„Tydzień dla Niepodległej”

17 11 2018

W bieżącym roku, ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Lubuski Kurator Oświaty ogłosił konkurs pod nazwą „Tydzień dla Niepodległej”.

Przedmiotem konkursu było opracowanie scenariusza przedsięwzięć organizowanych przez szkołę, a związanych z obchodami 100-lecia niepodległości.

Celem konkursu było przede wszystkim upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a także budzenie zainteresowań historią, dziedzictwem kulturowym naszego kraju oraz kształtowanie świadomości patriotycznej i obywatelskiej.

Zgłosiliśmy do konkursu scenariusz opracowany przez mgr Wiolettę Malinowską, a zrealizowany podczas corocznego cyklu imprez dydaktyczno – wychowawczych, połączonych z konkursami tematycznymi oraz kulturalną rywalizacją o Przechodni Puchar Dyrektora ZE w Nowym Kramsku, czyli podczas „XXIV. Tygodnia z Kulturą”.

W dniu 14 listopada br. podczas konferencji w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim, Lubuski Kurator Oświaty – Pani Ewa Rawa wręczyła nagrody i wyróżnienia w ww. konkursie.

Scenariusz Pani Wioletty zasłużył na wyróżnienie! Gratulacje!

(info i foto: PC)


Opcje

Info