Ważenie tornistrów

2 10 2018

Idą dzieci do szkoły a wraz z nimi wypchany po brzegi tornister. Często mieści się w nim wszystko to, co dziecięca wyobraźnia zapragnie mieć przy sobie w szkole. Niestety każda rzecz ma swoją wagę, nie tylko emocjonalną, ale realną. A każdy dodatkowy gram nakładany na młodziutkie, kształtujące się kręgosłupy może być powodem do rozmaitych schorzeń. Dlatego warto dbać o swoje zdrowie i pamiętać o nim,  pakując swoje szkolne przybory do plecaków. We wtorek w naszej szkole odbyła się akcja ważenia tornistrów, zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Dnia Tornistra, mająca na celu sprawdzenie, czy tornistry dzieci chodzących do naszej szkoły nie są zbyt przeładowane. Akcją zajmowała się pedagog szkolna – p. Elżbieta Wołek. Dzieci chętnie ważyły swoje torby, a potem w klasach analizowały, czego mają  w nich za dużo. Akcja przyczyniła się do tego, że uczniowie zdali sobie sprawę, jak ciężkie mają tornistry, i że wynika to z faktu niewłaściwego zapakowania się do szkoły. Podjęli też zobowiązania do przemyślenia tego, co zabierają do szkoły, czyli „odchudzenia” plecaków.

wimaOpcje

Info