Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym – Przelewice 2018

9 06 2018

W dniach 04.06. – 07.06.2018r. nasza szkolna drużyna BRD wzięła udział w 41 Finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Team w składzie: Agata Zamolska, Wiktoria Fiłka, Oskar Eckert, Jacek Skrzypek pod opieką p.Mirosława Malinowskiego – nauczyciela ZE oraz p. Arakadiusza Sowińskiego emerytowanego policjanta z Sulechowa, zaprzyjaźnionego z naszą szkołą od wielu lat – zajął VI miejsce w Polsce.

W zawodach konkurowało ze sobą siedemnaście drużyn z całej Polski. Nasi zawodnicy to wytrawni brd’owcy, którzy swoją przygodę ze startami w turniejach BRD rozpoczęli  już w klasach młodszych szkoły podstawowej. Do tegorocznego finału przygotowywali się systematycznie od początku września 2017r. Treningi, polegające na doskonaleniu techniki jazdy na rowerze, jazdy po torze przeszkód, poruszania się po miasteczku ruchu drogowego, a także nauka przypisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wypełniały ich wolny czas. Do tego spotkania sparingowe oraz udziały w poszczególnych etapach konkursu. Ogrom systematycznej pracy przełożył się na ogólnopolski sukces . Gratulujemy! Cieszą nas wygrane w konkursach, ale  i to, że uczniowie ci dzielą się  swoją wiedzą z wszystkimi dziećmi w szkole organizując spotkania n.t. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a nawet współorganizując audycje radiowe w regionalnych mediach.

Link, gdzie znajdują się wszelkie informacje nt. Finału Ogólnopolskiego w Przelewicach: http://przelewicebrd2018.pl/o-turnieju-brd2018

wima/foto mirmal


Opcje

Info