AKTUALNOŚCI ZE SPORTU

Srebrny medal Mistrzostw Województwa jest nasz.

W piątek 24 kwietnia w Brójcach odbył się Finał Wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Unihokeju. W turnieju brało udział sześć najlepszych szkolnych drużyn z województwa  lubuskiego. Rywalizacja była bardzo zacięta i pasjonująca. W pierwszym, wyrównanym  meczu ulegliśmy 1:2 SSPSE Gorzów Wlkp. Następnie pokonaliśmy sąsiadów „zza miedzy” SP Babimost 13:0. W meczu półfinałowym  spotkaliśmy się z odwiecznym rywalem SP5 Zielona Góra, z którym przegraliśmy w tegorocznych zawodach rejonowych. Tym razem to my odnieśliśmy zwycięstwo i wygraliśmy 4:2.

W finałowej rozgrywce drużyna chłopców ponownie spotkała się z  SSPSE Gorzów Wlkp. Po dramatycznej i emocjonującej grze ostateczny wynik meczu 3:4 dla Gorzowian. Choć nasi zawodnicy przyjęli ten  rezultat  z żalem, to należy zaznaczyć, że w turnieju stertowały szkoły ze zdecydowanie większą liczbą uczniów od nas. Nasz zespół został wice mistrzem województwa, zdobywając SREBRNY medal. Jest to bardzo duże osiągniecie, a zarazem czwarty srebrny medal chłopców naszej szkolnej drużyny. Jedyną indywidualną nagrodę turnieju uzyskał Nikodem, który zdobył najwięcej bramek. Bardzo dobrze zaprezentowali się najlepsi bracia zawodów Andrzej i Alek. Skład naszej srebrnej reprezentacji to: Andrzej Czeski, Aleksander Czeski, Jakub Mirek, Mariusz Janeczek, Nikodem Gawroński, Karol Fritsche, Kacper Jarysz, Szymon Gabała, Paweł Janeczek, Szymon Tomaszewski. Gratulujemy i dziękujemy za walkę do ostatniego gwizdka.

Turniej był nie tylko areną walki w duchu fair play, ale także okazją do poznania ciekawych zagrań taktycznych i zawarcia nowych znajomości.

L.O.


Mistrzowie Powiatu w Unihokeju

Jak  co roku sezon unihokeja rozpoczęliśmy od Mistrzostwa Ośrodka Sulechowa Szkół Podstawowych w Cigacicach. Zawody odbyły się 13 i 27 listopada, gdzie nasze drużyny zajęły pierwsze miejsca. Kolejnym etapem rozgrywek były Mistrzostwa Powiatu Zielonogórskiego, które zostały rozegrane 9 i 11grudnia w Babimoście. Pierwsze do rozgrywek przystąpiły dziewczęta. Pokonały one zawodniczki ze szkoły w Babimoście i Świdnicy 1:0, a drużynę z Drzonkowa 2:0. Po zaciętej walce ze wszystkimi zespołami zostały Mistrzami Powiatu. Sukces dziewcząt powtórzyli chłopcy, zwyciężając z kolegami z Babimostu 5:1, z Drzonkowa 4:0 oraz ze Świdnicy 13:0. W zespołach Mistrzów Powiatu grali: Wiktoria Muńko, Julia Ceglarek, Karolina Tomiak (w Cigacicach), Marta Bannach, Andżelika Piwecka, Julia Tomaszewska, Weronika Fabiś, Liwia Nędziak, Martyna Kostera, Agata Ceglarek, Andrzej Czeski, Aleksander Czeski, Jakub Mirek, Maksymilian Bannach, Mariusz Janeczek, Nikodem Gawroński, Karol Fritsche, Kacper Jarysz, Szymon Gabała, Paweł Janeczek, Szymon Tomaszewski. Wszystkie zawody sędziował nasz były uczeń oraz zawodnik Mateusz Jarysz, który także poradził sobie całkiem dobrze. Gratulujemy naszym Mistrzom i czekamy na kolejne zwycięstwa.

Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Trzebiechowie

W czwartek 09.10.2014r. w Trzebiechowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą gminę reprezentowali uczniowie z naszej szkoły. Najlepiej zaprezentował się Nikodem Gawroński z klasy V, który zajął X miejsce i uzyskał awans do Mistrzostw Województwa w Sulęcinie, wśród dziewcząt najlepiej spisała się Julia Ceglarek z klasy VI.

L.O.

V Turnieju Orlika o Puchar Premiera

Już od kilku lat piłkarskie drużyny naszej szkoły biorą udział w Turnieju Orlika o Puchar Premiera. W tegorocznej edycji zespół chłopców z klas IV-V po wygraniu rozgrywek gminnych i kolejnego etapu, awansował do Finału Wojewódzkiego w Krośnie Odrzańskim. Tam spotkały się reprezentacje szkół i klubów biorące udział w rozgrywkach ligowych piłki nożnej w tej kategorii wiekowej. My byliśmy zespołem, który na co dzień nie trenuje tej dyscypliny. Dlatego występ na tym etapie rozgrywek i zajęcie VII miejsca jest naszym dużym osiągnięciem. Z Krosna przywieźliśmy kolejne doświadczenia,  piękne i nowe, reprezentacyjne stroje. Udziału w turnieju na pewno będziemy wielokrotnie wspominać.

L.O.

Podsumowanie Mistrzostw Powiatu w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2013/2014

26 września w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie Wicestarosta Zielonogórski Ryszard Górnicki podsumował Mistrzostwa Powiatu Zielonogórskiego w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2013/2014 oraz wręczył puchary zwycięskim szkołom. Miło nam poinformować, że nasza szkoła została sklasyfikowana wśród szkół wiejskich na 3 miejscu,  wyprzedziła nas jedynie szkoła z Przylepu i Drzonkowa. Do tego sukcesu przyczyniły się nasze bardzo dobre wyniki w unihokeju i w lekkiej atletyce. Brawo sportowcy, dalej trzymajcie wysoką formę.

L.O.

Unihokej

Najlepsi w  województwie

Poniedziałek 14 kwietnia 2014 roku okazał się bardzo szczęśliwym dniem dla obu unihokejowych drużyn naszej szkoły. Tego dnia w Brójcach odbyły się Mistrzostwa Województwa w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Unihokeju. Wystąpiły w nich cztery najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców, które wcześnie rozegrały zwycięsko zawody na etapie: ośrodka, powiatu, rejonu i półfinału. Zawody rozegrano systemem pucharowym. Pierwsza do zawodów przystąpiła nasza żeńska drużyna, która pokonała SP 10  Gorzów 9:2  i gospodynie zawodów SP Brójce 8:2. Drużyna chłopców też nie miała sobie równych i odniosła zwycięstwo w meczu z SSP Gorzów 4:3  i SP 5 Zielona Góra 7:2. Pierwszy raz w historii tej dyscypliny, w naszej szkole, w jednym roku dwa zespoły zostały MISTRZEM WOJEWÓDZTWA Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Dodać należy, że dziewczęta uzyskały ten tytuł  trzeci raz z rzędu. Zostawiliśmy za sobą dużo większe szkoły i o znacznie lepszych warunkach do treningu.  Jest  to wynik kilkuletniej ciężkiej pracy, zaangażowania, wylanego potu i wiary w sukces wszystkich zawodniczek, zawodników i trenerki. Hura, hura…

L.O.

Kolejny raz zostaliśmy Mistrzami Powiatu w unihokeju. 11 grudnia drużyna dziewcząt pokonała w Babimoście wszystkie startujące  w zawodach zespoły: Świdnicę 8:1, Babimost 4:2 oraz walkowerem Leśniów Wielki 3:0. Dzień później również świetnie zaprezentowali się nasi unihokeiści, którzy zwyciężyli z: Drzonkowem 9:0, Świdnicą 9:0 i Cigacicami 12:2. Kolejnym etapem naszych rozgrywek będą zawody rejonowe na przełomie lutego i marca w Babimoście.

L.O.


Rozpoczęliśmy kolejny rok startów w zawodach sportowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

W zawodach ośrodka  Sulechów odbyły się zawody w piłce nożnej chłopców oraz unihokeja. Nasza drużyna zajęła II miejsce w rozgrywkach piłkarskich.  W Cigacicach zespoły dziewcząt i chłopców w turnieju unihokeja zajęły I miejsca, pokonując wysoko wszystkie biorące w nim udział drużyny. W ten sposób awansowaliśmy do Mistrzostw Powiatu, które odbędą się w Babimoście, w grudniu.

L.O.

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w roku szkolnym 2012/2013.

Największe  sukcesy w rywalizacji sportowej w minionym roku szkolnym  to:

 • VII miejsce dziewcząt w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Elblągu w unihokeju
 • VII miejsce chłopców w Ogólnopolskim Turnieju  „ Halowa Polska” w Wysokiem Mazowieckiem
 • Mistrzostwo Województwa w unihokeju dziewcząt
 • II miejsce w Mistrzostwach Województwa w unihokeju chłopców

Do tych wysokich miejsc przyczynili się: Klaudia Spiralska, Agata Gorockiewicz, Monika Krieger, Magdalena Kubicka, Oliwia Tomaszewska, Weronika Wachowiak, Weronika Banaczyk, Paulina Stojanowska, Martyna Tomaszewska, Klaudia Bannach, Anna Heyduk, Wiktoria MuńkoMarek Sobolewski, Bartosz Sommer, Sebastian Kmieciak, Kamil Studziński, Bartek Urban, Kamil Popiołek, Błażej Sikora, Bartosz Jędrzy, Nikodem Gawroński, Andrzej Czeski,  Aleksander Czeski, Mateusz Kozłowski.

 • II miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 60m Agaty Gorockiewicz
 • Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Zielonogórskiego w unihokeju dziewcząt i chłopców
 • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Zielonogórskiego w biegu przełajowym i w biegu na 60m Agaty Gorockiewicz, Weroniki Wachowiak w biegu na 600m
 • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Zielonogórskiego w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt
 • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Zielonogórskiego w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt
 • srebrny medal w Mistrzostwach Powiatu Zielonogórskiego M. Krieger w biegu na 300m, M.Tomaszewskiej w piłeczce palantowej i K. Spiralskiej w skoku wzwyż
 • brąz w Mistrzostwach Powiatu drużyny dziewcząt i chłopców w sztafecie 4×100  i M. Krieger w skoku wzwyż

Dziękuję i gratuluję sukcesów.

JESTEŚMY MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA W UNIHOKEJU

Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły została najlepszą drużyną województwa lubuskiego w unihokeju.

Oto relacje uczestniczek zawodów.

Klaudia Spiralska

Dnia 29.03.2012 r. nasza drużyna z  trenerką oraz z zespołem z Babimostu przyjechała autobusem do Brójec, gdzie o godz. 9:00 rozpoczął się finał wojewódzki w unihokeja dziewcząt. Na zawodach było 6 drużyn. Na początku przebrałyśmy się w stroje sportowe, a po kilku minutach rozpoczęła się rozgrzewka przedmeczowa. Pierwszy nasz mecz grałyśmy z Gorzowem Wielkopolskim, z którym wygrałyśmy 2:0. Następnie  rywalizowałyśmy z Brójcami. W pierwszej połowie przegrywałyśmy 2:0, z tego powodu byłam bardzo smutna i popłakałam się. W drugiej połowie wyrównałyśmy wynik do remisu 3:3 i humor mi się poprawił. Potem rozpoczęły się mecze „na krzyż”, czyli  półfinały, w których  zagrałyśmy z drużyną z Wędrzyna pokonując ją 5:1. Kolejny mecz był o pierwsze miejsce z Babimostem i ponownie zwyciężyłyśmy z nimi, tym razem 3:1.

O godz. 14:00 odbyła się dekoracja, czyli najprzyjemniejsza część zawodów. Nasza drużyna zdobyła złoto, pierwszy raz w unihokeju dziewcząt, w historii naszej szkoły. Radości nie było końca. Wszyscy nam gratulowali, a my płakałyśmy ze szczęścia.                                                                                                                                                                                               I takim sposobem zakwalifikowałyśmy się do ogólnopolskich zawodów w unihokeju dziewcząt w Elblągu. Uważam, że warto trenować  dla takich chwil i osiągnięć sportowych.

Magda Kubicka

29.03.2012r. o godzinie 8:00 wyruszyłyśmy w podróż do Brójec. Miały się tam odbyć rozgrywki w unihokeju dziewcząt o tytuł Mistrza Województwa Lubuskiego. Faworytkami tychże zawodów były mistrzynie z zeszłego roku czyli zespół z Babimostu.

Po niespełna godzinnej podróży, dojechałyśmy na miejscową halę sportową, znajdującą się przy szkole. Sześć przybyłych drużyn zostało podzielone na 2 grupy.   W grupie A znalazły się: Babimost, Wędrzyn i Miodnica, natomiast w  B: Nowe Kramsko, Brójce i Gorzów Wielkopolski. Pierwszy mecz w wykonaniu naszego zespołu rozegrany został z drużyną z Gorzowa. Po wygranym pojedynku odpoczywałyśmy siedząc na trybunach, oglądając grę innych zespołów. Drugi mecz zagrałyśmy  z  gospodyniami turnieju – Brójcami. Zapewnił on całej drużynie, a także p. Lilli dużą dawkę emocji. Pierwsze dwa gole niestety, ale wpadły dla rywalek. Każda stracona bramka była oblewana łzami bramkarki. Gdy rozległ się długi dźwięk gwizdka, zakończyła się pierwsza połowa. Wynikiem ją kończącym było 2:0 dla Brójec. W drugiej połowie meczu dzięki mobilizacji  naszej trenerki udało się odrobić 2 bramki. Niestety na 24 sekundy przed końcem meczu straciłyśmy gola. Jednakże gdy już nie  było nadziei na wygranie meczu, Agata strzelając bramkę wybroniła nas z przegranej. Choć nie wygrałyśmy tego meczu, wyszłyśmy z grupy na pierwszym miejscu. Trzeci mecz odbył się  z zaprzyjaźnionym Wędrzynem.  Także go wygrałyśmy. Była to wygrana zapewniająca nam już srebrny medal.  O złoto miałyśmy walczyć z Babimostem. I wygrałyśmy.

Nie było zawodniczki, która nie oblała tego złotego medalu łzami szczęścia. Potem uradowane  i rozpromienione wracałyśmy udekorowane złotem do domu.

Mistrzostwa Powiatu w unihokeju.


Szkolna drużyna dziewcząt na zawodach rozegranych 1 lutego 2012 roku w Babimoście, została Mistrzem Powiatu w unihokeju. Zespół tworzyły: Ewa Eckert, Klaudia Spiralska, Agata Gorockiewicz, Monika Krieger, Magdalena Kubicka, Oliwia Tomaszewska, Weronika Wachowiak, Weronika Banaczyk, Klaudia Banach, Martyna Tomaszewska, Anna Heyduk, Wiktoria Tomiak.

Zawody ośrodkowe w unihokeju

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sulechowie był organizatorem Mistrzostw Ośrodka Sulechowa Szkół Podstawowych w Unihokeju.

phoca_thumb_l_spnowekramsko5Zawody dziewcząt, odbyły się 24 Listopada 2009 r. w Szkole Podstawowej w Cigacicach.

Oto wyniki spotkań

1. Kalsk – N. Kramsko 0:8

2. Cigacice – Sulechów 1:1

3. Babimost – N. Kramsko 0:2

4. Cigacice – Kalsk 3:0

5. Babimost – Sulechów 3:1

6. Cigacice – N. Kramsko 1:3

7. Babimost – Kalsk 6:0

8. Sulechów – N. Kramsko 1:6

9. Cigacice – Babimost 0:3

10. Sulechów – Kalsk 1:0

Klasyfikacja końcowa:

1. SP Nowe Kramsko

2. SP Babimost

3. SP Cigacice

4. SP – 3 Sulechów

5. SP Kalsk

Do zawodów powiatowych, które odbędą się w lutym 2010r. w Babimoście, dziewczęta awansowały z pierwszego miejsca, a z drugiego zespół z Babimostu.


phoca_thumb_l_spnowekramsko

Zawody chłopców odbyły się 17 Listopada 2009r. również w Szkole Podstawowej w Cigacicach.

Wyniki spotkań

:6

1. Babimost - N. Kramsko5:0

2. Kalsk – Babimost 0:9

3. Sulechów - N. Kramsko0

4. Babimost – Cigacice 6:0

5. Sulechów – Babimost 0:6

6. N. Kramsko – Kalsk 11:0

7. N. Kramsko – Cigacice 8:0

8. Kalsk – Cigacice 0:5

9. Cigacice – Sulechów 1:0

10. Sulechów – Kalsk 2:2

Klasyfikacja końcowa

1. SP Babimost

2. SP Nowe Kramsko

3. SP Cigacice

4. SP – 3 Sulechów

5. SP Kalsk

Do zawodów powiatowych, które odbędą się 11 stycznia 2010 w Babimoście, zakwalifikowały się zespoły: Szkoły Podstawowej z Babimostu i Szkoły Podstawowej z Nowego Kramska.

Wyróżnienia

W Babimoście, 11 listopada 2009r. podczas uroczystości z okazji Dnia Święta Niepodległości uczniowie V klasy naszej szkoły: Szymon Kosarzycki i Dominik Homeniuk zostali laureatami Nagrody Burmistrza Babimostu  za zdobycie  w roku szkolnym 2008/2009 z  zawodnikami  klubu  Fenomen srebrnego medalu w ogólnopolskich rozgrywkach unihokeja klas czwartych.  Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i kije do unihokeja.