IX KRAMSKI TURNIEJ BRD

26 02 2020

W środę, 26 lutego 2020r. w naszej szkole odbył się IX KRAMSKI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ BRD DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. W zawodach wzięli udział uczniowie z siedmiu szkół – reprezentanci:  Dąbrówki Wlkp., Dolic, Jesionowa, Podmokli Małych, Przelewic, Żukowa i Nowego Kramska. Spotkanie zaszczycili obecnością przedstawiciele Gminy Babimost, WORD Zielona Góra, zielonogórskiego Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Babimojskiej Policji, sołectwa z Nowego Kramska, Rady Rodziców ZE Nowego Kramska oraz KGW Nowe Kramsko. Sędzią głównym turnieju był emerytowany policjant ruchu drogowego, działacz społeczny i propagator idei bezpieczeństwa w ruchu drogowym – p. Arkadiusz Sowiński, sędziami pomocniczymi zaś absolwenci nowokramskiej szkoły i zawodnicy BRD – Oskar oraz Maciej. Opiekę medialną nad zawodami sprawowało Radio Zachód w osobie redaktora Z. Roszczyka.

W zmaganiach turniejowych zawodnicy rozwiązywali test z wiedzy o ruchu drogowym, pokonywali przeszkodę t.zw. żmijkę oraz  jeździli na czas, czyli wolną jazdę na rowerze. Rywalizacja przeprowadzana była drużynowo oraz indywidualnie. Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem brali udział w poszczególnych konkurencjach. By wyłonić indywidualnego zwycięzcę potrzebna była dogrywka. Ostatecznie wygrała drużyna z Nowego Kramska, drugie miejsce zajęli uczniowie z Jesionowa, a trzecie z Dąbrówki Wlkp. Indywidualnie zwyciężyła Agata Zamolska z Nowego Kramska, drugie miejsce zdobyła Wiktoria Fiłka z Nowego Kramska, trzecie miejsce zajął Cezary Stańczyk z Jesionowa. W kategorii młodszych zawodników indywidualnie zwyciężył Hubert Eckert, drugi był Leon Szymański, a trzeci Antoni Rojek – wszyscy z Nowego Kramska.

Gratulujemy uczestnikom wspanialej wiedzy, techniki rowerowej, opanowania emocji i pięknej rywalizacji. Niech sukcesy w turniejach BRD będą gwarancją bezpieczeństwa na całe życie. Opiekunom grup życzymy, by dzieci i młodzież wytrwale kształciła swoje umiejętności i pogłębiała wiedzę.

W imieniu Organizatorów Turnieju dziękujemy wszystkim instytucjom, które wsparły spotkanie.

Relacji z konkursu będzie można posłuchać w najbliższy piątek, 28.02.20220r. o godz.18.00 w Radiu Zachód (audycja „15 na godzinę”). Zapraszamy!