43 Biesiada Koźlarska w Zbąszyniu

30 09 2017

W piątek 29 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie na Młodego Muzyka Ludowego zorganizowanego w ramach 43 Biesiady Koźlarskiej w Zbąszyniu. Przesłuchania odbyły się w Filharmonii Folkloru Polskiego, a zaprezentowało się w nim 75 młodych muzyków, wśród nich: Agata Ceglarek, kl VII (śpiew), Martyna Kostera, kl. VII (gra na białym koźle weselnym, śpiew), Adrian Drozda,kl. VI (gra na mazankach, skrzypcach, śpiew), Arkadiusz Drozda, kl. V (gra na sierszenkach, śpiew), Wiktoria Fiłka, kl. V (gra na skrzypcach, śpiew), Kamila Kostera, kl V (gra na sierszenkach, śpiew), Zuzanna Młynarczak, kl. V (śpiew), Julia Fiłka, kl. III (śpiew). Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy. Wasze występy były bardzo ładne, ciekawe i dopracowane. Prezentowaliście się na scenie znakomicie! Jury przyznało następujące nagrody dla naszych uczniów:

W kategorii: kozioł i sierszenki do 14 lat: II miejsce – Martyna Kostera; wyróżnienie – Arkadiusz Drozda

W kategorii: Kapela koźlarska do 14 lat: III miejsce – Martyna Kostera, Adrian Drozda

W kategorii: śpiewacy Ludowi do 15 lat: I miejsce – Kamila Kostera; II miejsce – Martyna Kostera; III miejsce – Adrian Drozda; Wyróżnienie – Zuzanna Młynarczak

Miło nam, że konkurs zakończył się pięknym sukcesem! Uczniów przygotowali: wokalnie – Wioletta Malinowska – opiekun Wiolinek; instrumentalnie – mistrz Jan Prządka. Gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom sukcesu. Dziękujemy rodzicom za pomoc w dowiezieniu dzieci do Zbąszynia na piątkowy konkurs i sobotnie podsumowanie.

wima/foto: wima,I.F.

Dodatkowe informacje i zdcjęcia: zbaszyn.naszemiasto.pl/artykul/43-biesiada-kozlarska-w-zbaszyniu,4261485,artgal,t,id,tm.html

http://zbaszyn.naszemiasto.pl/artykul/43-biesiada-kozlarska-pamieci-antoniny-woznej-dzien-drugi,4261979,artgal,t,id,tm.html


Opcje

Info