„Moje drugie śniadanie do szkoły”

15 06 2021

Chętni uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie: „Moje drugie śniadanie do szkoły”. Konkurs został zorganizowany przez Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Zielonej Górze. Uczniowie mieli za zadanie wymyślenie i wykonanie zdrowego i pysznego śniadania. Celem konkursu jest promowanie zdrowego odżywiania i uświadamiania, jak ważne jest spożywanie wartościowych posiłków. Inspirowanie do twórczych działań kulinarnych i radości z ich przyrządzania. Trzymamy kciuki za naszych uczestników konkursu:)

E.W.Zaproszenie do udziału w konkursie fotograficznym

3 06 2020

Drodzy Uczniowie!

W imieniu Towarzystwa Miłośników Ziemi Babimojskiej serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pt.:  „UROKI BABIMOJSZCZYZNY”.”

Celem konkursu jest promocja oraz budzenie zainteresowań regionem Babimojszczyzny, dokumentacja walorów przyrodniczych, historycznych i architektonicznych gminy Babimost oraz rozpowszechnianie idei fotografowania, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

Dla autorów najlepszych zdjęć przewidywane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Więcej w: Regulamin konkursu fotograficznego

wimaKrumski konkurs

5 05 2020

„Karczma Taberska” zaprasza do wzięcia udziału w KRUMSKIM KONKURSIE.

Co trzeba zrobić, by zdobyć atrakcyjne nagrody?

Wystarczy wykonać jedno z proponowanych zadań i dać sobie szansę na wygraną:

1. Napisz gwarowo krumską opowiastkę.

2. Przyślij filmik z nagraniem krumskiej piosenki.

3. Zrób kilka zdjęć \10\ z naszego regionu.

4. Napisz felieton dawniej a dziś o Poczcie Polskiej w Nowym Kramsku.

Do wygrania są:

- bony konsumpcyjne do wykorzystania w Karczmie Taberskiej,

- vouchery na wypożyczenie kajaków w Dworze Kolesin,

- vouchery na wypożyczenie rowerów wodnych w Dworze Kolesin.

Pracę należy przesłać na adres mailowy info@karczmataberska.pl do 31.05.2020 r.Udział w konkursie recytatorskim

2 03 2020

Dnia 19 lutego o godz. 10:00 odbył się Gminny konkurs recytatorski. Z naszej szkoły brało udział dwoje uczniów: Dominik Muńko z klasy piątej, który wygłaszał „Rotę” Marii Konopnickiej. Drugą uczestniczką była Wiktoria Fiłka, obecnie uczęszczająca do klasy siódmej, mówiła wiersz „Pan tu nie stał” Adama Sosny. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, dziękujemy za wysiłek, który podjęli. Pani Irenie Niewiadomskiej okazujemy wdzięczność za opiekę oraz wsparcie emocjonalne.

Renata Gronkowska

Wioletta MalinowskaIX KRAMSKI TURNIEJ BRD

26 02 2020

W środę, 26 lutego 2020r. w naszej szkole odbył się IX KRAMSKI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ BRD DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. W zawodach wzięli udział uczniowie z siedmiu szkół – reprezentanci:  Dąbrówki Wlkp., Dolic, Jesionowa, Podmokli Małych, Przelewic, Żukowa i Nowego Kramska. Spotkanie zaszczycili obecnością przedstawiciele Gminy Babimost, WORD Zielona Góra, zielonogórskiego Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Babimojskiej Policji, sołectwa z Nowego Kramska, Rady Rodziców ZE Nowego Kramska oraz KGW Nowe Kramsko. Sędzią głównym turnieju był emerytowany policjant ruchu drogowego, działacz społeczny i propagator idei bezpieczeństwa w ruchu drogowym – p. Arkadiusz Sowiński, sędziami pomocniczymi zaś absolwenci nowokramskiej szkoły i zawodnicy BRD – Oskar oraz Maciej. Opiekę medialną nad zawodami sprawowało Radio Zachód w osobie redaktora Z. Roszczyka.

W zmaganiach turniejowych zawodnicy rozwiązywali test z wiedzy o ruchu drogowym, pokonywali przeszkodę t.zw. żmijkę oraz  jeździli na czas, czyli wolną jazdę na rowerze. Rywalizacja przeprowadzana była drużynowo oraz indywidualnie. Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem brali udział w poszczególnych konkurencjach. By wyłonić indywidualnego zwycięzcę potrzebna była dogrywka. Ostatecznie wygrała drużyna z Nowego Kramska, drugie miejsce zajęli uczniowie z Jesionowa, a trzecie z Dąbrówki Wlkp. Indywidualnie zwyciężyła Agata Zamolska z Nowego Kramska, drugie miejsce zdobyła Wiktoria Fiłka z Nowego Kramska, trzecie miejsce zajął Cezary Stańczyk z Jesionowa. W kategorii młodszych zawodników indywidualnie zwyciężył Hubert Eckert, drugi był Leon Szymański, a trzeci Antoni Rojek – wszyscy z Nowego Kramska.

Gratulujemy uczestnikom wspanialej wiedzy, techniki rowerowej, opanowania emocji i pięknej rywalizacji. Niech sukcesy w turniejach BRD będą gwarancją bezpieczeństwa na całe życie. Opiekunom grup życzymy, by dzieci i młodzież wytrwale kształciła swoje umiejętności i pogłębiała wiedzę.

W imieniu Organizatorów Turnieju dziękujemy wszystkim instytucjom, które wsparły spotkanie.

Relacji z konkursu będzie można posłuchać w najbliższy piątek, 28.02.20220r. o godz.18.00 w Radiu Zachód (audycja „15 na godzinę”). Zapraszamy!

Relacja: https://www.zachod.pl/audycja/15-na-godzine-28-02-2020r/

mirmalKonkurs Dyrektora szkoły o Wieczne Pióro

4 10 2019

Uprzejmie informuję, iż ogłaszam:

Konkurs Dyrektora ZE o Wieczne Pióro pt.: „ …i ja mam autorytety!”

Szczegółowe informacje w dokumencie poniżej:

Konkurs Dyrektora o Wieczne Pióro 2019Nasi uczniowie na 45 Biesiadzie Koźlarskiej

28 09 2019

W dniach 27 – 28 września 2019r. w Zbąszyniu odbyła się 45 Jubileuszowa Biesiada Koźlarska poświęcona mistrzowi Leonardowi Śliwie. Biesiada to wiele artystycznych przedsięwzięć, w których udział wzięli nasi uczniowie.  Prace plastyczne w V edycji plastycznego konkursu pt. „Kontynuujemy Tradycje” wykonali: Nikodem Konefon, Leon Szymański, Tymon Szymański, Kalina Gordon Suchecka, Damian Wichłacz. Wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa. W Konkursie Młody Muzyk Ludowy wystąpiły trzy uczennice w kategorii: śpiewak ludowy. Wszystkie są członkiniami szkolnego zespołu Wiolinki. Dziewczęta zdobyły uznanie i każda otrzymała nagrodę: wyróżnienie – Zuzia Młynarczak, III miejsce – Kamila Kostera, a II miejsce – Wiktoria Fiłka.
W poniedziałek 30 września 2019r. uczestnicy biesiadowych zmagań zostali uroczyście oklaskani przez koleżanki, kolegów i nauczycieli podczas szkolnego apelu. Odebrali także swoje nagrody,które wręczyła dyr. ZE p. P. Cichy. Gratulujemy sukcesów!

wima/foto wima, K.S.Konkurs Młodego Muzyka Ludowego

15 09 2019

W niedzielę, 15 września 2019r. w Zbąszyniu odbył się Konkurs Młodego Muzyka Ludowego zorganizowany w ramach 45 Biesiady Koźlarskiej. Na scenie zaprezentowały się dziewczęta z zespołu Wiolinki, które wystąpiły w kategorii: śpiewak ludowy do lat 16.  Każda z uczestniczek zaśpiewała dwie przyśpiewki. Występ oceniało jury składające się z mistrzów muzyki ludowej. Uczennice wypadły bardzo dobrze. Gratulujemy! Wyniki poznamy 28 września br. podczas Biesiady Koźlarskiej. Wiolinki przygotowała wokalnie p. W. Malinowska. Ciepłe podziękowania składamy Rodzicom, którzy zadbali o to, by nasze reprezentantki dojechały do Zbąszynia. :-)   wimaKramska gadka

9 03 2019

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu p.t.: „Gadka kramska” zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.  Jury w składzie: Patrycja Martyna Cichy, Maria Janusz i Wioletta Maria Malinowska przyznało następujące nagrody:

I miejsce

Karolina Czulak z kl. V i Dominik Muńko z kl. IV

II miejsce

Amadeusz Młynarczak z kl. VIII

III miejsce

Kamila Kostera z kl. VI

Uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, o którym zostaniecie poinformowani.

wima

Prace konkursowe – Kramska gadkaRegulamin XII Poetyckiego Konkursu „Złota Kwyrla” 2019

19 02 2019

Szanowni Państwo.

Poniżej Regulamin XII Poetyckiego Konkursu Poetyckiego „Złota Kwyrla” 2019. Serdecznie zapraszamy do udziału uczniów klas 4 – 8  szkół podstawowych z Regionu Kozła.

REGULAMIN ZŁOTA KWYRLA

Organizatorzy