Koźlarskie sprawy

10 06 2019

Miniony weekend przepełniony był muzyką regionalną za sprawą imprez, które odbywały się niedaleko Nowego Kramska. Uczestniczyli w nich uczniowie naszej szkoły i nauczyciele. Od piątku, 7 czerwca br. do niedzieli 9 czerwca odbywał się Konkurs Muzyki Ludowej w Kopanicy z towarzyszącymi mu imprezami – Szlakiem Koźlarskim im. Tomasza i Walentego Brudłów, warsztatami muzycznymi oraz nagraniami dla Radia Zachód. Naszą szkołę na imprezach reprezentowali uczniowie: Martyna i Kamila Kostera, Wiktoria Fiłka, Adrian i Arkadiusz Drozdowie. Wraz z nimi przebywał mistrz Adam Knobel. Panny Kosterówny występowały także w kapeli koźlarskiej Kargusie, której są stałymi członkiniami. W Nowym Kramsku odbył się również  VII Przystanek u Jadwigi towarzyszący Szlakowi Koźlarskiemu, gdzie zagrały Martyna i Kamila z Karusiami, a gospodarzami byli nasi nauczyciele – państwo W.M. Malinowscy.

wimaXIX Festiwal Kultury Regionalnej Nowe Kramsko 2019

16 05 2019

W czwartek, 16 maja 2019r. w godz. 12.20 – 14.00 odbyły się w szkole warsztaty muzyczne w ramach XIX Festiwalu Kultury Regionalnej Nowe Kramsko 2019 pt.: „W izbie” skierowane głównie do dzieci z kl. 1-4 i przedszkolaków. Czytaj dalej »Weekend na nie tylko ludową nutę

3 02 2019

Warsztaty Koźlarskie w Karczmie Taberska w Janowcu, to hasło, które zmobilizowało cały sztab ludzi dobrej woli do dzielenia się  z innymi tym, co potrafią robić najlepiej . W piątek i sobotę (1/2 lutego 2019r.) Karczma wypełniła się muzyką – od brzmień pasterskich po współczesne dźwięki jazzowe. Wszystko to działo się w czasie warsztatów wokalno – instrumentalnych skierowanych do uczniów naszej szkoły, – członków kapeli koźlarskiej i zespołu taneczno – wokalnego Wiolinki. Zajęcia muzyczne i wokalne przeplatane smacznym jedzeniem, chwile relaksu w pokojach hotelu, do tego próby z mikrofonami i zespołem muzycznym grającym „na żywo”, to program pobytu dzieci w Karczmie. Całość zakończono koncertem kolęd, który odbył się w sobotę o 17.00. W koncercie wystąpiły kapele koźlarskie: „Kargusie” z Kargowej – mistrz Jurek Skrzypczak, Kapela Koźlarska Drajka – mistrz Adam Knobel, Kapela Szkoły Podstawowej w Nowym Kramsku – mistrz Adam Knobel, Wiolinki – Wioletta Malinowska, zespół muzyczny pod kierunkiem Lecha Sawickiego. Muzyczny akcent na zakończenie okresu śpiewania kolęd zwierał nie tylko kolędy, ale i współczesne piosenki m.in. „Zapłakany świat”, „Nie ma jak u mamy”. Dzieci wspaniale się zaprezentowały, a przede wszystkim poznały, co to występy z zespołem grającym „na żywo”. Wszystkim animatorom, którzy przyczynili się do rozwoju umiejętności dzieci – dziękujemy. Szczególne podziękowanie składamy państwu Jolancie i Markowi Taberskim za gościnę!

wima/ foto mirmal