Ach co to był za dzień… Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

30 06 2021

I stało się – rok szkolny 2020/2021 zakończył się, rok, który upłynął pod znakiem nauczania online. Od nas wszystkich wymagało to wyjścia ze strefy komfortu, reorganizacji życia domowego i szybkiej adaptacji do nowej formy uczenia i nauczania. Był to rok inny. Uaktywnił uczniów, którzy w bezpośrednich kontaktach byli wycofani, a uczniowie niepokorni – spokornieli. Pokazał, że szkoła i dom potrafią i chcą współpracować – na rzecz dziecka. Kształcenie na odległość to doświadczenie, z którego będziemy czerpać naukę na przyszłość. Nowe narzędzia, formy i metody pracy i komunikacji, a także nowe umiejętności i kompetencje wypracowane w tym czasie, przydadzą się w przyszłości.

Zakończenie roku szkolnego to jeden z ulubionych momentów dla uczniów. Myślami są oni już na podwórzu z basenem lub na słonecznej plaży. Jednak zanim wakacje rozpoczną się na dobre, wróćmy do pięknych występów i, dla niektórych, pożegnań z naszą szkołą. 25. czerwca br. okazał się dniem bezchmurnym, co ucieszyło biorących udział w programie artystycznym, a był on dość bogaty. Każdy znalazł coś dla siebie.

Najpierw zaprezentował się chór pod przewodnictwem Pana Przemysława Broca, kolejne były Wiolinki, którymi opiekuje się pani Wioletta Malinowska i Katarzyna Szymańska. Nie zabrakło też przedszkolaków z występem artystycznym, a których przygotowała p. Ludmiła Popiołek.

Ważnym aspektem apelu było przemówienie Burmistrza Babimostu -  pani Genowefy Materny. Wręczyła Ona nagrody Burmistrza najlepszym Absolwentom.

Głos zabrała również Dyrektor Patrycja Pempera-Cichy, która wręczyła Uczniom stypendia za wyniki w nauce.

Podziękowała także Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za optymalną realizację kształcenia na odległość. Przekazała Uczniom wyrazy uznania i szacunku za miesiące zapału w wykonywaniu szkolnych obowiązków poza szkołą. Podziękowała Rodzicom za zrozumienie wyjątkowej sytuacji, za efektywną współpracę z Nauczycielami i wspieranie Uczniów w kształceniu na odległość dodając, że ich życzliwość przyczyniła się do sprawnego przebiegu zdalnego nauczania.

Szczególne słowa skierowała do Absolwentów:  „Przez 8 lat byliście blisko nas, a teraz odchodzicie w nową – na razie nieznaną – przestrzeń. Moment pożegnania to trudna chwila, ale także wspaniała, bo oto rozpoczyna się coś nowego, bo „księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie” (W. Szymborska). Przed Wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości. Życzę Wam, abyście  w kolejnej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, odnaleźli nowych wspaniałych kolegów, przyjaciół, by to, co od jutra stanie się treścią Waszego  życia, było jak najlepsze, abyście się  nie zawiedli  na ludziach, żebyście  spotykali się ze sprawiedliwością i szacunkiem.”

Dokonano też wpisu do Złotej Księgi Absolwentów. „Najlepszą wśród najlepszych” okazała się Kamila Kostera.


Wychowawcy gratulowali uczniom oraz rodzicom świadectw z wyróżnieniem.


Tradycją jest, że klasa siódma żegna koleżanki i kolegów z klasy ósmej, dlatego przygotowali żartobliwy występ dla absolwentów.

Ósmoklasiści, pod przewodnictwem pani Lilli Omieczyńskiej, także odwdzięczyli się wskazówkami, jak godnie reprezentować szkołę po ich odejściu, np. poprzez symbolikę przejęcia sztandaru.


Podsumowując, był to dzień pełen wzruszeń, ale i rozmyślań o tym, jak Absolwenci ułożą swoją przyszłość.

Dziękujemy bardzo serdecznie Paniom z obsługi za pomoc w organizacji uroczystości, Panu Przemysławowi za oprawę muzyczną, Pani Renacie i Pani Lilli za przygotowanie Uczniów do występów, Wychowawcom za docenienie Uczniów promowanych z wyróżnieniem i wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań, by ten dzień był tak uroczyście i wspaniale przygotowany.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w filmowym skrócie.

RG i KS


Opcje

Info