Koźlarskie sprawy

10 06 2019

Miniony weekend przepełniony był muzyką regionalną za sprawą imprez, które odbywały się niedaleko Nowego Kramska. Uczestniczyli w nich uczniowie naszej szkoły i nauczyciele. Od piątku, 7 czerwca br. do niedzieli 9 czerwca odbywał się Konkurs Muzyki Ludowej w Kopanicy z towarzyszącymi mu imprezami – Szlakiem Koźlarskim im. Tomasza i Walentego Brudłów, warsztatami muzycznymi oraz nagraniami dla Radia Zachód. Naszą szkołę na imprezach reprezentowali uczniowie: Martyna i Kamila Kostera, Wiktoria Fiłka, Adrian i Arkadiusz Drozdowie. Wraz z nimi przebywał mistrz Adam Knobel. Panny Kosterówny występowały także w kapeli koźlarskiej Kargusie, której są stałymi członkiniami. W Nowym Kramsku odbył się również  VII Przystanek u Jadwigi towarzyszący Szlakowi Koźlarskiemu, gdzie zagrały Martyna i Kamila z Karusiami, a gospodarzami byli nasi nauczyciele – państwo W.M. Malinowscy.

wima


Opcje

Info