KSIĄŻKI DO…POSŁUCHANIA

Mam dla Was kolejne propozycje książkowe – tym razem do posłuchania.

Zapewne dość macie patrzenia w komputer, laptop czy tablet (kto by pomyślał…). Dlatego proponuję Wam dziś książki…. do posłuchania. Można się wygodnie położyć na kanapie czy usiąść w miękkim fotelu i posłuchać… A jest w czym wybierać.

Wystarczy wejść na stronę: You tube

i wpisać tytuł książki…

Polecam:

  • Grzegorz Kasdepke „Mity greckie dla dzieci”

Autor zaprasza najmłodszych czytelników w niesamowitą podróż w czasie i przestrzeni, na Olimp i do starożytnej Grecji zamieszka­łej przez bogów, herosów, nimfy, centaury, mityczne stwory oraz zwykłych śmiertelników.

Poznacie najbardziej znane greckie mity opowiedziane współczesnym, pełnym humoru językiem. Posłuchacie historii o powstaniu świata, a także o bogach: Zeusie, Afrodycie, Atenie, Hermesie, Demeter, Achillesie, Prometeuszu, Dedalu i Ikarze, Pandorze, Syzyfie, Ariadnie, królu Midasie i wielu, wielu innych bohaterach greckiej mitologii.

  • Zbigniew Nienacki „Pan Samochodzik i niesamowity dwór”

Zwierzchnik Pana Samochodzika zwierzchnik zleca mu niezwykle monotonne zajęcie – stanowisko kustosza muzeum w prowincjonalnym Janówku. Jednak już pierwszej nocy okazuje się, że, poza pracownikami, muzeum zamieszkują także… czy to możliwe? Istoty nadprzyrodzone! Pan Samochodzik natychmiast przestaje się nudzić!

Pan Tomasz, przedstawiający się czasem jako Tomasz Włóczęga, przez przyjaciół nazywany Panem Samochodzikiem, przezwisko swoje zawdzięczał niezwykłemu wehikułowi, odziedziczonemu po wuju – wynalazcy.  Samochód ten, choć szpetny, „skrzyżowanie czółna z taczką”, jak wyrażali się o nim złośliwi, miał niesłychane możliwości: posiadając silnik Ferrari 410 mógł pędzić z szybkością 280 km na godzinę. Dzięki zastosowanej śrubie spełniał rolę łodzi motorowej.

Tym pojazdem pan Tomasz wyruszył w Polskę, aby rozszyfrować kolejną historyczną zagadkę, schwytać złodziei i przemytników usiłujących wykraść cenne zabytkowe przedmioty.

Życzę miłego słuchania.

Irena Niewiadomska