Dbajki – grajki, czyli o emocjach ciąg dalszy

13 12 2018

We wtorek, 11 grudnia 2018r. uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w kolejnych zajęciach związanych z emocjami. Zajęcia te w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Nowym Kramsku prowadzi p. Daria Linowiecka. Dzieci przypomniały sobie postacie z Krainy Tantali, a następnie obejrzały film o zachowaniu tantalowej klasy. W dalszej kolejności trzecioklasiści decydowali, kto z grupy dzieci z Tantali może pomóc jednej z bohaterek – ten fragment zajęć odbywał się przy pomoc gry edukacyjnej przy użyciu komputera. Emocje wzbudzały emocje. Ostatecznie udało się znaleźć grono przyjaciół dla bohaterki filmu. Z uczestnikami zajęć została refleksja: ” A ja…na kogo mogę liczyć w klasie?…szkole?…w domu?”.

wimaDbajki grajki

17 11 2018

13 listopada 2018r. uczniowie klasy trzeciej wraz z p. Darią Linowiecką – pracownikiem biblioteki w Nowym Kramsku przemierzali Krainę Tantali. Spotkali jej mieszkańców i poznali ich charaktery. Próbowali odnaleźć wśród nich odbicie swoich cech.

wimaWieczornica Międzypokoleniowa i Koncert piosenki patriotycznej

10 11 2018

W dniu 9 listopada po południu spotkaliśmy się w sali wiejskiej, gdzie zaprezentowany został program artystyczny pt. „Droga Nowego Kramska do Niepodległości”. W Wieczornicy uczestniczyli Włodarze Gminy, Sołectw, mieszkańcy Nowego Kramska, Kolesina i Starego Kramska, uczniowie i nauczyciele ZE w Nowym Kramsku oraz przedstawiciele lokalnych organizacji i stowarzyszeń.

Spotkanie rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek Hymnu polskiego.

Podczas uroczystości została  przedstawiona krótka historia Nowego Kramska. Zaprezentowano także fragmenty książek, w których ich autorzy wspominali swój pobyt w Nowym Kramsku jeszcze przed odzyskaniem niepodległości w 1945 roku. Martyna Kostera odczytała swoje refleksje dotyczące patriotyzmu i miłość do ojczyzny. Wszystko zostało wzbogacone wierszem, tańcem, piosenką i pieśnią patriotyczną. W programie wystąpiły dzieci z przedszkola przygotowane przez Panie: Renatę Adamczak i Ludmiłę Popiołek, Wiolinki, których opiekunem artystycznym jest Pani Wioletta Malinowska oraz uczniowie z klasy szóstej i ósmej.

Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć wystawę „Droga Nowego Kramska do Niepodległości”, na której zaprezentowano historyczne dokumenty i zdjęcia oraz prace plastyczne przygotowane przez przedszkolaków, uczniów i nauczycieli naszego Zespołu Edukacyjnego.

Miłym akcentem tego wieczoru była wizyta Pani dr hab. Izabeli Rudzkiej z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która zaprezentowała swój obraz o Nowym Kramsku, a będący częścią projektu „Przestrzeń i czas w malarskim przekazie historycznym”.

Ten uroczysty dzień zakończył trwający w naszym Zespole Edukacyjnym projekt pt. „ Marsz ku Niepodległej”, którego autorem i koordynatorem była pani Lilla Omieczyńska.

Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za wspaniałe ciasta, a Mamom naszych uczniów za przygotowanie stołów i sali na tę podniosłą Wieczornicę.

L.O./ foto MMDzieci czytają ze Słodziakami

3 11 2018

…wyczekiwane losowanie Słodziaków…środa, 31.10.2018r. …było słodko i bardzo emocjonalnie. Czytaj dalej »Podróż na słoniu…

27 10 2018

W piątek, 26 października 2018r. kl. 1 – 3 wyruszyły w egzotyczną podróż do Tajlandii. Do tego azjatyckiego kraju przeniosły się dzięki książce „10 niesamowitych przygód Neli” czytanej przez chłopców z babimojskiego MOW – Kacpra i Marcela. Czytaj dalej »Dzień Głośnego Czytania

27 10 2018

W czwartek, 18 października 2018r. w klasie nr 18 spotkali się uczniowie klas 1- 3, by w ramach kampanii czytelniejszej „Gangu Słodziaków” posłuchać  fragmentów książki opowiadającej o małych bohaterach. Dzieciom czytała nasza pielęgniarka – p. Edyta. Całość spotkani przygotowała p. I. Niewiadomska. Czytaj dalej »Pasowanie Uczniów Klasy I-szej na Czytelników.

10 10 2018

Dzisiaj w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania pierwszaków na czytelników. W obecności Pani Dyrektor Patrycji M. Cichy, wychowawczyni Pani Moniki Brzóska, opiekuna biblioteki Pani Ireny Niewiadomskiej, uczniowie zapoznali się z zasadami panującymi w bibliotece. Zdali również egzamin ze znajomości literatury dziecięcej. Do czytania i częstego korzystania z biblioteki zachęcali pierwszaków uczniowie klasy ósmej, którzy w tym dniu przeobrazili się w krasnale. Na koniec pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, otrzymali karty biblioteczne i prezenty niespodzianki. Mamy nadzieję, że od dzisiejszego dnia będą częstymi gośćmi biblioteki.Lekcja w bibliotece szkolnej

3 10 2018

Ciekawe spotkania w bibliotece szkolnej…

W środę, 3 października 2018r. w szkolnej bibliotece odbyły się ciekawe spotkania dzieci z bohaterami – Słodziakami! Nie, to nie było nic do jedzenia. Wiemy, że w bibliotece nie wolno jeść.  To były pluszowe, kolorowe z dużymi oczami… stworki! Zachęciły nas nie tylko do czytania. Wykonywaliśmy różne fajne ćwiczenia w pisaniu, rysowaniu… Czas spędziliśmy ciekawie. Spotkanie odbyło się w ramach konkursu „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” zorganizowanego przez  sieć  sklepów  „Biedronka”, w którym biorą udział uczniowie klas I-III. Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa, a przygody  Słodziaków mają nas zachęcić do codziennej lektury. Czytaj dalej »