Awans

7 11 2019

4 i 7 listopada w Babimoście odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju. W poniedziałek zespół chłopców zajął drugie miejsce. W pierwszym meczu uległ drużynie z Babimostu 2:5  oraz wygrał z SP-3 Sulechów 7:1 i zremisował bezbramkowo z SP-1 Sulechów. Trzy dni później dziewczęta powtórzyły wynik chłopców. Po zaciętym i wyrównanym meczu z Babimostem w końcówce straciły jedną bramkę. Kolejne mecze z SP-3 i SP-1 zdecydowanie zwyciężyły 0:4 i 0:6. Szkołę reprezentowali: Bartek Ceglarek, Bartek Chowiera, Arek Drozda, Jakub Jasiak, Mateusz Materna, Zuzia Fabiś, Wiktoria Fiłka, Julia Kocur, Kamila Kostera, Zuzia Młynarczak, Martyna Wachowiak wszyscy z klasy siódmej oraz Adrian Drozda, Seweryn Groszek, Agata Zamolska z klasy ósmej i Karolina Czulak z klasy szóstej. Obie nasze drużyny awansowały do zawodów półfinałowych, które również odbędą się  w Babimoście 25 i 27 listopada.

LO.Nasi uczniowie na 45 Biesiadzie Koźlarskiej

28 09 2019

W dniach 27 – 28 września 2019r. w Zbąszyniu odbyła się 45 Jubileuszowa Biesiada Koźlarska poświęcona mistrzowi Leonardowi Śliwie. Biesiada to wiele artystycznych przedsięwzięć, w których udział wzięli nasi uczniowie.  Prace plastyczne w V edycji plastycznego konkursu pt. „Kontynuujemy Tradycje” wykonali: Nikodem Konefon, Leon Szymański, Tymon Szymański, Kalina Gordon Suchecka, Damian Wichłacz. Wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa. W Konkursie Młody Muzyk Ludowy wystąpiły trzy uczennice w kategorii: śpiewak ludowy. Wszystkie są członkiniami szkolnego zespołu Wiolinki. Dziewczęta zdobyły uznanie i każda otrzymała nagrodę: wyróżnienie – Zuzia Młynarczak, III miejsce – Kamila Kostera, a II miejsce – Wiktoria Fiłka.
W poniedziałek 30 września 2019r. uczestnicy biesiadowych zmagań zostali uroczyście oklaskani przez koleżanki, kolegów i nauczycieli podczas szkolnego apelu. Odebrali także swoje nagrody,które wręczyła dyr. ZE p. P. Cichy. Gratulujemy sukcesów!

wima/foto wima, K.S.Lubuski Rejonowy Konkurs BRD

21 03 2019

W środę, 20 marca 2019r. w Podmoklach Małych odbyły się rejonowe eliminacje Lubuskiego Konkursu BRD. Naszą szkołę reprezentowała grupa 10 uczniów, których przygotował p Mirosław Malinowski. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu zawierającego sześćdziesiąt pytań z tematyki ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie nowokramskiej szkoły zaprezentowali wysoki poziom wiedzy zajmując kolejno pięć pierwszych miejsc:  Wiktoria Fiłka – I miejsce, Agata Ceglarek – II miejsce, Oskar Eckert – III miejsce, Jacek Skrzypek – IV miejsce, Agata Zamolska – V miejsce.  Wymienieni zawodnicy awansowali tym samym do kolejnego etapu zawodów – wojewódzkiego. Stawka w zawodach jest wysoka i nie liczą się tylko nagrody rzeczowe. Od zeszłego roku w zmaganiach BRD, organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty, można uzyskać tytuł finalisty i laureata, co daje uczniom dodatkowe punkty przy wyborze szkoły średniej. Pozostali członkowie nowokramskiego zespołu równie dobrze zaprezentowali się podczas zawodów, jednak uzyskana liczba punktów nie kwalifikowała ich do kolejnego etapu. Gratulujemy uczestnictwa w zmaganiach.

wima/foto mirmalFINAŁ UNIHOKEJA

13 12 2018

Jesteśmy piątą drużyną w województwie. Dzisiaj byliśmy na Finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Unihokeju Chłopców w Brójcach. W zawodach udział wzięło sześć najlepszych drużyn, które wcześniej musiały się zmierzyć z wieloma zespołami na niższych szczeblach rozgrywek. Turniej rozpoczęliśmy od pechowej i nieznacznej przegranej 0:1 z SP-7 Zielona Góra. Nasz zespół przeprowadził wiele ataków, ale nie udało się zdobyć żadnej bramki. Drugi mecz zagraliśmy z faworyzowaną drużyną gospodarzy. Jak się później okazało był to najładniejszy mecz finału, w którym zremisowaliśmy 5:5. W kolejnym pojedynku Brójce pokonały Zieloną Górę i to te dwa zespoły awansowały do ścisłego finału. My cieszymy się, że jako jedyni mocno postawiliśmy się nowemu Mistrzowi Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, który od kilku lat nie może pokonać zespołu z Kramska. Nasza drużyna pokazała, że choć jesteśmy małą szkołą to wola walki jest w nas duża i łatwo skóry nie sprzedajemy.

Dziewczęta zakończyły swoje rozgrywki na półfinale i zostały sklasyfikowane na siódmym miejscu w województwie w zawodach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

L.O.Zwycięstwo uczniów w wojewódzkim konkursie BRD!

3 10 2018

I MIEJSCE NASZEJ DRUŻYNY W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM „UCZEŃ NA DRODZE”

W środę, 3 października 2018r. w Zielonej Górze odbył się finał II edycji Konkursu Wojewódzkiego o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego „UCZEŃ NA DRODZE” organizowanego pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Organizatorem konkursu był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze. Naszą zwycięską drużynę stanowili uczniowie: Oskar Eckert, Patryk Domagalski z kl. VIII, Agata Zamolska, Adrian Drozda z kl. VII, Wiktoria Fiłka, Bartosz Chowiera z kl. VI. Czytaj dalej »Plastyczny sukces Nikodema

28 09 2018

W piątek, 28 września 2018r. odbyło się podsumowanie IV Plastycznego Konkursu „Kontynuujemy Tradycje” zorganizowanego z okazji 44 Biesiady Koźlarskiej pt.: „Gwarum śpiwano, gwarum godano”. Miło nam powiadomić, że w kategorii klas 1 – 3 szkół podstawowych  I miejsce zdobył Nikodem Konefon – uczeń trzeciej klasy. Serdecznie gratulujemy Nikodemowi sukcesu. Koordynatorem konkursu w szkole była p. W. Malinowska. Czytaj dalej »