Kierunek: Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze – Planetarium Wenus

23 09 2017

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze

Taki kierunek obrała nasza szkolna wycieczka w czwartek, 21 września 2017r. W ramach realizacji projektowych zajęć wyruszyliśmy do Zielonej Góry, by poprzez doświadczenia rozwijać naszą wiedzę o świecie.  W przestronnych salach Centrum Przyrodniczego przemieszczaliśmy się od stanowiska do stanowiska i między innymi mierzyliśmy siłę rąk, ściskając joysticki;  sprawdzaliśmy, co dzieje się z naszym kręgosłupem, kiedy krzywo siedzimy; przekonywaliśmy się o właściwościach przewodzenia prądu przez rozmaite materiały; mierzyliśmy siłę skoków; graliśmy w interaktywną grę – Wykopaliska. A kiedy już byliśmy nieco zmęczeni, przysiedliśmy w  kreatywnych kącikach, gdzie budowaliśmy zamki z papierowych klocków lub drewniane konstrukcje.

Planetarium Wenus - to kolejna stacja naszej wyprawy. Tutaj obejrzeliśmy pokaz dotyczący Ziemi i Wszechświata. Podczas prezentacji zadawaliśmy wiele pytań i wykazaliśmy się bardzo dużą wiedzą. Przed wejściem na spektakl mogliśmy się zważyć na wagach, które wskazywały ciężar, jaki osiągnęlibyśmy na innych planetach. Był też interaktywny obraz przedstawiający p. Keplera. Po naciśnięciu odpowiedniego guziczka naukowiec opowiadał o swoich odkryciach.

Wyjazd był bardzo pouczający i dał możliwość wzbogacenia wiedzy poprzez zabawę. Pokonanie odcinka z Nowego Kramska do Zielonej Góry było równie miłe, tym bardziej, że każdy z nas otrzymał prowiant na drogę.

wima


Opcje

Info