewyspani (ciekawe czemu?) wrócili do domów – z nowymi doświadczeniami, wiedzą i umiejętnościami.

PCSkokoloco całkiem spoko!

12 01 2019

Wycieczka klasy czwartej i szóstej do zielonogórskiego parku trampolin okazała się nie lada atrakcją.  O wspólnym wyjeździe bardzo marzyła klasa szósta. Wybór padł na park trampolin i zaprosiła do udziału w wycieczce czwartoklasistów. W Zielonej Górze czekali na nas bardzo mili panowie instruktorzy, którzy nie spuszczali z nas oka. Po zakupie specjalnych skarpet i przebraniu się w stroje sportowe, mieliśmy krótkie szkolenie o zasadach bezpiecznego korzystania z trampolin i innych atrakcji. Następnie wspólna rozgrzewka poprowadzona przez trenera, przygotowała nas do sprawnego użytkowania urządzeń. Pod czujnym okiem instruktorów ćwiczyliśmy salta w przód i w tył. Prym wiedli Martyna i Kuba z klasy szóstej. Mogliśmy sprawdzić swoją siłę, pokonując wiszący tor przeszkód. Skoczkowie też mieli gdzie się wyszaleć, skacząc w gąbki i na trampolinach. Graliśmy także w „zbijaka” na trampolinach, gdzie trafienie przeciwnika nie było takie łatwe. Po dwóch godzinach intensywnego i miłego wysiłku z żalem trzeba było pożegnać się z trenerami i  super parkiem. Może kiedyś tu wrócimy. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na chwilę do McDonalda na krótki posiłek. W Janowcu złapała nas śnieżyca, która towarzyszyła nam aż do samych domów. Był to bardzo udany i pełen niespodzianek wyjazd. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i sprawdzili.

Wycieczkę przygotowała wychowawczyni klasy szóstej p. Lilla Omieczyńska przy współpracy z p. Kamilą Komar. Dziękujemy Pani Monice za wspólny z nami pobyt i opiekę.

L.O.Spotkanie z Królewną Śnieżką i jej świtą

13 12 2018

„Królewna Śnieżka i 7 śmiesznych Krasnoludków”  – to spektakl, który został przygotowany przez sekcję teatralną Gminnego Ośrodka Kultury oraz Szkolny Klub Europejski przy Zespole Szkół w Babimoście. Przedstawienie obejrzeli uczniowie naszej szkoły z klas 1 – 5 w środę, 12 grudnia 2018r. Nietypowe ujęcie tematyki urozmaicone współczesnym słownictwem i muzyką bardzo przypadło do gustu dzieciom. Piękna scenografia, stroje i wspaniała gra aktorów, wśród których rozpoznano członków rodzin sprawiły, że spektakl bardzo się podobał oglądającym. To kolejna okazja, by ubogacić swoja osobowość poprzez kontakt ze sztuką. Wyjazd był prezentem od Mikołaja :-) , który czuwa nad naszą szkolną społecznością!

wimaWyprawa na musical

23 11 2018

W piątek  23  listopada 2018 r. uczniowie klas I-III wybrali się z wychowawcami na spektakl – musical profilaktyczny pt. „Co w trawie piszczy czyli w grupie siła”, który  wystawiony był w auli UZ w Zielonej Górze.  Organizatorem imprezy był Teatr Muzyczny FORTE z Wrocławia.  Cel wycieczki to kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez kontakt ze sztuka teatralną i przygotowanie do jej odbioru oraz wdrażanie do poprawnego  zachowania w miejscach publicznych. Akcja musicalu rozgrywa się na łące, gdzie żyją przeróżne stworzenia: pszczoła, konik polny, biedronka, mucha, motyl i pająk. Chociaż wszyscy się tak bardzo od siebie różnią, to wspólnymi siłami mogą pokonać wielkie trudności i się zaprzyjaźnić.

majaJedziemy sobie do Krakowa…

1 11 2018

No i pojechali. W środę 24 października 2018r., bladym świtem, grupka uczniów naszej szkoły z opiekunami, z dworca PKP w Zielonej Górze wyruszyła w podróż do Krakowa. Wyjazd był możliwy dzięki zwycięstwu drużyny BRD w Wojewódzkim Konkursie „Uczeń na Drodze.” Co widzieli? Co przeżyli? W niedługim czasie nam opowiedzą… Czytaj dalej »Przedsmak wakacji, czyli wycieczka do Boszkowa

20 06 2018

...zapach wody z jeziora i powietrza rozgrzanego słońcem, smaczne lody i pyszna pizza…wesołe zabawy przy muzyce i w „Małpim Gaju”…jednym słowem – wycieczka do Krainy Smaku! Wszystkie wakacyjne smaki i zapachy napotkały dzieci – uczestnicy wycieczki do Boszkowa, którą w środę, 20 czerwca 2018r. odbyła grupa przedszkolna ze Starego Kramska i druga klasa naszej szkoły. Inicjatorem wyjazdu była p. E. Urbanowicz. Chętni drugoklasiści z wychowawczynią – p. W. Malinowską dołączyli do tej smakowitej wyprawy.

Czytaj dalej »Rowerem w świat

19 06 2018

W poniedziałek, 18 czerwca 2018r. grupa uczniów z kl. 4 – 7 wraz z opiekunami: p. I. Niewiadomską, p. E. Wołek i p. M. Malinowskim wyjechała na wycieczkę rowerową. Celem rajdu było zwiedzenie Rezerwatu Przyrody w Lakach  oraz udział w V Festiwalu Nauki w Podmoklach Małych.

Czytaj dalej »Wycieczka do Warszawy

10 06 2018

Dzień 8 czerwca na długo zostanie w pamięci pierwszoklasistów. Wczesnym rankiem wraz z rodzicami i wychowawczynią polecieli samolotem do Warszawy, by na miejscu poznać stolicę naszej Ojczyzny. Po mieście poruszali się różnymi środkami komunikacji: pociągiem, tramwajem, autobusem, metrem, a nawet płynęli gondolą po stawie w Łazienkach Królewskich.

Czytaj dalej »