Wycieczka do Karpacza

30 09 2017

W dniach 23 – 26 września br. uczniowie kl. V – VII udali się na wycieczkę przyrodniczo – krajoznawczą do Karpacza. Wycieczka dofinansowana była przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze. Dofinansowanie, w kwocie 5 tysięcy złotych, wygrali nasi uczniowie w konkursie „UCZEŃ NA DRODZE” zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Zielona Góra, Kuratorium Oświaty i Komendę Wojewódzką Policji Wydział Ruchu Drogowego w Zielonej Górze w roku szkolnym 2017/2018, uzyskując I miejsce w województwie.

Wyjazd obfitował w wiele atrakcji. Już w czasie podróży do Karpacza uczniowie zwiedzili Kopalnię Złota oraz Bibliotekę Łańcuchową w Złotoryi. Grupa mieszkała w Domu Wczasowym Bukówka, z którego rozciągały się ciekawe widoki na Kotlinę Jeleniogórską. Uczniowie zwiedzili Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, Muzeum Minerałów Ziemi w Karpaczu, Świątynię Wang, wspięli się na Chojnik, zobaczyli Wodospad Szklarka oraz dotarli górskim szlakiem do schroniska Strzecha Akademicka. Niewątpliwą atrakcją były odwiedziny w hucie szkła, gdzie dzieci z bliska przyjrzały się pracy hutników, wykonujących rozmaite szklane ozdoby. Jedną z ozdób wykonał opiekun wycieczki – p. M. Malinowski pod czujnym okiem mistrzów hutnictwa. Wynikiem tej pracy był piękny, szklany kwiat. Uczestnicy wyjazdu mieli także okazję do badania przyrody za pomocą barometrów, termometrów, higrometrów, wiatromierzy. Wnikliwą obserwację przyrody umożliwiało użycie lornetek.

Wyjazd zakończono konkursem  wiedzy o przyrodzie i zabytkach Kotliny Jeleniogórskiej. Wszyscy uczestnicy wycieczki wygrali sympatyczne nagrody.

wima/mirmal


Opcje

Info