Oddział Przedszkolny w Starym Kramsku

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Jak co roku, 6 grudnia grzeczne dzieci w Starym Kramsku odwiedził Mikołaj. Zadowolone dzieci zaśpiewały dla niego piosenki i zatańczyły, a Mikołaj wynagrodził je prezentami. Gdy wróciliśmy do przedszkolnych zajęć zastukał do drzwi kolejny gość, który wylądował na lotnisku i nie wiedział jak wrócić do domu. Całe szczęście babcia Klary zamieniła się w elfa i pomogła Mikołajowi. Uradowany gość podziękował słodkościami dzieciom za gościnę.

ANDRZEJKI

30 listopada odwiedziła nas czarownica, która wróżyła nam co nas czeka w przyszłości. Poznaliśmy historię Andrzejek, a później przez resztę dnia wróżyliśmy sobie i bawiliśmy się przepowiedniami i przysłowiami andrzejkowymi.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 26 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy z nas przyniósł swojego ulubionego misia, a pani Grażynka w ten dzień stała się największym pluszowym misiem, jakim widzieliśmy dotychczas ;) Poznaliśmy ciekawą historię malutkiego niedźwiadka, braliśmy udział w konkursie o bajkowych misiach. Skoro nasze pluszaki miały urodziny, to zaśpiewaliśmy im „Sto lat”, a mama Marcelinki upiekła przepyszny tort i misiowe babeczki.

SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANTKĄ

Wcześnie rano w poniedziałek 26 listopada, czyli w Dzień Pluszowego Misia, odwiedziła nas pani policjantka Daria Puchalska, która przeprowadziła z nami pogadankę na temat bezpieczeństwa. Zwróciła uwagę na bezpieczne zachowanie się podczas przechodzenia przez jezdnie, spotkania z groźnym psem czy też zgubienia się w wielkim sklepie. Na koniec przypomnieliśmy sobie numery alarmowe.

ZAJĘCIA KULINARNE – OWOCOWE SZASZŁYKI

Dnia 14.11.19 r. odwiedziła nas pani Ewelina Sidorenko z firmy cateringowej, która dostarcza nam codziennie pyszne obiadki. Przeprowadziła z nami zajęcia dotyczące owoców. Poznaliśmy lub przypomnieliśmy sobie nazwy, wygląd oraz smak różnych owoców, zarówno tych polskich jak i egzotycznych. Na zakończenie każdy z nas robił szaszłyki owocowe z ulubionych owoców.

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku przypadła 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji wszystkie dzieci 9 listopada przyszły ubrane do przedszkola w świątecznych barwach biało-czerwonych. Punktualnie o godz. 11.11 przyłączyły  się do ogólnopolskiego bicia „Rekordu dla Niepodległej”poprzez wspólny śpiew czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten szczególny dzień, dzieci brały udział w różnego rodzaju zajęciach patriotycznych:  prace plastyczne, słuchanie historycznych opowiadań o Polsce i naszej małej ojczyźnie – Starym Kramsku, układały puzzle związane z gminą Babimost.

WYJAZD DO SALI ZABAW „BUBULAND” W ZIELONEJ GÓRZE

26 października dzieci z przedszkola Z Nowego i Starego Kramska radośnie spędziły czas w sali zabaw „Bubuland” w Zielonej Górze. Przed wyjazdem przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, orientacji przestrzennej oraz integracji dzieci.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Nasza Pani jest kochana
zawsze ma dla dzieci czas,
zwykle pani śpiewa dla nas,
ale dziś posłucha nas. (…)

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom a za trud włożony w ich wychowanie. Były życzenia, kwiaty i łzy wzruszenia, że te małe dzieci potrafią okazać tyle wdzięczności.

JESIENNY SPACER

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona przedszkolaków  do spaceru. Dzieci podziwiały las w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „ŻÓŁTA CIŻEMKA”

We wtorek, 2 października 2018r. wyjechaliśmy do Nowego Kramska przedstawienie Teatru Bębenek pt.: „Historia żółtej ciżemki”. Spektakl był tak zajmujący, że widzowie ledwo co usiedzieli w miejscu. Zdarzyło się, że w poszukiwaniu złodzieja, na pomoc bohaterowi, ruszyli ochoczo dwaj przedszkolacy. Były zabawy, tańce i piosenki, a nade wszystko ciekawie opowiedziana historia biednego chłopca, który pracował przy wykonywaniu ołtarza w Krakowie. Spotkanie ze słowem mówionym, teatrem „na wyciągnięcie ręki” sprawia, że dzieci przeżywają wiele emocji ubogacających ich osobowość.

Ten cały dzień spędziliśmy z naszymi kolegami z Nowego Kramska, gdzie wspólnie się bawiliśmy oraz słuchaliśmy bajki „Sowa Zosia”, czytaną przez mamę Kornelki.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.W tym dniu dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie zrobione laurki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie brakowało także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dnia 20 września do naszego przedszkola zaprosiliśmy dzieci z Nowego Kramska, aby wspólnie świętować  Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych i zabawach integracyjnych, które były przeplatane największymi przebojami dla dzieci. Złożyły uroczystą przysięgę przedszkolaka oraz stworzyły „Drzewko Przyjaźni” miedzy dziećmi ze Starego i Nowego Kramska. Nie zabrakło również malowania twarzy i słodkiego poczęstunku.

Rok Przedszkolny 2018/2019

Serdecznie witamy wszystkie dzieci i ich rodziców w nowym roku szkolnym 2018/2019.
Od samego rana w przedszkolu panował gwar. Wszystkie dzieci z uśmiechem wracały po wakacyjnej przerwie. Dla innych dzień ten był jednym z najtrudniejszych dni, ponieważ po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Mimo tego dzieci wspaniale się bawiły i zadowolone wracały do domów. Przed nami kolejny rok pełen niezapomnianych wrażeń, wycieczek, spotkań z ciekawymi gośćmi, wspaniałych zabaw oraz wielu fascynujących przygód wraz z nową wychowawczynią Grażyną Piechottą.