Czytam z klasą – Moduł II

17 03 2021

W okresie zimowym klasy II i III realizowały zadania wynikające z udziału w projekcie „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. Działania odbywały się w oparciu o dwie lektury: „Zima Muminków”-Tove Jansson i „Anaruk chłopiec z Grenlandii”- Czesława Centkiewicza. Obie książki były czytane uczniom przez nauczycielki. Uczniowie wykonali liczne prace plastyczne, w tym mega kolorowankę. Zapoznali się ze zwyczajami pingwinów i wykonali lapbooka. Dzieci przy pomocy zebranych materiałów stworzyły „Eko modę” wykonując projekty ubrań. Obie klasy uzupełniły „Lekturnik”. Był to bardzo aktywny i owocny czas. Czekamy na działania wiosenne.
M.B.Dzień czarnego kota

15 11 2019

Dziś (15.11.2019r.) po raz pierwszy w tym roku odwiedzili nas uczniowie z MOW w Babimoście. Przeczytali oni uczniom klas 1-3 bajkę o „Kocie w butach”. Panie z bibliotek przybliżyły nam historię obchodów „Dnia czarnego kota”, który obchodzony jest we Włoszech. Porozmawialiśmy sobie o naszych domowych pupilach oraz o kocich bohaterach bajek. Były także zabawy i małe co nie co na koniec zajęć.

.brzoza.Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

8 11 2019

Dnia 5 . listopada w naszej szkole odbył się Dzień Postaci z Bajek. Wielu uczniów włączyło się do tego świętowania i przyszło przebranych za znane postacie  z  bajek, filmów rysunkowych i lektur. Po szkole biegały Czarownice, Baby Jagi, Koziołek Matołek, Pipi  Pończoszanka, Kot  w butach, Roszpunka, Czerwony Kapturek i wielu  innych   przebierańców. W czasie przerw wspólnie bawili się biorąc udział w konkursach i rozwiązywaniu  zagadek. Zabawom towarzyszyły piosenki i muzyka ze znanych bajek. Były nagrody i słodycze dla wszystkich uczestników zabawy.

A oto laureaci konkursu:

  • „Koziołek Matołek”,
  • „Roszpunka”,
  • „Czarownica z miotłą”,
  • „Pipi” ,
  • „Baba Jaga”,
  • „Czerwony Kapturek”,
  • „Klown”.
Gratulujemy pomysłowości!


Tysiące powodów, by czytać!

22 10 2019

Nowokramska szkoła zgłosiła się do konkursu zorganizowanego przez EMPIK „Tysiące powodów, by czytać”. Możemy wygrać 1000 książek do naszej szkolnej biblioteki, która niebawem zostanie przeniesiona w dogodniejsze miejsce. Tysiąc książek byłoby niezłym startem :)

Dlatego zachęcam do głosowania na:
Zespół Edukacyjny im. Bojowników o Polskość Ziemi Kramskiej w Nowym Kramsku.

W głosowaniu mogą wziąć udział tylko uczestnicy programu Mój Empik. Codziennie można oddać 1 głos. Alert aplikacji przypomina o możliwości oddania kolejnego głosu. Głosujmy do 28 listopada! DLA DZIECIAKÓW …

DARMOWĄ APLIKACJĘ EMPIK NA TELEFON MOŻNA POBRAĆ Z:
Google Play
App Store

Z pozdrowieniami,

Patrycja Cichy,
dyrektor ZE w Nowym KramskuNowi czytelnicy szkolnej biblioteki

25 09 2019

W poniedziałek, 23 września 2019r., w przepiękny pierwszy dzień jesieni, uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość,przygotowana przez uczniów siódmej klasy: Kamilę, Zuzię i Mateusza pod przewodnictwem p. I. Niewiadomskiej, obfitowała w wiele zaskakujących niespodzianek.

wimaNarodowe Czytanie

8 09 2019

W piątek, 6 września 2019 r. nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, której celem jest upowszechnianie literatury narodowej nie tylko poprzez nauczanie, ale także obecność w życiu społecznym. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. Tegoroczna edycja NC zaproponowała do czytania utwory Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego. „(…) Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…)” tak napisał w liście Prezydent RP. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły przeczytali nam nowelę Bolesława Prusa „Katarynka”, która opowiada o tolerancji, zróżnicowaniu społecznym, o samotności i o tym, że w każdym człowieku tkwi ziarno dobroci. Swoje umiejętności lektorskie zaprezentowali kolejno: dyrektor szkoły – p. Patrycja Cichy, Kamila K., Dominik M., Tomasz J. oraz p. M. Malinowski. Uczestnicy spotkania słuchali z uwagą. Los ociemniałej dziewczynki, która cieszyła się z tak prozaicznych rzeczy jak promienie słońca, piękne kwiaty i osobliwy głos katarynki sprawił, że każdy wyniósł ze spotkania odrobinkę zadumy.

Organizatorem Akcji była szkolna biblioteka pod przewodnictwem p. I. Niewiadomskiej.

wima„Jak nie czytam, jak czytam!”

10 06 2019

Dnia 7 czerwca uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej”Jak nie czytam , jak czytam!”Celem akcji jest zgromadzenie w tym samym czasie i w tym samym miejscu jak największej  grupy osób czytających książki. Nasi uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej i każdy czytał swoją wybraną książkę.  Atmosfera była bardzo poważna, panowała cisza i spokój, jak w bibliotece. Mamy nadzieję , że takie zainteresowanie czytaniem pozostanie naszym uczniom na zawsze. I.N.Kocie igraszki

7 03 2019

W piątek, 1 marca 2019r. dzieci z kl. 1 – 3 spotkały się z p. D. Linowiecką z Biblioteki w N.K. oraz z p. A. Opic i uczniem MOW z Babimostu – Adrianem. Goście przedstawili zebranym opowiadanie o kocie – Kostku oraz wiele ciekawostek związanych z kotami. W dalszej części spotkania dzieci integrowały się podczas kocich igraszek, czyli zabaw z kłębkiem wełny, łapaniem myszki oraz licznymi łamigłówkami. Bylo wesoło i emocjonująco. Dziękujemy za odwiedziny.

wimaWizyta Królów w klasach młodszych

5 01 2019

W piątek, 03.01.2019r. klasy młodsze spotkała nie lada niespodzianka, odwiedzili ich Trzej Królowie. Dwóch Kacprów i jeden Marcel. I choć nie całkiem dokładnie mieli imiona jak królowie biblijni, czyli Kacper, Melchior i Baltazar, to jedna wiele ich łączyło z magami z czasów narodzenia Jezusa. Na pewno byli bardzo dwornie ubrani, byli młodzi, mieli korony na głowie, a ich orszak składał się z dwóch dam dworu – p E. Opic i p. D. Linowieckiej.  Nasi Goście to chłopcy z MOW z Babimostu, którzy odwiedzają młodszych kolegów i czytają im książki. Spotkanie było bardzo ciekawe. Wiele można się było dowiedzieć o Święcie Trzech Króli. Uczniowie wysłuchali także poruszającego opowiadania o tym, co tak naprawdę ważne jest w życiu. Odbył się mini quiz wiedzy. Wychowawczyni kl. III zademonstrowała, jak w łatwy sposób przygotować koronę i nagrodziła nią zwycięzcę quizu. Dziękujemy za pouczające spotkanie. Czytaj dalej »Konkurs na bajkę

18 12 2018

We wtorek, 18 grudnia 2018r. rozstrzygnięto szkolny konkurs na napisanie bajki dla młodszych dzieci. Uroczystość rozdania nagród poprzedziło spotkanie młodych pisarzy z adresatami bajek i przeczytanie ich słuchaczom. Organizatorem konkursu była p. Elżbieta Maria Wołek.

wima