Nasi uczniowie na 44 Biesiadzie Koźlarskiej w Zbąszyniu

29 09 2018

W piątek 28 września odbył się konkurs dla młodych muzyków ludowych w ramach organizacji 44 Biesiady Koźlarskiej w Zbąszyniu pt.: „Gwarum śpiwane, gwarum godane”. Wzięli w nim udział uczniowie z naszej szkoły: Arkadiusz Drozda – kozioł biały weselnym (mistrz Jan Prządka),śpiew;  Adrian Drozda – skrzypce (mistrz Jan Prządka), śpiew; Wiktoria Fiłka – skrzypce (mistrz Jan Prządka), śpiew (mistrz Wioletta Malinowska); Martyna Kostera – skrzypce (mistrz Jurek Skrzypczak), kozioł (mistrz Jan Prządka), śpiew (mistrzyni Wioletta Malinowska); Kamila Kostera na klarnecie (mistrz Jurek Skrzypczak), śpiew (mistrz Wioletta Malinowska), Zuzanna Młynarczak (mistrz Wioletta Malinowska). Ponadto bracia Drozdowie zaprezentowali się w kapeli archetypowej – kozioł i skrzypce (mistrz Jan Prządka), a siostry Kosterówny zagrały w kapeli Kargusie (mistrz Jurek Skrzypczak). Nasi uczniowie zapisali się licznymi zwycięstwami podczas konkursu i w sobotę, 29 września odebrali zasłużone nagrody: Martyna Kostera – I miejsce w kategorii śpiew, II w kategorii kozioł, III miejsce w kategorii skrzypce, wyróżnienie z kapelą Kargusie; Kamila Kostera – II miejsce w kategorii śpiew, III miejsce w kategorii klarnet; wyróżnienie z kapelą Kargusie; Zuzanna Młynarczak – wyróżnienie w kategorii śpiew; Adrian Drozda – II miejsce w kategorii skrzypce, Arkadiusz Drozda – wyróżnienie w kategorii kozioł, III miejsce w kategorii śpiew; Bracia Drozdowie – II miejsce w kategorii kapela. Wszystkim uczestnikom, ich rodzicom i mistrzom serdecznie gratulujemy. Rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji dojazdu na konkurs.

Dla uczniów mistrza Jana Prządki było to pożegnalne spotkanie z naszymi uczniami, bowiem od tego roku mistrzem nauki gry na instrumentach ludowych jest w naszej szkole p. Adam Knobel, który wspierał muzyków podczas tegorocznego konkursu, za co równie serdecznie dziękujemy.

wima/foto

Więcej info. i zdjęć pod linkiem: http://serwis.zbaszyn.pl/PL/strona_glowna/0/3201/44__Biesiada_Kozlarska/


Opcje

Info