Finał wojewódzki konkursu „W Europie jeździmy bezpiecznie”

12 05 2018

W sobotę, 12 maja 2018r. w zielonogórskiej SP nr 1 odbył się XV Wojewódzki Finał Turnieju „W Europie jeździmy bezpiecznie”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Agata Zamolska, kl. VI, Wiktoria Fiłka, kl. V, Adam Skrzypek, kl. IV. Zmagania turniejowe obejmowały następujące konkurencje: test z wiedzy nt. ruchu drogowego wraz ze skrzyżowaniami, który pisali wszyscy uczestnicy, jazdę po miasteczku ruchu drogowego, jazdę po torze przeszkód i udzielanie pomocy przedmedycznej. Nasi reprezentanci spisali się na przysłowiowy medal i zajęli I miejsce.

W turnieju wzięła udział także druga drużyna, której obecność w Zielonej Górze związana była z udziałem w audycji Radia Zachód. Dzięki uprzejmości organizatorów uczniowie ci, poza konkursem, mogli spróbować swoich sił w turnieju. Wypadli również bardzo dobrze. Z wyników Turnieju zadowolony jest trener drużyny – p. M. Malinowski, który podkreśla, że udział naszej szkoły w piętnastu Turniejach „W Europie …” jest wielkim sukcesem, tym bardziej, że co roku awansujemy do finału. Zadowoleni zawodnicy wraz z opiekunem po ukończeniu zawodów udali się na pyszne lody. To nagroda od dyrektor ZE – p. P. Cichy! Gratulujemy drużynie i opiekunowi sukcesu. Jesteśmy z Was dumni :-) !

wima/foto mirmal


Opcje

Info