#RazemNaŚwieta

18 12 2019

Zespół Edukacyjny przyłączył się do kolejnej edycji akcji  „Razem na Święta”, którego  celem  jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

„– Wiem, że tysiące uczniów na co dzień angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne. W wielu szkołach funkcjonują kluby i koła wolontariatu, które realizują działania zasługujące na prawdziwe uznanie. Chciałbym, aby te wspaniałe inicjatywy zostały wzmocnione szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy najwięcej osób oczekuje na pomoc. Jestem przekonany, że wsparcie, jakie otrzymają one od uczniów, będzie najlepszym sygnałem, że nie są same i zawsze jest ktoś o nich pamięta – napisał Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski w liście zachęcającym uczniów i nauczycieli do udziału w akcji „Razem na Święta”.” (źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja/razem-na-swieta–zapraszamy-do-udzialu-w-akcji-men). List_Ministra_Edukacji_Narodowej_w_wersji_pdf

Szkolne Koło Wolontariatu z Opiekunką p. Ireną Niewiadomską przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego zorganizowało już zbiórkę pluszaków dla dzieci z hospicjum. Obecnie finalizują zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska. W Nowym Roku zaprosimy lokalną społeczność, w tym seniorów, na przedstawienie jasełkowe. Uczniowie klasy 4 w ramach języka polskiego wykonują kartki świąteczne z życzeniami, które przekażą nowokramskim seniorom.

Do działań SKW ochoczo przyłączają się nasze Przedszkolaki. Uczą się od najmłodszych lat, że warto pomagać.

Warto być #RazemNaŚwieta

PC


Opcje

Info