Dzień Kobiet w klasie 4

10 03 2020

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca. Nasi chłopcy o nas nie zapomnieli. Podczas lekcji wychowawczej zorganizowali dla nas mały poczęstunek i wręczyli nam kwiaty. To był naprawdę udany dzień. Brawo chłopcy z klasy 4!!! Tak trzymać!!!Świętowanie u trzecioklasistów

9 03 2020

Dziś dziewczynki z klasy 3 wraz z wychowawczynią radośnie obchodziły wyjątkowe święto – Dzień Kobiet. Z tej okazji otrzymały od kolegów drobne prezenty – zabawne ołówki, długopisy, pralinki i wiosenne kwiaty – pierwiosnki. Następnie wszyscy uczniowie zasiedli do stołu, by skosztować przepysznych domowych ciastek – mafinek upieczonych przez mamę Leona.

Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację tego dnia. W przyszłości to zaprocentuje i chłopcy będa umieli zadbać o swoje mamy i żony.

maja/foto Katarzyna Sz.Piątkowe popołudnie z klasą!

19 10 2019

Piątek, 18.10.2019r.,

„Płonie ognisko i szumią knieje…woda Jeziora Wojnowskiego relaksująco faluje i pobłyskuje odbitymi promieniami słońca. Ciepło ognia ogrzewa policzki ósmoklasistów, rozmarzają wspomnienia, roztapiają się lody milczenia. Wzrok napawa się pięknym pejzażem, nozdrza sycą zapachem pieczonej kiełbasy. I to poczucie, że dzisiaj piątek. Planowaliśmy od dawna, by spotkać się i pobyć ze sobą. Pobawić się. Powygłupiać. Pośmiać. Zrelaksować. Udało się! Dobrze jest utwierdzić się w przekonaniu, że jesteśmy grupą, że możemy liczyć na siebie.

Zapadający szybko wieczór upewnia w przekonaniu, że czas wracać do domu. Koniec. Dogasa ognisko…milkną śmiechy i rozmowy. Zostają miłe wspomnienia.”

mirmalDzień Chłopaka w klasie IV

14 10 2019

3 października 2019r. na chłopaków z klasy czwartej czekała słodka niespodzianka. Po wejściu do klasy dziewczynki zaskoczyły ich przygotowanym stołem pełnym słodkości. Każdy otrzymał upominek z okazji dnia chłopaka. Chłopcom bardzo podobała się niespodzianka. W miłej atmosferze upłynęła lekcja wychowawcza.

K.S.DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE TRZECIEJ

1 10 2019

30 września na chłopaków z klasy trzeciej czekała niespodzianka. Po wejściu do klasy ich oczom ukazał się przygotowany przez dziewczynki stół pięknie nakryty (talerzyki, kubki, serwetki) oraz słodkości. Każdy chłopak otrzymał mini bańkę/kankę na mleko wypełnioną krówkami, która po opróżnieniu staje się skarbonką. Chłopcy zadeklarowali chęć oszczędzania na realizację swoich marzeń lub wyzwań. W miłej atmosferze upłynął początek szkolnego dnia.

majaWigilia klasy IV

19 12 2018

17. grudnia w poniedziałkowe popołudnie klasa IV w komplecie zasiadła do wigilijnego stołu. Uczniowie wraz z wychowawczynią połamali się opłatkiem składając świąteczne życzenia. Bardzo było miło  posiedzieć  wspólnie przy stole i poopowiadać o  zwyczajach bożonarodzeniowych  panujących w naszych domach. Wigilia klasowa nie odbyłaby się, gdyby nie pyszne dania przygotowane przez nasze mamy :) za co serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy mamie Dominika, Artura, Mateusza i Jakuba, które przygotowały dla nas stół wigilijny, a także zadbały o podgrzanie i serwowanie potraw.Turniej Mikołajkowy klas 1 – 3

6 12 2018

W czwartek, 6 grudnia 2018r. uczniowie klas 1-3 spotkali się na dorocznym Turnieju Mikołajkowym, podczas którego śpiewali mikołajkowe piosenki i wykonywali wiele ciekawych zadań, by umilić sobie czas oczekiwania na przyjście Mikołaja. Ozdabiali papierową choinkę, ćwiczyli umiejętność dodawania, dowiadywali się o zwyczajach związanych z Mikołajem w innych krajach, utrwalali zasady ortograficzne a także sprawdzali, czy potrafią dobrze zaadresować listo do Mikołaja. Miły Gość zjawił się w towarzystwie Uroczej Reniferki Agaty oraz Przebojowego Elfa – Imprezki! Rozdał prezenty dzieciom i wychowawczyniom. Niektórzy uczniowie otrzymali mini rózgi. Byli i tacy, którym długo Mikołaj szeptał coś do ucha. Trzecioklasiści dwoili się i troili, by Mikołaj uwierzył, że przygotowują się solidnie do I Komunii św. Ostatecznie wszyscy zostali obdarowani i z radością w sercu śpiewali Mikołajowi i Jego Świcie, gdy ci opuszczali klasę nr 18. Czas zabawy szybko minął. Pozostawił przedsmak świąt, które niebawem nadejdą. Spotkanie przygotowała kl. 3 z Wychowawczynią.

wimaŚlub ze szkołą…

17 10 2018

Właśnie…czy jest możliwy ślub ze szkołą? To pytanie dręczyło pierwszoklasistów od początku roku szkolnego. Gdzieś bowiem  podsłuchali, że ów będą musieli wziąć. Jednak okazało się, że nie trzeba brać ślubu ze szkołą, wystarczy tylko złożyć ślubowanie podczas Uroczystości Pasowania na Ucznia Szkoły i cały problem z głowy. Czytaj dalej »Dzień Chłopaka w klasie 2

1 10 2018

1 października 2018 roku w naszej klasie obchodziliśmy  święto chłopaków. W tym dniu pani wychowawczyni i dziewczynki złożyły chłopcom życzenia. Dla uczczenia święta wszyscy zasiedliśmy do deseru – malinowych babeczek. A nasi chłopcy jak zawsze byli uśmiechnięci i bardzo mili.

majaOgnisko kl. VII

30 09 2018

W sobotę, 29 września 2018r. siódma klasa wraz z wychowawcą spotkała się po południu nad Jeziorem Wojnowskim w Kolesinie, by wspólnie spędzić czas. Okazją do tego był niedawny pierwszy dzień jesieni a także święto pieczonego ziemniaka. Czytaj dalej »