Awans

7 11 2019

4 i 7 listopada w Babimoście odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju. W poniedziałek zespół chłopców zajął drugie miejsce. W pierwszym meczu uległ drużynie z Babimostu 2:5  oraz wygrał z SP-3 Sulechów 7:1 i zremisował bezbramkowo z SP-1 Sulechów. Trzy dni później dziewczęta powtórzyły wynik chłopców. Po zaciętym i wyrównanym meczu z Babimostem w końcówce straciły jedną bramkę. Kolejne mecze z SP-3 i SP-1 zdecydowanie zwyciężyły 0:4 i 0:6. Szkołę reprezentowali: Bartek Ceglarek, Bartek Chowiera, Arek Drozda, Jakub Jasiak, Mateusz Materna, Zuzia Fabiś, Wiktoria Fiłka, Julia Kocur, Kamila Kostera, Zuzia Młynarczak, Martyna Wachowiak wszyscy z klasy siódmej oraz Adrian Drozda, Seweryn Groszek, Agata Zamolska z klasy ósmej i Karolina Czulak z klasy szóstej. Obie nasze drużyny awansowały do zawodów półfinałowych, które również odbędą się  w Babimoście 25 i 27 listopada.

LO.Skokoloco całkiem spoko!

12 01 2019

Wycieczka klasy czwartej i szóstej do zielonogórskiego parku trampolin okazała się nie lada atrakcją.  O wspólnym wyjeździe bardzo marzyła klasa szósta. Wybór padł na park trampolin i zaprosiła do udziału w wycieczce czwartoklasistów. W Zielonej Górze czekali na nas bardzo mili panowie instruktorzy, którzy nie spuszczali z nas oka. Po zakupie specjalnych skarpet i przebraniu się w stroje sportowe, mieliśmy krótkie szkolenie o zasadach bezpiecznego korzystania z trampolin i innych atrakcji. Następnie wspólna rozgrzewka poprowadzona przez trenera, przygotowała nas do sprawnego użytkowania urządzeń. Pod czujnym okiem instruktorów ćwiczyliśmy salta w przód i w tył. Prym wiedli Martyna i Kuba z klasy szóstej. Mogliśmy sprawdzić swoją siłę, pokonując wiszący tor przeszkód. Skoczkowie też mieli gdzie się wyszaleć, skacząc w gąbki i na trampolinach. Graliśmy także w „zbijaka” na trampolinach, gdzie trafienie przeciwnika nie było takie łatwe. Po dwóch godzinach intensywnego i miłego wysiłku z żalem trzeba było pożegnać się z trenerami i  super parkiem. Może kiedyś tu wrócimy. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na chwilę do McDonalda na krótki posiłek. W Janowcu złapała nas śnieżyca, która towarzyszyła nam aż do samych domów. Był to bardzo udany i pełen niespodzianek wyjazd. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i sprawdzili.

Wycieczkę przygotowała wychowawczyni klasy szóstej p. Lilla Omieczyńska przy współpracy z p. Kamilą Komar. Dziękujemy Pani Monice za wspólny z nami pobyt i opiekę.

L.O.FINAŁ UNIHOKEJA

13 12 2018

Jesteśmy piątą drużyną w województwie. Dzisiaj byliśmy na Finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Unihokeju Chłopców w Brójcach. W zawodach udział wzięło sześć najlepszych drużyn, które wcześniej musiały się zmierzyć z wieloma zespołami na niższych szczeblach rozgrywek. Turniej rozpoczęliśmy od pechowej i nieznacznej przegranej 0:1 z SP-7 Zielona Góra. Nasz zespół przeprowadził wiele ataków, ale nie udało się zdobyć żadnej bramki. Drugi mecz zagraliśmy z faworyzowaną drużyną gospodarzy. Jak się później okazało był to najładniejszy mecz finału, w którym zremisowaliśmy 5:5. W kolejnym pojedynku Brójce pokonały Zieloną Górę i to te dwa zespoły awansowały do ścisłego finału. My cieszymy się, że jako jedyni mocno postawiliśmy się nowemu Mistrzowi Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, który od kilku lat nie może pokonać zespołu z Kramska. Nasza drużyna pokazała, że choć jesteśmy małą szkołą to wola walki jest w nas duża i łatwo skóry nie sprzedajemy.

Dziewczęta zakończyły swoje rozgrywki na półfinale i zostały sklasyfikowane na siódmym miejscu w województwie w zawodach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

L.O.Mamy awans

28 10 2018

Tegoroczny sezon sportowy rozpoczęliśmy 24 października od  udanego startu na zawodach powiatowych w unihokeju w Babimoście. Drużyna chłopców stertująca w składzie: Bartek Ceglarek, Bartek Chowiera, Arek Drozda, Jakub Jasiak, Mateusz Materna, Olaf Bannach, Gracjan Janiak, Filip Kubik i Mateusz Kujbida została Mistrzem Powiatu Zielonogórskiego. Czytaj dalej »SPOTKANIE Z MISTRZEM JUJUTSU

18 05 2018

W 18 maja gościliśmy p. Mariusza Karolewskiego zdobywcę I miejsca w JUJUTSU (europejski odpowiednik JUDO) w kategorii do 80 kg Senior Czarne Pasy podczas Mistrzostw Europy IMAF, które odbyły się w dniach 14-15 października 2017 r. w Landgraaf w Holandii.

Czytaj dalej »Mistrzynie

29 01 2018

Dziewczęta z naszej szkoły, podobnie jak ich, koledzy zostały dzisiaj Mistrzyniami Powiatu w Unihokeju.

Czytaj dalej »Mistrzowie

23 01 2018

Dzisiaj, 23 stycznia 2018 roku nasza szkolna drużyna chłopców uczestniczyła na hali Olimpia w Babimoście w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju. W rozgrywkach udział wzięło pięć zespołów z powiatu zielonogórskiego.

Czytaj dalej »