Sobota na dwóch kółkach

14 05 2019

…czyli spotkanie uczniów podstawówek na Wojewódzkich Eliminacjach Lubuskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje odbyły się 11 maja br. w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze. Do finału zakwalifikowało się 41 uczniów spośród 813 biorących udział najpierw w etapach szkolnych i rejonowych. Wśród szczęśliwych uczestników znalazło się pięciu przedstawicieli naszej szkoły: Agata Ceglarek, Agata Zamolska, Wiktoria Fiłka, Oskar Eckert, Jacek Skrzypek.
Na turniej składały się następujące zadania: rozwiązywanie testu z wiedzy o ruchu drogowym, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, przejazd po miasteczku ruchu drogowego i po torze przeszkód. Dodatkowym zadaniem dla każdego uczestnika było opanowanie tremy, która zawsze towarzyszy nawet najwytrawniejszym zawodnikom.
Z przyjemnością informujemy, że wszyscy nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia w postaci tytułów laureata i finalisty konkursu, co daje im dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół średnich. Ponadto Agata Zamolska została mistrzynią województwa i odebrała nagrodę główną w  postaci bonu o wartości 1000 zł.  Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali także cenne nagrody rzeczowe, których fundatorem są główni organizatorzy konkursu. (szczegóły na stronie http://ko-gorzow.edu.pl/wyniki-etapu-wojewodzkiego-lubuskiego-konkursu-bezpieczenstwa-w-ruchu-drogowym-2018-2019/ ). Gratulujemy sukcesu uczniom i opiekunowi – p. Mirosławowi Malinowskiemu.

wima/foto mirmal


Opcje

Info