Wrześniowy występ Wiolinek

10 09 2017

W niedzielę, 10 września 2017r. szkolny zespół wokalno – taneczny Wiolinki wziął udział w odpuście parafialnym w Nowym Kramsku, podczas którego kultywował tradycje ludowe naszej wsi. Członkowie zespołu, ubrani w regionalne stroje ludowe, uczestniczyli we mszy św.. Przynieśli do kościoła bukiety kwiatów i zbóż – jako symbole zakończenia żniw a także po to, by poświęcić ziarna na nowy zasiew. Delegacja niosła także dary ofiarne do ołtarza, a podczas procesji dziewczęta niosły poduszkę NSM. Dalszą częścią odpustowego świętowania był festyn parafialny. Wiolinki zaśpiewały wiązankę przyśpiewek kramskich oraz dwie piosenki dziecięce. Wykonały także układ choreograficzny do współczesnej muzyki rozrywkowej. Występ był bardzo udany o czym świadczyły brawa widzów. Dziękujemy Wiolinkom za piękne reprezentowanie naszej szkoły na forum parafii. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców za pomoc w przygotowaniu strojów, bukietów i dowóz dzieci.

wima


Opcje

Info