Bezpieczne ferie z BRD

29 01 2020

Zimowe ferie na rowerach? Tak, wszystko to za sprawą zimy, która tym razem zaskoczyła brakiem śniegu i dodatnimi temperaturami. Nie dziwi więc fakt, że większość dzieci i młodzieży postanowiła, że rower stanie się przyjacielem na piękne dni ferii zimowych :-) . Uczniowie kl. 1 – 3  z grupy BRD  spotkali się dzisiaj (środa, 29 stycznia 2020r.) w szkole i w myśl bezpiecznej jazdy rowerem usprawniali umiejętności technicznej jazdy rowerem oraz doskonalili biegłość rozpoznawania znaków drogowych . Wspomagali ich koleżanki i koledzy z najstarszej grupy szkolnego BRD oraz absolwent naszej podstawówki. Czas płynął na pokonywaniu toru przeszkód, rozmowach i spotkaniu przy stole na pysznej herbatce.

mirmalFerie zimowe – ważne informacje dla Rodziców

26 01 2020

Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina o poradniku dotyczącym bezpiecznego wypoczynku, który jest dostępny na stronie MEN:

https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow

Jak co roku MEN poleca również strony internetowe poświęcone bezpiecznemu wypoczynkowi:

  • Serwis bezpiecznyautobus.gov.pl – wpisując numer rejestracyjny pojazdu, rodzice otrzymują bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje, ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
  • System powiadamiania ratunkowego. Serwis Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji https://www.gov.pl/web/mswia/system-powiadamiania-ratunkowego. To numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Numer alarmowy 112 można wybrać w telefonie nieposiadającym karty SIM.
  • Informacje dla podróżujących. Strona internetowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych/. W serwisie znajdują się informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ. W profilach krajów można znaleźć informacje i ostrzeżenia dla podróżujących.
  • Rejestracja wyjazdu za granicę przez bezpłatny serwis „Odyseusz”, https://odyseusz.msz.gov.pl/. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie osoby na terenie danego państwa i w razie konieczności będą mogły podjąć szybki kontakt czy zaoferować odpowiednią pomoc. Warto również, aby organizatorzy wypoczynku, kierownicy wycieczek, wychowawcy i opiekunowie dzieci i młodzieży mieli ze sobą adresy polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi (dyżurnymi).
(źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja/trzecia-tura-ferii)
Z poważaniem,
P. Cichy, dyrektor ZENK


Telefon interwencyjny w sprawie wypoczynku

26 01 2020

Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp informuje, że uruchomiony został interwencyjny telefon w sprawie wypoczynku:
784 675 096
pod który można zgłaszać niepokojące sytuacje, w których zagrożone jest bezpieczeństwo dzieci.

W pozostałych kwestiach związanych z organizacją i zgłaszaniem wypoczynku należy kontaktować się z pracownikiem kuratorium oświaty w godzinach pracy urzędu pod numerem telefonu:
95 725 50 00 lub 68 452 74 14

(źródło: http://ko-gorzow.edu.pl/784-675-096-telefon-interwencyjny-w-sprawie-wypoczynku-2/

Z poważaniem,
P. Cichy, dyrektor ZENKBezpiecznie w trakcie ferii

15 01 2019

Drodzy Uczniowie.

Szanowni Rodzice/ Opiekunowie.

Ferie zimowe to czas licznych wyjazdów, dobrej zabawy i odpoczynku. Pamiętajmy, spędzając mile czas, o bezpieczeństwie. Bardzo chciałabym, abyśmy wszyscy, „cali i zdrowi”, spotkali się w szkole 28 stycznia br.

Na stronie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim (http://ko-gorzow.edu.pl/bezpieczni-w-trakcie-ferii-zimowych/), w związku z feriami, jest umieszczona publikacja na temat bezpieczeństwa, przygotowana przez Wojewodę Lubuskiego. Zachęcam do zapoznania się.

Warto także odwiedzić stronę Ministerstwa Edukacji Narodowej  www.wypoczynek.men.gov.pl . Znajduje się tam specjalnie utworzona baza wypoczynku prowadzona przez MEN. Dzięki ww. bazie w łatwy i szybki sposób można sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało także specjalny poradnik dotyczący bezpiecznego wypoczynku, dostępny na stronie internetowej resortu. Na stronie internetowej MEN przygotowana jest także specjalna zakładka, o czym warto pamiętać przed feriami.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży 12 stycznia został uruchomiony alarmowy numer  telefonu 784 675 096, który jest czynny 24 godz. na dobę i pod który można zgłaszać niepokojące zdarzenia w trakcie trwania wypoczynku.

Drodzy Uczniowie.

Życzę Wam wspaniałych feryjnych dni! Bawcie się, bądźcie aktywni, spędzajcie czas z rodziną, bliskimi, a przede wszystkim „naładujcie akumulatory” na II półrocze roku szkolnego 2018/2019.

Do zobaczenia.

Patrycja Cichy, dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku