Emocji czas

1 11 2018

… Co to są emocje?… Jakie emocje przeżywamy? … Czy trzeba je hamować?…… Jak wyrażamy emocje?… Czy mamy prawo do wyrażania każdej emocji? … Jak sobie radzić z emocjami?… na te i wiele innych pytać próbowali odpowiedzieć  uczniowie kl. 3 wraz z panią Darią Linowiecką z Biblioteki w Nowym Kramsku. Spotkanie obfitowało w wiele ciekawych refleksji i zabaw. Dzieci nazywały i wyrażały emocje podczas zabaw. Uczyły się współpracy w grupie. Było to pierwsze spotkanie z cyklu spotkań o emocjach. Czytaj dalej »Przedsmak wakacji, czyli wycieczka do Boszkowa

20 06 2018

...zapach wody z jeziora i powietrza rozgrzanego słońcem, smaczne lody i pyszna pizza…wesołe zabawy przy muzyce i w „Małpim Gaju”…jednym słowem – wycieczka do Krainy Smaku! Wszystkie wakacyjne smaki i zapachy napotkały dzieci – uczestnicy wycieczki do Boszkowa, którą w środę, 20 czerwca 2018r. odbyła grupa przedszkolna ze Starego Kramska i druga klasa naszej szkoły. Inicjatorem wyjazdu była p. E. Urbanowicz. Chętni drugoklasiści z wychowawczynią – p. W. Malinowską dołączyli do tej smakowitej wyprawy.

Czytaj dalej »Zajęcia w „Zielonej szkole”

20 04 2018

W piątek, 20 kwietnia 2018r. klasy IV – VI wraz z wychowawcami udały się do Leśniczówki w Klępsku, gdzie wzięły udział w warsztatach nt. pszczół. Spotkanie edukacyjne przygotowali pracownicy Nadleśnictwa Sulechów. Uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie „Kto na  Ziemi był pierwszy – pszczoły, czy ludzie?”

Czytaj dalej »