Jesteśmy najlepszą drużyną BRD w województwie!

26 05 2019

Rowerem w świat – czyli kolejne zwycięstwo kramskiej drużyny rowerowej w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju BRD!  W piątek, 24 maja 2019r. nasi uczniowie – Agata Zamolska, Oskar Eckert, Jacek Skrzypek, pod opieką trenera Mirosława Malinowskiego, wywalczyli pierwsze miejsce w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju BRD. To zwycięstwo daje naszej drużynie awans do udziału w ostatecznych rozgrywkach z drużynami z Polski. Najlepszym zawodnikiem wojewódzkiego turnieju został Oskar Eckert.  Wielkie brawa i gratulacje dla całej drużyny, trenera i rodziców!

wima/foto mirmalSobota na dwóch kółkach

14 05 2019

…czyli spotkanie uczniów podstawówek na Wojewódzkich Eliminacjach Lubuskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje odbyły się 11 maja br. w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze. Do finału zakwalifikowało się 41 uczniów spośród 813 biorących udział najpierw w etapach szkolnych i rejonowych. Wśród szczęśliwych uczestników znalazło się pięciu przedstawicieli naszej szkoły: Agata Ceglarek, Agata Zamolska, Wiktoria Fiłka, Oskar Eckert, Jacek Skrzypek.
Na turniej składały się następujące zadania: rozwiązywanie testu z wiedzy o ruchu drogowym, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, przejazd po miasteczku ruchu drogowego i po torze przeszkód. Dodatkowym zadaniem dla każdego uczestnika było opanowanie tremy, która zawsze towarzyszy nawet najwytrawniejszym zawodnikom.
Z przyjemnością informujemy, że wszyscy nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia w postaci tytułów laureata i finalisty konkursu, co daje im dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół średnich. Ponadto Agata Zamolska została mistrzynią województwa i odebrała nagrodę główną w  postaci bonu o wartości 1000 zł.  Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali także cenne nagrody rzeczowe, których fundatorem są główni organizatorzy konkursu. (szczegóły na stronie http://ko-gorzow.edu.pl/wyniki-etapu-wojewodzkiego-lubuskiego-konkursu-bezpieczenstwa-w-ruchu-drogowym-2018-2019/ ). Gratulujemy sukcesu uczniom i opiekunowi – p. Mirosławowi Malinowskiemu. Czytaj dalej »FINAŁ UNIHOKEJA

13 12 2018

Jesteśmy piątą drużyną w województwie. Dzisiaj byliśmy na Finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Unihokeju Chłopców w Brójcach. W zawodach udział wzięło sześć najlepszych drużyn, które wcześniej musiały się zmierzyć z wieloma zespołami na niższych szczeblach rozgrywek. Turniej rozpoczęliśmy od pechowej i nieznacznej przegranej 0:1 z SP-7 Zielona Góra. Nasz zespół przeprowadził wiele ataków, ale nie udało się zdobyć żadnej bramki. Drugi mecz zagraliśmy z faworyzowaną drużyną gospodarzy. Jak się później okazało był to najładniejszy mecz finału, w którym zremisowaliśmy 5:5. W kolejnym pojedynku Brójce pokonały Zieloną Górę i to te dwa zespoły awansowały do ścisłego finału. My cieszymy się, że jako jedyni mocno postawiliśmy się nowemu Mistrzowi Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, który od kilku lat nie może pokonać zespołu z Kramska. Nasza drużyna pokazała, że choć jesteśmy małą szkołą to wola walki jest w nas duża i łatwo skóry nie sprzedajemy.

Dziewczęta zakończyły swoje rozgrywki na półfinale i zostały sklasyfikowane na siódmym miejscu w województwie w zawodach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

L.O.„Tydzień dla Niepodległej”

17 11 2018

W bieżącym roku, ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Lubuski Kurator Oświaty ogłosił konkurs pod nazwą „Tydzień dla Niepodległej”.

Przedmiotem konkursu było opracowanie scenariusza przedsięwzięć organizowanych przez szkołę, a związanych z obchodami 100-lecia niepodległości.

Celem konkursu było przede wszystkim upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a także budzenie zainteresowań historią, dziedzictwem kulturowym naszego kraju oraz kształtowanie świadomości patriotycznej i obywatelskiej.

Zgłosiliśmy do konkursu scenariusz opracowany przez mgr Wiolettę Malinowską, a zrealizowany podczas corocznego cyklu imprez dydaktyczno – wychowawczych, połączonych z konkursami tematycznymi oraz kulturalną rywalizacją o Przechodni Puchar Dyrektora ZE w Nowym Kramsku, czyli podczas „XXIV. Tygodnia z Kulturą”. Czytaj dalej »Zwycięstwo uczniów w wojewódzkim konkursie BRD!

3 10 2018

I MIEJSCE NASZEJ DRUŻYNY W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM „UCZEŃ NA DRODZE”

W środę, 3 października 2018r. w Zielonej Górze odbył się finał II edycji Konkursu Wojewódzkiego o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego „UCZEŃ NA DRODZE” organizowanego pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Organizatorem konkursu był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze. Naszą zwycięską drużynę stanowili uczniowie: Oskar Eckert, Patryk Domagalski z kl. VIII, Agata Zamolska, Adrian Drozda z kl. VII, Wiktoria Fiłka, Bartosz Chowiera z kl. VI. Czytaj dalej »