SZKOLNA BIBLIOTEKARKA POLECA

Mam nadzieję, że czas, który nastał będzie mimo wszystko czasem wyjątkowym, bo spędzonym z Rodziną. Słynne „nudzę się…” niech pobudzi wyobraźnię do kreatywnych działań. Mam nadzieję, że będzie to czas zdobywania nowych doświadczeń i nowej wiedzy – nie tylko tej  z podręczników czy internetowych zasobów, ale i z życia.

Mam też wielką nadzieję, że będzie to czas nawiązywania nowych przyjaźni z bohaterami książkowymi (chyba nie jestem zbyt naiwna, jak myślicie?). Dlatego jako SZKOLNA BIBLIOTEKARKA zachęcam Was do wyprawy w świat fantazji, magii, pięknych przyjaźni, świata innych ludzi… Wszystko to znajdziecie w książkach, naprawdę!

Dziś polecam z książkowego menu coś dla najmłodszych.

Znalezione obrazy dla zapytania: „Basia – Wielką księga przedszkola”

Gdy Basia pierwszy raz szła do przedszkola, trochę się cieszyła, a trochę bała. Chciała być duża, jak Janek, ale nie wiedziała, jak jej będzie w nowym miejscu. Czy pozna kogoś miłego? Co dokładnie będą robić w tym przedszkolu?

Teraz Basia ma 5 lat i wiele przedszkolnych koleżanek i kolegów. Razem bawią się w deszczu i robią pieski z kasztanów, myją zęby, robią prezenty i chodzą na rytmikę. Niektórzy bardzo czekają na przyjście mamy, inni nie chcą wychodzić z przedszkola. Jedni nie lubią jeść, inni chcą więcej kotletów J

Każdego dnia wydarza się coś nowego. I tak razem Basia i jej przedszkolni przyjaciele przeżywają cały przedszkolny rok!

Mam nadzieję, że przygody Basi spodobają się Wam i sięgniecie po kolejne książki z tej serii.

Irena Niewiadomska