SKS

Czwarty zespół Misrzostw Polski w unihokeju Elbląg 2009

Jesteśmy czwartą drużyną w Polsce w unihokeju!!!

Duży sukces odniosła szkolna drużyna unihokeja chłopców na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Elblągu  w dniach 29 – 31 maja 2009. W turnieju chłopców szkół podstawowych startowało 15 zespołów. Nasz po zaciętym i zakończonym remisem meczu o brązowy medal, musiał uznać po rzutach karnych 0 : 2 wyższość zespołu z Żabiego Rogu. Tegoroczny turnie stał na wysokim poziomie, o wynikach meczy między czterema najlepszymi zespołami decydowały rzuty karne bądź utrata bramki w ostatnich sekundach. Nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze, zbierając pochwały od wielu trenerów, w tym od trenera reprezentacji polskich seniorów. Turniej wygrała szkoła z Zielonki pokonując 1:0 SP Siedlec. Zajęliśmy najwyższą lokatę ze wszystkich szkół biorących udział w tych zawodach z województwa lubuskiego. Drużynę tworzyli: Sebastian Schmidt, Oskar Szmańda, Adam Fliegner, Łukasz Cichy, Mateusz Jarysz, Alan Fliegner, Łukasz Domagała, Artur Papiernik, Bartek Jarysz, Krzysztof Tomiak, Szymon Kosarzycki, Dominik Homeniuk, p. Lilla Omieczyńska i p. Anna Heppel – wytrwale nam dopingując i fotografując. Mieliśmy również okazję pozwiedzać to stare, historyczne miasto.

Mistrz Powiatu Zielonogórskiego w biegu na 300m - Oskar Szmańda

W lekkiej atletyce też nie idzie nam najgorzej. 27 czerwca na Mistrzostwach Powiatu w Sulechowie zdobyliśmy kilka medali. Oskar Szmańda w biegu na 60m uplasował się na II miejscu, a na 300m został Mistrzem Powiatu. Ewelina Spiralska również została Mistrzynią, ale na dystansie 600m oraz z Asią Sielską, Kasią Materna i Amandą Homeniuk w sztafecie 4×100 zdobyła srebrny medal mistrzostw. Wszyscy medaliści oraz Monika Sobolewska i sztafeta 4×100 chłopców (zajęli IV miejsca) uzyskali awans do Finału LOM w Zielonej Górze. Na tych zawodach 5 czerwca najlepsze miejsce uzyskał Oskar, plasując się na V miejscu w biegu na 300m. Natomiast Ewelina w biegu na 600m oraz sztafeta 4×100 chłopców zajęli XI miejsce.

Wszystkim tegorocznym reprezentantom szkoły gratuluję bardzo dobrych wyników sportowych. Dziękuję i życzę dalszych sukcesów.