KOŁO JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2015/2016

Na kółko języka niemieckiego  „Deutsch ist einfach”

uczęszczają uczniowie  klas IV, V i VI

Zajęcia odbywają się:

Poniedziałek – Grupa I – klasy IV-V od godziny 13:05 do 13:50

Czwartek – Grupa II – klasa VI od godziny 13:05 do 13:50

Opiekunem grup jest pani Kamila Komar

Język niemiecki to język naszych sąsiadów, z którymi utrzymujemy kontakty gospodarcze, turystyczne i towarzyskie. Wczesne rozpoczęcie nauki języka niemieckiego, a potem pogłębianie  jego znajomości pozwoli uczniom w przyszłości na nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z mieszkańcami krajów niemieckojęzycznych, nauczy tolerancji i pozwoli na samodzielne poznawanie tych krajów i ich kultury.

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

Znajomość języka niemieckiego otwiera szerokie możliwości dla realizacji wielu życiowych planów. Dzięki nauce niemieckiego zdobywa się umiejętności, przydatne w życiu zawodowym i prywatnym.

Studiowanie w Niemczech opłaca się! Jest tam ponad 340 uniwersytetów i wyższych uczelni – to jedna z największych ofert możliwości studiowania w Europie. Wiele niemieckojęzycznych uniwersytetów cieszy się bardzo dobrą opinią na całym świecie. Liczne niemieckojęzyczne uniwersytety współpracują z polskimi uczelniami w ramach programu Erasmus. Co roku przyznaje się tysiące stypendiów na naukę w Niemczech. Jest to wyjątkowa okazja, by poznać ten kraj i jego mieszkańców.

Język niemiecki zwiększa szanse zawodowe! Kto oprócz angielskiego zna również niemiecki, ma większe szanse na polskim i europejskim rynku pracy. Liczne niemieckie firmy w Polsce, firmy zagraniczne w Niemczech oraz te, które ściśle współpracują z krajami niemieckojęzycznymi, poszukują pracowników ze znajomością języka niemieckiego. Wiele międzynarodowych przedsiębiorstw ma swoje siedziby w Niemczech!

Niemiecki łączy! 40% wszystkich turystów, którzy co roku odwiedzają Polskę, to Niemcy lub Austriacy. Znajomość języka niemieckiego jest więc niezbędna dla Polaków pracujących w branży turystycznej.

Jest bardzo  dużo możliwości nauki języka niemieckiego, oczywiście im wcześniej rozpoczniecie naukę, tym łatwiej się nauczycie :)