Ach co to był za dzień… Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

30 06 2021

I stało się – rok szkolny 2020/2021 zakończył się, rok, który upłynął pod znakiem nauczania online. Od nas wszystkich wymagało to wyjścia ze strefy komfortu, reorganizacji życia domowego i szybkiej adaptacji do nowej formy uczenia i nauczania. Był to rok inny. Uaktywnił uczniów, którzy w bezpośrednich kontaktach byli wycofani, a uczniowie niepokorni – spokornieli. Pokazał, że szkoła i dom potrafią i chcą współpracować – na rzecz dziecka. Kształcenie na odległość to doświadczenie, z którego będziemy czerpać naukę na przyszłość. Nowe narzędzia, formy i metody pracy i komunikacji, a także nowe umiejętności i kompetencje wypracowane w tym czasie, przydadzą się w przyszłości.

Zakończenie roku szkolnego to jeden z ulubionych momentów dla uczniów. Myślami są oni już na podwórzu z basenem lub na słonecznej plaży. Jednak zanim wakacje rozpoczną się na dobre, wróćmy do pięknych występów i, dla niektórych, pożegnań z naszą szkołą. 25. czerwca br. okazał się dniem bezchmurnym, co ucieszyło biorących udział w programie artystycznym, a był on dość bogaty. Każdy znalazł coś dla siebie.

Najpierw zaprezentował się chór pod przewodnictwem Pana Przemysława Broca, kolejne były Wiolinki, którymi opiekuje się pani Wioletta Malinowska i Katarzyna Szymańska. Nie zabrakło też przedszkolaków z występem artystycznym, a których przygotowała p. Ludmiła Popiołek.

Ważnym aspektem apelu było przemówienie Burmistrza Babimostu -  pani Genowefy Materny. Wręczyła Ona nagrody Burmistrza najlepszym Absolwentom.

Głos zabrała również Dyrektor Patrycja Pempera-Cichy, która wręczyła Uczniom stypendia za wyniki w nauce.

Podziękowała także Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za optymalną realizację kształcenia na odległość. Przekazała Uczniom wyrazy uznania i szacunku za miesiące zapału w wykonywaniu szkolnych obowiązków poza szkołą. Podziękowała Rodzicom za zrozumienie wyjątkowej sytuacji, za efektywną współpracę z Nauczycielami i wspieranie Uczniów w kształceniu na odległość dodając, że ich życzliwość przyczyniła się do sprawnego przebiegu zdalnego nauczania.

Szczególne słowa skierowała do Absolwentów:  „Przez 8 lat byliście blisko nas, a teraz odchodzicie w nową – na razie nieznaną – przestrzeń. Moment pożegnania to trudna chwila, ale także wspaniała, bo oto rozpoczyna się coś nowego, bo „księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie” (W. Szymborska). Przed Wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości. Życzę Wam, abyście  w kolejnej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, odnaleźli nowych wspaniałych kolegów, przyjaciół, by to, co od jutra stanie się treścią Waszego  życia, było jak najlepsze, abyście się  nie zawiedli  na ludziach, żebyście  spotykali się ze sprawiedliwością i szacunkiem.”

Dokonano też wpisu do Złotej Księgi Absolwentów. „Najlepszą wśród najlepszych” okazała się Kamila Kostera.


Wychowawcy gratulowali uczniom oraz rodzicom świadectw z wyróżnieniem.


Tradycją jest, że klasa siódma żegna koleżanki i kolegów z klasy ósmej, dlatego przygotowali żartobliwy występ dla absolwentów.

Ósmoklasiści, pod przewodnictwem pani Lilli Omieczyńskiej, także odwdzięczyli się wskazówkami, jak godnie reprezentować szkołę po ich odejściu, np. poprzez symbolikę przejęcia sztandaru.


Podsumowując, był to dzień pełen wzruszeń, ale i rozmyślań o tym, jak Absolwenci ułożą swoją przyszłość.

Dziękujemy bardzo serdecznie Paniom z obsługi za pomoc w organizacji uroczystości, Panu Przemysławowi za oprawę muzyczną, Pani Renacie i Pani Lilli za przygotowanie Uczniów do występów, Wychowawcom za docenienie Uczniów promowanych z wyróżnieniem i wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań, by ten dzień był tak uroczyście i wspaniale przygotowany.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w filmowym skrócie.

RG i KSZakończenie roku szkolnego 2019/2020

2 07 2020

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W ostatnich miesiącach wszyscy musieliśmy zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Panująca na świecie pandemia COVID-19, dosłownie z dnia na dzień, zmieniła całą naszą edukację.  Wszyscy uczyliśmy się nowych form i metod pracy oraz współdziałania. Napotykaliśmy trudności, nie uniknęliśmy błędów, dlatego tym bardziej cieszymy się, że z powodzeniem udało nam się dotrzeć do końca roku szkolnego.  Jesteśmy dumni z naszych wychowanków. Dziękujemy za ich zaangażowanie i możemy z dumą mówić, że ten rok szkolny kończy się dla nas pełnią satysfakcji z osiągniętych wyników.

W tym roku nie odbyły się tradycyjne uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego. Rozdanie świadectw przez wychowawców odbyło się w ustalonych godzinach w wyznaczonych miejscach z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Pomimo tego, że rodzice nie mogli wejść na teren szkoły, a uczniowie odbierający świadectwa musieli mieć założone maseczki, spotkania z wychowawcami udały się.

Życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych i udanych wakacji. Żywimy głęboką nadzieję, że po przerwie wakacyjnej we wrześniu spotkamy się wszyscy w pełni nowych sił i energii do dalszej pracy.

Nauczyciele ZE w Nowym KramskuPożegnanie Ósmej Klasy

25 06 2020

Jutro kończymy kolejny rok szkolny. Ten był dla nas wszystkich inny niż dotychczasowe. Zawsze ostatni dzień w szkole to wspomnienia, podziękowania, gratulacje, życzenie udanych wakacji i powodzenia w nowych szkołach dla ósmoklasistów. Klasa siódma wraz z wychowawczynią nie zapomniała o tradycji szkolnej i przygotowała prezentację na pożegnanie odchodzącej klasy.

Tutaj prezentacja Pożegnanie ósmej klasy

Klasa siódma z wychowawczyniąZakończenie roku szkolnego 2018/2019

20 06 2019

Środa, 19 czerwca  2019 r.

Najpierw biało – granatowy tłum pojawił się w kościele, a właściwie – przed kościołem. Zachęcony przez Panią Katechetkę wpłynął cichutko do świątyni: Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele. Każdy przyniósł, na mszę kończącą rok szkolny, swoje myśli, podziękowania, prośby. Ksiądz zachęcał, by podziękować za całoroczny trud rodzicom, wychowawcom, by przeprosić… Było o wakacyjnym wypoczynku i samodoskonaleniu.

Następnie świąteczna gromada uczniów i rodziców udała się do szkoły. Jedni samochodami, inni rowerami lub pieszo.

W szkole, wydawało się zapełnionej po brzegi, gwar przybyłych stopniowo cichł, by ostatecznie zamienić się w piękną szkolną uroczystość zakończenia niezwykłego roku szkolnego.  Niezwykłego, bo pełnego sukcesów uczniów, bo po dwuletniej przerwie żegnającego absolwentów.

W części oficjalnej nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły uczniom z 7 klasy, następnie młodsze dzieci zatańczyły poloneza. W dalszej kolejności rozdano świadectwa uczniom ósmej klasy. Były wyróżnienia, listy gratulacyjne dla rodziców, podziękowania za pracę, nagrody… Lista długa i pełna zasług. Następnie świadectwa z wyróżnieniem otrzymywali uczniowie pozostałych klas. Zostały także wręczone nagrody Dyrektora Szkoły, które otrzymali: Martyna Kostera, Amadeusz Młynarczak, Oskar Eckert i Kamila Kostera. Głos zabrał także przedstawiciel absolwentów, który podziękował wychowawczyni – p. Ewie Alwinger oraz dyrektor szkoły – p. Patrycji Cichy, a także rodzicom i pozostałym nauczycielom za troskę i trud w wychowanie i wykształcenie, które otrzymali.

Po tej części klasy wraz z wychowawcami udały się do swoich sal lekcyjnych, by tam odebrać świadectwa, porozmawiać o nadchodzących wakacjach i przypomnieć, że mają być bezpieczne. To była także chwila dla trzecioklasistów, którzy po raz ostatni spotkali się ze swoją wychowawczynią.

W drugiej części programu na zakończenie roku szkolnego obejrzeliśmy montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów ósmej klasy przy Wiolinek, a wyreżyserowany przez dyrektor Patrycję Cichy.  Scenka nawiązywała do sądu ostatecznego, gdzie postacie rozliczane były ze swoich grzeszków. Nie dziwi fakt, że wiele z nich nawiązywało do szkolnego życia pewnej klasy… :) Wspaniała gra aktorów, muzyka, taniec, piosenka, stroje, zabawne gagi… Wszystko to sprawiło, że spotkanie z okazji zakończenia szkoły stało się mniej łzawe. Klasa siódma przygotowała dla Absolwentów niespodziankę w postaci ciepłego przemówienia, piosenki oraz biretów, które poszybowały w niebo.

Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły za miniony rok. Życzymy bezpiecznych i udanych wakacji.

wima