Oddział Przedszkolny w Starym Kramsku

Rok Przedszkolny 2016/2017

29.09.2016

Święto Ziemniaka

Dzisiejszy dzień minął nam bardzo mile i wesoło! To kolejny dzień spędzony z naszymi rówieśnikami z Nowego Kramska! Bardzo dziękujemy Wam za zaproszenie i za wspólnie spędzone chwile. To była nasza pierwsza wycieczka w tym roku przedszkolnym. W Bawigrodzie w Babimoście Pani Ludmiła zapewniła nam mnóstwo atrakcji. Szukaliśmy ziemniaków, jedliśmy kiełbaski z ziemniaki z ogniska.. MMM… było pysznie… Był slalom ziemniaczany, rzut ziemniakiem do celu, ziemniaczane ludki i inne ziemniaczane zabawy! Wszyscy dostaliśmy piękne medale i dyplom.

Bardzo DZIĘKUJEMY!!!

Fotorelacja:

26.09.2016

Jesień w lesie

Jesień już do nas zawitała, więc poszliśmy jej szukać do pobliskiego lasu. uczyliśmy się rozpoznawać drzewa, ich owoce i liście. Zbieraliśmy szyszki, żołędzie i kasztany do naszego kącika przyrodniczego. Rzucaliśmy szyszkami do celu i trenowaliśmy rzuty w dal. Mierzyliśmy drzewa w „Objęciach” i niektóre z nich były ogromne – sześcioro dzieci musiało złapać się za rączki :O Poza tym uczyliśmy się odpowiedniego zachowania w lesie.. to DOM zwierząt dlatego byliśmy cicho, nie krzyczeliśmy i nie biegaliśmy po lesie, żeby nie straszyć jego mieszkańców. Niestety nie znaleźliśmy  żadnego jadalnego grzyba :( może innym razem…


22.09.2016

Dzień Przedszkolaka

„Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę…”

Tak brzmią znanej chyba wszystkim przedszkolakom piosenki. Z tej okazji zatem postanowiliśmy świętować Dzień Przedszkolaka. Zaprosiliśmy do siebie nasze koleżanki i naszych kolegów z Oddziałów Przedszkolnych w Nowym Kramsku. Pogoda była piękna, dzieci uśmiechnięte, a więc wszystko odbyło się po naszej myśli. Było mnóstwo atrakcji! Wspólne zabawy integrujące, zabawy na świeżym powietrzu, ognisko z kiełbaskami, poszukiwanie skarbów, pokaz i zabawa bańkami mydlanymi, pyszne gofry i modelowane balony! Wszystko po to, by dzieci były szczęśliwe i zadowolone.

Dziękujemy naszym Kochanym Rodzicom za pomoc w organizacji i przygotowanie poczęstunków dla nas i naszych gości! Natomiast naszym Gościom dziękujemy za przybycie i wspólną, wspaniałą zabawę!

Było naprawdę PIĘKNIE!

20.09.2016

Bezpieczni na ulicy

Bezpieczeństwo dzieci jest dla wszystkich najważniejsze. Od tego czy potrafimy zachować się na jezdni zależy nasze zdrowie a nawet życie! Uczyliśmy się zatem jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. Najlepiej odzwierciedla to wiersz Wiery Badalskiej:

Przechodzimy przez ulicę

Kiedy światło jest zielone
można przejść na drugą stronę,
a gdy świeci czerwone
przechodzenie zabronione!

Gdy zamierzasz przejść ulicę
na chodniku przystań bokiem,
popatrz w lewo bystrym okiem,
skieruj w prawo wzrok sokoli,
znów w lewo spójrz powoli.

Jezdnia wolna – więc swobodnie
mogą przez nią przejść przechodnie.

Kiedy chcę przez jezdnię
przejść na drugą stronę,
przystaję i ze światłami
gram w zielone.

Pytam: – Jest zielone?
- Proszę – mówią grzecznie.
Wtedy wiem, że mogę
przechodzić bezpiecznie.

A przy okazji odwiedziliśmy nasze piękne JEZIORO:)

18.09.2016

Czytanie po śniadaniu

Po śniadaniu mamy czas na relaks i odpoczynek. Na mięciutkich poduszkach samodzielnie oglądamy i opowiadamy o tym co dzieje się na obrazkach. Następnie nasza Pani czyta nam jedną z wybranych książeczek. Lubimy KSIĄŻKI!!! A Wy??

16.09.2016

Nasza Grupa :)

Grupa w Oddziale Przedszkolnym liczy 11 uśmiechniętych i radosnych dzieci. W tym roku jest u nas 5 dziewczynek i 6 chłopców. Pierwszy wspólny plakat już wykonany! Książeczki też już czekają na głodnych wiedzy, a u nas, jak widać, takich nie brakuje:)10.09.2016

Witamy w Przedszkolu!!!


Skończyły się wakacje…

Ale nie martwimy się bo w Przedszkolu też jest SUPER! Witamy wszystkich przedszkolaków! Tych starszych i tych najmłodszych, tych którzy już znają przedszkole i tych, którzy są tu pierwszy raz!!! Pierwsze dni w nowym roku przedszkolnym były bardzo wesołe i kolorowe. „Starszaki” są bardzo opiekuńcze i ważne, a „Maluszki” bardzo dzielne i ciekawe!

Pozdrawiamy wszystkich Przedszkolaków i Szkolniaków i życzymy by Nowy Rok Szkolny 2016/2017 był pełen zapału do nauki, ciekawych pomysłów i chęci do poznawania świata!


Akademia u cioci Joli

W czwartek 05.11.2015 r. przedszkolaki udały się na wycieczkę z kolegami przedszkolnymi z Nowego Kramska do Karczmy Taberskiej w Janowcu. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji!!! Po przyjeździe dzieci zamieniły się w zajączki i skocznym krokiem wkroczyły w progi Karczmy. Ciocia Jola przywitała nas piosenką, w której przedszkolaki wykazały się znajomością liczebników porządkowych – wszyscy byli pod wrażeniem. Następnie dzieci poznały legendę o Janowcu oraz skąd pochodzi nazwa Babimost. Po wspólnych pląsach i zabawie przy muzyce granej „na żywo” zjadły przepyszne naleśniki z konfiturami domowej receptury. Dla bardziej „wybrednych” były naleśniki z cukrem :) . Kolejną atrakcją było pieczenie domowego chleba. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje chleb. Każdy mógł sprawdzić jak pachnie zakwas chlebowy, a następnie uformować własne bułki. Na koniec każdy posypał je ziarnami i trafiły do pieca. Gdy bułki i chlebki piekły się dzieci poszły na spacer do ogrodu cioci Joli. Tam nakarmiły dwa konie i dwie kozy, które w ogóle się ich nie bały! Przedszkolaki bardzo się cieszyły, że mogą sami poszukać jabłek i nakarmić nimi zwierzęta. Po powrocie ze spaceru dzieci wysłuchały wiersza „Lokomotywa” i wspólnie bawiły się do muzyki. Nauczyły się również Krumskiej przyśpiewki. Po tych pląsach wszyscy zjedli pyszną zupę pomidorową. W końcu bułki się upiekły i każdy dostał je do domu.

Dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu! Serdecznie dziękujemy cioci Joli za gościnę i wszystkim polecamy wizytę w Karczmie Taberskiej!