Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

2 07 2020

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W ostatnich miesiącach wszyscy musieliśmy zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Panująca na świecie pandemia COVID-19, dosłownie z dnia na dzień, zmieniła całą naszą edukację.  Wszyscy uczyliśmy się nowych form i metod pracy oraz współdziałania. Napotykaliśmy trudności, nie uniknęliśmy błędów, dlatego tym bardziej cieszymy się, że z powodzeniem udało nam się dotrzeć do końca roku szkolnego.  Jesteśmy dumni z naszych wychowanków. Dziękujemy za ich zaangażowanie i możemy z dumą mówić, że ten rok szkolny kończy się dla nas pełnią satysfakcji z osiągniętych wyników.

W tym roku nie odbyły się tradycyjne uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego. Rozdanie świadectw przez wychowawców odbyło się w ustalonych godzinach w wyznaczonych miejscach z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Pomimo tego, że rodzice nie mogli wejść na teren szkoły, a uczniowie odbierający świadectwa musieli mieć założone maseczki, spotkania z wychowawcami udały się.

Życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych i udanych wakacji. Żywimy głęboką nadzieję, że po przerwie wakacyjnej we wrześniu spotkamy się wszyscy w pełni nowych sił i energii do dalszej pracy.

Nauczyciele ZE w Nowym KramskuPożegnanie Ósmej Klasy

25 06 2020

Jutro kończymy kolejny rok szkolny. Ten był dla nas wszystkich inny niż dotychczasowe. Zawsze ostatni dzień w szkole to wspomnienia, podziękowania, gratulacje, życzenie udanych wakacji i powodzenia w nowych szkołach dla ósmoklasistów. Klasa siódma wraz z wychowawczynią nie zapomniała o tradycji szkolnej i przygotowała prezentację na pożegnanie odchodzącej klasy.

Tutaj prezentacja  Prezentacja – Pożegnanie klasy ósmej

Klasa siódma z wychowawczyniąZakończenie roku szkolnego 2018/2019

20 06 2019

Środa, 19 czerwca  2019 r.

Najpierw biało – granatowy tłum pojawił się w kościele, a właściwie – przed kościołem. Zachęcony przez Panią Katechetkę wpłynął cichutko do świątyni: Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele. Każdy przyniósł, na mszę kończącą rok szkolny, swoje myśli, podziękowania, prośby. Ksiądz zachęcał, by podziękować za całoroczny trud rodzicom, wychowawcom, by przeprosić… Było o wakacyjnym wypoczynku i samodoskonaleniu.

Następnie świąteczna gromada uczniów i rodziców udała się do szkoły. Jedni samochodami, inni rowerami lub pieszo.

W szkole, wydawało się zapełnionej po brzegi, gwar przybyłych stopniowo cichł, by ostatecznie zamienić się w piękną szkolną uroczystość zakończenia niezwykłego roku szkolnego.  Niezwykłego, bo pełnego sukcesów uczniów, bo po dwuletniej przerwie żegnającego absolwentów.

W części oficjalnej nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły uczniom z 7 klasy, następnie młodsze dzieci zatańczyły poloneza. W dalszej kolejności rozdano świadectwa uczniom ósmej klasy. Były wyróżnienia, listy gratulacyjne dla rodziców, podziękowania za pracę, nagrody… Lista długa i pełna zasług. Następnie świadectwa z wyróżnieniem otrzymywali uczniowie pozostałych klas. Zostały także wręczone nagrody Dyrektora Szkoły, które otrzymali: Martyna Kostera, Amadeusz Młynarczak, Oskar Eckert i Kamila Kostera. Głos zabrał także przedstawiciel absolwentów, który podziękował wychowawczyni – p. Ewie Alwinger oraz dyrektor szkoły – p. Patrycji Cichy, a także rodzicom i pozostałym nauczycielom za troskę i trud w wychowanie i wykształcenie, które otrzymali.

Po tej części klasy wraz z wychowawcami udały się do swoich sal lekcyjnych, by tam odebrać świadectwa, porozmawiać o nadchodzących wakacjach i przypomnieć, że mają być bezpieczne. To była także chwila dla trzecioklasistów, którzy po raz ostatni spotkali się ze swoją wychowawczynią.

W drugiej części programu na zakończenie roku szkolnego obejrzeliśmy montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów ósmej klasy przy Wiolinek, a wyreżyserowany przez dyrektor Patrycję Cichy.  Scenka nawiązywała do sądu ostatecznego, gdzie postacie rozliczane były ze swoich grzeszków. Nie dziwi fakt, że wiele z nich nawiązywało do szkolnego życia pewnej klasy… :) Wspaniała gra aktorów, muzyka, taniec, piosenka, stroje, zabawne gagi… Wszystko to sprawiło, że spotkanie z okazji zakończenia szkoły stało się mniej łzawe. Klasa siódma przygotowała dla Absolwentów niespodziankę w postaci ciepłego przemówienia, piosenki oraz biretów, które poszybowały w niebo.

Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły za miniony rok. Życzymy bezpiecznych i udanych wakacji.

wima