Przedszkole Publiczne Nowe Kramsko

My też potrafimy Sprzątać Świat!

Wszystkie dzieci zbierały śmieci.

Teren wokół naszego pięknego   kaliska, czyli stawu, otoczony   wierzbami płaczącymi, został   oczyszczony ze śmieci naszymi   małymi rączkami. Użyte przez nas   rękawiczki też wrzuciliśmy do kosza.   Na koniec była słodka niespodzianka!

Bal w przedszkolu


Walentynki w przedszkolu

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. W naszym przedszkolu w tym dniu zostały przeprowadzone zajęcia na temat przyjaźni, miłości oraz sposobów jej wyrażania. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę` Publiczną w Nowym Kramsku. Pani D. Linowiecka przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „ Topniejące serce” z serii „ Moje bajeczki”. Dzieci wymieniały się spostrzeżeniami na temat obchodzonego święta. Przedszkolaki wróżyły z zaczarowanego czerwonego serduszka, poznając w ten sposób imię przyjaciela czy przyjaciółki. Finałem zajęć było stworzenie „ Serduszka przyjaźni”. Za aktywny udział każdy przedszkolak dostał czekoladowe serduszko. Dziękujemy p. Darii za dzień miłych wrażeń.

CUD BETLEJEMSKIEJ NOCY

Wigilijne spotkanie i niespodzianka – jasełka w wykonaniu rodziców.

W tajemnicy przed dziećmi, rodzice wieczorami spotykali się na warsztatach teatralnych organizowanych przez panie L. Popiołek i R. Adamczak. W piątek 21 grudnia 2018 wszyscy aktorzy – rodzice pojawili się w pięknych kostiumach. Gdy wkroczyli na salę nastąpiła cisza i ogromne zaskoczenie małej widowni. Podziwiali piękną grę i śpiew kolęd w wykonaniu swoich ukochanych rodziców. Nie wszyscy rozpoznali swoją mamę lub tatę. Tata Kornelii występujący w roli Józefa został nie rozpoznany przez córkę . W poszczególnych rolach wystąpili:


  • Maryja -E. Konefon

  • Józef – J. Adamczak

  • Pastuszkowie- K. Szymańska,J. Czulak

  • Trzej Królowie- K. Kocur, S. Szendi, A. Wichłacz

  • Aniołowie -A. Kocur, D. Scheer,K. Konkiewicz

  • Gwiazdeczki- M. Muńko, D. Bannach,

  • Reżyser, Narrator – L. Popiołek

  • Akompaniator – R. Adamczak


Brawo dla wszystkich rodziców!

Pani dyrektor Patrycja Cichy również miała przygotowana niespodziankę dla przedszkolaków. Po występie wręczyła każdej grupie prezenty . Dzieci były uradowane grami i zabawkami, które otrzymały. W tym dniu dzieci łamały się ze swoimi rodzicami opłatkiem, składały życzenia oraz wręczyły przygotowane i wykonane ze swoimi nauczycielkami prezenty. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój . Następnie wszyscy zasiedliśmy do wspólnego stołu z daniami wigilijnymi do wspólnego kolędowania. Dziękujemy wszystkim rodzicom za owocną współpracę .Raz , dwa, trzy – Mikołaj patrzy!

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia 2018r. z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na gościa z siwą brodą, spoglądały na drzwi i przez okno. Mikołaja dzieci przywitały piosenką pt.„ Kochany Panie Mikołaju”. Potem rozmawiały z Mikołajem . Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent .Niestety , Mikołaj nie mógł zostać z nami na dłużej , musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci . Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie z Mikołajem.

WRÓŻBY W NASZYM PRZEDSZKOLU.

W dniu 30.11.2018r.odbył się dzień wróżby i zabawy andrzejkowej. Przedszkolaki wywróżyły sobie przyszłość. Dzieci z wielkim zaangażowanie, zapałem uczestniczyły w zajęciach. Przedszkolaki czarowały z kolorowych kart, cyferek, literek, butów, rzucały monety do miski z wodą . Wróżby były przeplatane  dyskoteką oraz  słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.  Ten dzień był okazją  do zapoznania się z  tradycją andrzejkową .

Z HIGIENĄ NA CO DZIEŃ

Dnia 29 listopada 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką Edytą. Głównym celem spotkania z przedszkolakami było kształtowanie nawyków i przyzwyczajeń higieniczno – kulturalnych na co dzień. Na wstępie pani przeczytała wierszyk „ Chory kotek”. Przeprowadziła rozmowę na temat wiersza. Dzieci odgadywały zagadki na temat higieny osobistej. Dowiedziały się co to jest higiena osobista oraz uzyskały praktyczne rady jak dbać o własne zdrowie.  Pani Edyta zaprezentowała dzieciom technikę prawidłowego mycia rąk.  Każdy przedszkolak po spotkaniu już wie: po co człowiek myje ręce, kiedy i dlaczego należy myć ręce, jakie działanie ma pasta do zębów, dlaczego ważna jest higiena nosa. Po spotkaniu z pielęgniarką każdy uczestnik otrzymał  kolorowankę i odznakę ” Dzielnego pacjenta”. Dziękujemy p. Edycie za praktyczne rady.

Świecary i inne cuda…”

29 listopada 2018r. odbyło się „XXIV Spotkanie z Rodziną” pt.: ‘”Świecary i inne cuda…” .Przedszkolaki jak co roku wzięły udział w imprezie . Przebrane w kolorowe stroje „ Tuptusie „ i „Orzełki „ zaprezentowały dwa współczesne tańce . Po części artystycznej dzieci mogły wziąć udział w zabawie andrzejkowej przygotowanej przez DJ’ów z ósmej klasy albo wywróżyć sobie przyszłość ze szklanej kuli . Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

ŚWIĘTO MISIA

22 listopada 2018r w przedszkolu w Nowym Kramsku zostały przeprowadzone gry i zabawy, w których głównym bohaterem był MIŚ. Na początek p. D. Linowiecka przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Kto przytuli misia Tulisia?”. Następnie zgodnie z hasłem „Pamiętaj , że przytulanie jest bardzo ważne” dzieci ćwiczyły razem ze swoimi misiami różne sposoby przytulania i tak np. przytulanie „tyłem do przodu” czy przytulanie „nieśmiałe”, ale chyba największą radość nam wszystkim sprawiło przytulenie „wszyscy razem” i „na wianuszek”. Kolejnym punktem spotkania były gry i zabawy oraz taniec z misiem na różne sposoby : pod pachą, na głowie, za jedną łapkę. Po zabawach, przedszkolaki rozpoczęły prace nad zrobieniem misia z gazety. Na zakończenie za aktywny udział , świetną zabawę dzieci otrzymały coś słodkiego.


IV POPOŁUDNIE Z CYGĄ – WYKOPKI

W niedzielne popołudnie, 18 listopada 2018r. dzieci przedszkolne, wzięły udział w IV Popołudniu z Cygą pt.: „Pyrka, ziemniak, czy kartofel?” Program artystyczny był urozmaicony w wiersze o ziemniakach. Piosenkę pt. ” Kłótnia kaloszy” z wykonały Kornelia  i Ewelina. Przedszkolaki zatańczyły tańce ludowe ” Wiewióreczka”, ” Koza beczy”. Ten wieczór był przepełniony zabawami, konkursami .

Konkurs plastyczny „ Polska oczami dziecka”

W listopadzie 2018r. w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny dla dzieci z okazji SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI . Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za pomysłowość , staranność i aktywny udział w konkursie. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wieczornicy patriotycznej, na sali wiejskiej w Nowym Kramsku. Każdy uczestnik za udział w konkursie dostał dyplom oraz nagrodę rzeczową . Zostały wyróżnione następujące osoby:

Grupa ” Tuptusie”- W. Konkiewicz, G. Scheer, Ł. Popiołek, K. Kocur, T. Bannach, N. Muńko

Grupa „Orzełki” - Sz. Omieczyński, T. Szymański, K. Adamczak, E. Czulak, K. Gorgon – Suchecka, F. Kocur, M. Kocur


Uroczysta wieczornica patriotyczna

Ubrani w biało – czerwone  barwy  , z chorągiewkami w dłoniach w dniu 29 listopada 2018r. wkroczyliśmy na scenę wiejskiej sali w Nowym Kramsku by uczcić Święto 100 -lecia Niepodległości Polski. ,,Jesteśmy Polką i Polakiem…”, to ulubiona piosenka przedszkolaków, którą wspólnie zaśpiewaliśmy, a wierszem ,,Kto ty jesteś…?” wyraziliśmy swoje uczucia do Ojczyzny. Finałem tego występu był taniec małych patriotów – przedszkolaków. Brawo za piękny występ !

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

Dzień 9.11.18r.

Do tego dnia przygotowania trwały szczególnie. Pani Ludmiła uszyła najdłuższą flagę w Zespole a pani Renata kupiła małe chorągiewki dla każdego z nas.Uczyliśmy się hymnu. Gdy nadszedł ten szczególny dzień, z flagami wkroczyliśmy na szkolną salę. Po komendzie baczność – uczniowie wraz z przedszkolakami odśpiewali godnie cały hymn narodowy pt. : ,,Mazurek Dąbrowskiego”. To był wzruszający moment, którego nie zapomnimy. Mali przedszkolacy poczuli się jak wielcy patrioci. Z okazji 100 -lecia niepodległości życzymy naszej Ojczyźnie pokoju, mądrych, grzecznych i zdrowych dzieci.

WEJ,  WIETRZE , WIEJ!

Mamusia Gabrysia- pani Dagmara Scheer odwiedziła nasze przedszkole w dniu 29.10.2018 i zaprezentowała bajeczkę pt.: ,,Wiej wietrzyku, wiej!”. Z dużym zaciekawieniem wszystkie dzieci wysłuchały ciekawej lektury. Słodką niespodzianką dla dzieci były własnoręcznie zrobione latawce wypełnione słodyczami oraz bardzo dużo kolorowanek z postaciami z bajki. Dziękujemy Gabrysiowi za zaproszenie super mamy!

Szaszłyki owocowe


W dniu 16.10.2018 odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty kulinarne ,,Szaszłyki owocowe”, czyli bomby witaminowe! W przedszkolu jemy smaczne i zdrowe obiady. Zdrowe nawyki żywieniowe kształtuje się od dzieciństwa. Dlatego uświadamianie i zachęcanie dzieci do spożywania takich posiłków to też zadanie przedszkola. Nasza Szefowa kuchni p. Ewelina Sidorenko przygotowała kosze pełne różnorodnych owoców. Wyglądały tak kolorowo i apetycznie, że każdy chciał poznawać ich smak. Pamelo, kaki, granat, awokado to egzotyczne owoce, nie zawsze znane wszystkim dzieciom. Następnie prowadząca ozdobiła główki dzieci pięknymi kucharskimi czepkami. Dzieci zaśpiewały piosenkę i po umyciu rączek, przystąpiły do tworzenia szaszłyków z owoców. Efekty swojej pracy prezentowały z dumą, a następnie ze smakiem wszystkie zjadały. Mniam… jakie to dobre!!!


Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 11.10.18r.

Święto Edukacji Narodowej, to zawsze wesołe wydarzenie w naszej szkole. Nie mogło zabraknąć najmłodszych. Grupa ” Tuptusiów” rozpoczęła ten występ od wierszyków z życzeniami dla wszystkich nauczycieli, piosenką a także tańcem  . Grupa ” Orzełków” rozpoczęła występ  od tekstu: ,, To ona ma serce matki, które się cieszy i trudzi, w drogę wyprawia Cię mądrze uczy Cię świata i ludzi…” . ,,Wiewióreczka mała”, ,,Koza beczy”, ,,Zumba Sofia” to tytuły tańców  wykonanych przez małych artystów. Pod koniec   przedszkolaki  wręczyły na ręce p. Dyrektor upominek dla wszystkich nauczycieli.

WILK I OWIECZKA

Pani M.  Tomiak w ramach prowadzonego programu ” Rodzice czytają nam bajeczki” w dniu 4.10 .2018 przeczytała dzieciom opowiadanie pt. ” Wilk i owieczka”. Dzieci  słuchały z zaciekawieniem , obejrzały kolorowe ilustracje.  Pod koniec spotkania każdy przedszkolak wykonał rysunek  owieczki i wilka. Wszystkie prace zostały umieszczone na wystawie w naszym przedszkolu.


GANG SŁODZIAKÓW

W dniu 2.10.2018r. p. J. Adamczak przeczytała dla naszych przedszkolaków opowiadanie z serii ” Gang  Słodziaków„.  Przedstawiła  o przygodę zwierzątek takich jak :lis, sowa, bóbr, zając jeż, ryś. Dzieci bardzo były zainteresowane przygodami leśnych z bohaterów. Pod koniec spotkania każdy przedszkolak wykonał rysunek na temat przeczytanej książeczki.

DZIEŃ CHŁOPAKA

W przedszkolu ten dzień przebiegał pod hasłem ” Super Chłopak„.  Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od prób wysiłkowych. Chłopacy musieli wykonać kilka trudnych ćwiczeń gimnastycznych . Z zadaniami poradzili sobie świetnie! Dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia.  W nagrodę chłopacy otrzymali medale z okazji ich święta. Gratulujemy! Na koniec zabawy każdy uczestnik otrzymał również słodki poczęstunek.

RODZICE CZYTAJĄ  NAM BAJECZKI

Popierając akcję „Cała Polska czyta dzieciom” nasze przedszkole rozpoczęło kolejną serię spotkań „RODZICE CZYTAJĄ NAM BAJECZKI”

27 września odwiedziła nas mama Nikodema. p. Marzena przeczytała wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”.  Dzieci z zaciekawieniem słuchały, oglądały kolorowe ilustracje. Czytany utwór wywołał w nich uśmiech. Wykonywały pracę plastyczną tematycznie związaną z treścią.

Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie, jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.  Tego dnia nasze przedszkolaki wybrały się  gościnnie do przedszkola  do Starego  Kramska .  Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Efektem tego świętowania było stworzenie „ Drzewka Przyjaźni” między ” Biedronkami”ze Starego Kramska , „Tuptusiami” i  „Orzełkami” z Nowego Kramska.

Święto  dostarczyło dzieciom wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to również nasza satysfakcja, pracowników przedszkola.

TuPTuSie” i ORZEŁKI

Z inicjatywy rodziców naszych przedszkolaków powstały w przedszkolu nazwy poszczególnych  grup.

Grupa  „ Tuptusie” to dzieci 3 i 4-letnie.Wychowawcą grupy jest Ludmiła Popiołek Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się  wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze Panie i rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować i  malować. Lubimy zabawy na placu zabaw i spacery na świeżym powietrzu. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzykę relaksacyjnej i bajek.

Grupa „Orzełki” to dzieci 5 i 6 letnie. Wychowawcą grupy jest Renata Adamczak. Znamy już zasady panujące w przedszkolu. Staramy się pomagać maluchom  w ubieraniu się i sprzątaniu. Wiemy, że wspólna zabawa musi przebiegać zgodnie. Tworzymy już zgraną drużynę. Mamy wiele ciekawych pomysłów. Rodzice wyposażyli nas w potrzebne pomoce. Nasze prace prezentujemy na gazetce. Otrzymaliśmy teczki z kolorowymi książeczkami, w których chętnie pracujemy. Ze smakiem zjadamy śniadania, obiady i desery. Dbamy o zdrowie i higienę, bo codziennie myjemy ręce i  zęby. Lubimy wspólne zabawy na placu przedszkolnym. Pani nam opowiada  i  czyta  bajki.   Radośnie tańczymy i śpiewamy piosenki. Po południu z uśmiechem wracamy do domu.


Bezpieczni przedszkolacy!

Na początku września tego roku dzieci zapoznawały się z elementarnymi zasadami  bezpieczeństwa drogowego, sygnalizacją świetlną oraz znakami drogowymi. Podczas jesiennych spacerów na pobliskim skrzyżowaniu ubrane w kamizelki odblaskowe, uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię. Towarzyszył naszym przedszkolakom Pan „ Świetlik” który bacznie obserwował zachowanie dzieci. Przedszkolaki szybko odnalazły się w tej tematyce, wykazując duże zaangażowanie.


Witamy w przedszkolu!Rok szkolny 2018/2019 został rozpoczęty!

Po udanych wakacjach uśmiechnięte i stęsknione przedszkolaki powróciły do swoich Pań i kolorowych  sal  przedszkola.

Wszystkim dzieciom w tym roku szkolnym życzymy wiele radości i wytrwałości w dążeniu do celu oraz najpiękniejszych chwil w naszym przedszkolu.PRZEDSZKOLAKI JEDZĄ ZDROWE RZECZY – NIE ŚMIECI!

8 listopada w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony jest w Polsce „Śniadanie Daje Moc”.


Pod hasłem „Śniadanie daje moc” 8.11.2017 przebiegła ogólnopolska akcja promocyjna w oddziale przedszkolnym w Nowym Kramsku . Akcji towarzyszyły pogadanki o zdrowym odżywianiu i roli śniadania w żywieniu dzieci. Dzieci na początku wysłuchały prelekcję na temat 12 zasad zdrowego odżywiania i roli śniadania w żywieniu na co dzień przygotowaną przez mgr L. Popiołek. Przedszkolaki przy pomocy nauczycieli przygotowywały wspólne, kolorowe i zdrowe śniadania, przy którym przede wszystkim pamiętały o zachowaniu bezpieczeństwa. Kiedy wszystko było już gotowe,dzieci zasiadły przy stołach i ze smakiem zjadły własnoręcznie zrobione kanapki i witaminowe szaszłyki.

Do realizacji tej akcji włączeni byli również rodzice. W ramach dodatkowego zadania wspólnie z dziećmi wykonali plakaty w domu na temat najważniejszego posiłku dnia – ŚNADANIA. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji tego dnia.

To był dzień kolorowy , bardzo miły i pełny wrażeń przeplatany grami , zabawami , tańcami.

Efekty już widać – dzieci nie przynoszą do przedszkola batonów i innych słodyczy ale zdrowe, przyrządzone w domu kanapki. Najważniejsze cele akcji zostały osiągnięte.

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W czwartek, 2 listopada odwiedziła nas absolwentka naszej szkoły- Dominika Malinowska, która wykonuje zawód ratownika medycznego. Było to bardzo miłe, a zarazem  ważne spotkanie dla ,,przyszłych ratowników”. Na samym początku Dominika zaprezentowała dzieciom strój ratownika, w którym pracuje na co dzień.  Celem tych zajęć było zapoznanie dzieci ze specyfiką zawodu ratownika medycznego oraz praktycznym wykorzystaniu  telefonu podczas wzywania pomocy (pogotowia). Mamy nadzieję, że takie spotkanie pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków i pozwoli prawidłowo i  bez lęku nieść pomoc potrzebującym.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK- SPOTKANIE Z POLICJĄ

Dnia 31 października nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze policji. Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po pasach, bawić się w domu i w przedszkolu. Goście ostrzegali też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać i wpuszczać do domu. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za spotkanie. Zapraszamy częściej!

RODZICE CZYTAJĄ NAM BAJECZKI

W dniu 26.10.2017 odbyło się „pierwsze czytanie” w ramach realizacji programu ” Rodzice czytają nam bajeczki”. Pani K. Kocur przeczytała dla naszych przedszkolaków książeczkę pt. Złota kaczka”. W nagrodę za aktywność i uważne słuchanie  dzieci otrzymały kolorowanki. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy innych rodziców do udziału w akcji  :)

JESIENNA ZABAWA

Jesienią dzieci w przedszkolu się nie nudzą. Każda pora roku do zabawy jest dobra!

DYSKUSYJNY  KLUB KSIĄŻKI

Dnia 17.10. 2017 r. odbyły się kolejne zajęcia wynikające z realizacji programu ,,Czytanie na dywanie”. Pani Daria młodszym przedszkolakom przeczytała opowiadanie pt: ,,Król Drozdobrody”. Do zobaczenia za miesiąc.

WARSZTATY KULINARNE

W dniach 3.10 i 19.10 w przedszkolu Panie zorganizowały dla dzieci zajęcia kulinarne. Każdy przedszkolak miał możliwość przygotować zdrowe, kolorowe szaszłyki owocowe. Natomiast 19.10. 2017 r. dzieci przygotowywały smaczną i bogatą w witaminy sałatkę jarzynową. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, zapach i smak owoców i warzyw. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały przygotowane zdrowe posiłki.

DZIEŃ  EDUKACJI  NARODOWEJ

12 października br. nasze przedszkolaki podziękowały wszystkim pracownikom szkoły, przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. Wzięły udział w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Po występnie przedszkolaki na ręce pani dyrektor wręczyły upominek z najlepszymi życzeniami dla wszystkich pracowników naszej placówki.

SPOTKANIE Z TEATRZYKIEM

,,JESIENNE PORZĄDKI”

Bohaterowie spektaklu (dzik Władek, wiewiórka Basia) w dniu 5 października 2017 r. zaprosili dzieci do lasu na jesienne porządki. Zwracali dzieciom uwagę na potrzebę utrzymania porządku w przedszkolu i w domu. Przypominali o zasadach kulturalnego odnoszenia się do kolegów, koleżanek poprzez stosowanie form grzecznościowych. Przedszkolaki podczas spektaklu miały okazję wcielić się w rolę aktorów poprzez udzielanie pomocy wiewiórce Basi w wycieraniu kurzu i sprzątaniu. Dzieci za wykonaną pracę otrzymały nagrodę- wielkie brawa.

DZIECI CZYTAJĄ DZIECIOM

W roku szkolnym 2017/2018 w  naszym przedszkolu będą organizowane zajęcia czytelnicze prowadzone przez młodzież szkolną. Te działania mają na celu rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci. Dnia 2 października odbyły się pierwsze zajęcia.Uczniowie kl. VII zaprezentowali klika utworów  J.Tuwima.

,,PODWÓJNE ŚWIĘTO”

Dnia 29.09.2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się podwójne święto tzn. Dzień Przedszkolaka i Dzień Chłopaka. Tego dnia panie zorganizowały liczne zabawy taneczne z balonami,  zajęcia plastyczne itd. Każdy przedszkolak wykonał SUPER PRZEDSZKOLAKA z kolorowych balonów. Oczywiście wielką niespodzianką dla wszystkich była Dyskoteka Super Przedszkolaka. Na podsumowanie świetnej zabawy dzieci otrzymały ODZNAKĘ SUPER PRZEDSZKOLAKA. Nasi kawalerowie otrzymali od dziewcząt symboliczne krawaty SUPER CHŁOPAKA i słodkie lizaki.Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie słodkiego poczęstunku dla super przedszkolaków.

DYSKUSYJNY  KLUB KSIĄŻKI

Dnia 26.09. 2017 r. odbyły się pierwsze zajęcia wynikające z realizacji programu ,,Czytanie na dywanie”. Pani Daria ,,maluszkom”  przeczytała opowiadanie G. Nowak ,,Muzykalna Mućka” natomiast  dzieciom starszym  książkę tej samej autorki pt ,,Niezapowiedziani goście”.

WSPÓLNIE POSPRZĄTAMY ŚWIAT

Dnia 19.09.2017 r. dzieci posprzątały okolice Nowego Kramska w ten sposób przedszkolaki wzięły czynny udział w ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątanie świata”. Panie przygotowały szereg działań, zabaw mających na celu uświadomienie dzieciom potrzeby dbania o nasze środowisko. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały wszystkie zadania. Worki były napełnione śmieciami z naszej okolicy. Będą pamiętały ,że należy dbać i szanować naszą przyrodę.

WITAMY W PRZEDSZKOLU

ROK SZKOLNY 2017/2018

Dnia 4.09.2017 r. wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola z radością powitały koleżanki, kolegów oraz panie. Rok szkolny został rozpoczęty w dwóch grupach przedszkolnych: GRUPA „STARSZAKÓW” -(6 LATKI) -8 osób,( 5 LATKI)-2 osoby wychowawczyni mgr Ludmiła Popiołek. GRUPA „MALUSZKÓW”-(3,4,5 LATKI)-16 osób wychowawczyni mgr Agnieszka Raczkowiak. Dzieci w naszym przedszkolu będą poznawały świat poprzez zabawę,śpiew, taniec a także wycieczki krajoznawcze i turystyczne. Oprócz zajęć obowiązkowych, za zgodą Rady Rodziców, dzieci będą korzystać z zajęć-rytmicznych. Również przedszkolacy będą korzystać z zajęć języka niemieckiego, religii, zajęć gimnastycznych oraz logopedycznych. Nasze przedszkolaki będą brały udział w ogólnopolskiej  akcji  pt ,,Dyskusyjny klub książki”. Rodziców serdecznie zapraszamy do czytania dzieciom książeczek, do włączenia się w akcję ,,Rodzice czytają nam bajeczki”. Szczegółowy plan pracy przedszkola znajduje się w dokumentacji przedszkolnej. Zapraszamy do współpracy i zaangażowania w ,,życie” przedszkola.

DYSKOTEKA NA STO!!!!!

Przed  rozpoczęciem wakacji  a dokładnie 29.06.2017r. w naszym przedszkolu panie L.Popiołek i A. Raczkowiak zorganizowały dla   „wytrwałych” przedszkolaków DYSKOTEKĘ NA STO! Dzieci bawiły się przy najnowszych przebojach disco. Brały udział w konkursach tanecznych. Pod koniec zabawy  wybrano MISTERA  oraz MISS DYSKOTEKI. Rodzice przygotowali naszym pociechom rozmaite pyszności.  Zabawa udała się . W ten sposób pożegnaliśmy na wesoło nasze przedszkole. Dziękujemy wszystkim za SUPER  zabawę.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!

DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO!

22.06.2017 r. odbyło się pożegnanie pani Marii Waligóry.Nasze przedszkolaczki również wzięły udział w tej wyjątkowej uroczystości. Przygotowaliśmy kilka niespodzianek dla pani Dyrektor. W formie wierszy , piosenek, tańca podziękowaliśmy za wszystkie spędzone miesiące. Po występie każdy przedszkolak wręczył  kwiatek jako symbol  wdzięczności . Pani Dyrektor była bardzo wzruszona ,w zamian obdarowała dzieci pysznymi słodyczami.

WYJĄTKOWY DZIEŃ

Dnia 21.06 Rada Rodziców zorganizowała dla naszych dzieci szereg niespodzianek. Odwiedził przedszkolaków iluzjonista, który czarował , żartował, zapraszał chętne dzieci do wspólnej zabawy. Następie nasze maluszki obejrzały pokaz tresury psa. Dzięki Strażnikom Ochrony Kolei dzieci dowiedziały się jak należy zachować się   w przypadku ataku psa. Panie z Rady Rodziców poczęstowały dzieci pysznymi drożdżówkami i zdrowymi hod- dogami. Dziękujemy Paniom  za świetną zabawę organizowaną dla naszych wspaniałych przedszkolaczków.

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS

19 czerwca w naszym przedszkolu pożegnaliśmy rok przedszkolny oraz  grupę ,,starszaków”. Zerówka wierszami i umiejętnościami tanecznymi podziękowała wszystkim za mile spędzony czas w przedszkolu. Maluszki również podziękowały starszakom i wszystkim paniom za zabawy, przeprowadzone zajęcia i  organizowane atrakcje. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim rodzicom, którzy  angażowali się w życie i pracę przedszkola w roku szkolnym 2016/2017. Zapraszamy do dalszej współpracy.

WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ

13 czerwca odbyła się wycieczka do Wioski Indiańskiej.  Dla dzieci były przygotowane różnorodne atrakcje. Przedszkolaki poznały tryb życia jaki prowadzili Indianie. Mogły zobaczyć  a nawe Życzymy udanych , bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia po wakacjach.t dotknąć eksponaty. Dzieci miały okazję zatańczyć indiański taniec, pokonać tor przeszkód i ,,upolować bizona”. Na zakończenie przy wspólnym ognisku upiekliśmy kiełbaski i wysłuchaliśmy melodii na flecie. Dziękujemy organizatorom za mile spędzony czas.

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca to szczególny dzień dla wszystkich dzieci.  W tym dniu dla przedszkolaków Nowego Kramska i Starego Kramska  były organizowane różne atrakcje min. pokaz straży pożarnej, atrakcje organizowane przed przez Nadleśnictwo Sulechów. Panie zorganizowały dla dzieci między innymi :zabawy ruchowe na placu zabaw,malowanie  farbami, robienie baniek  mydlanych i pieczenie kiełbasek .

ŚWIĘTO MAMY I TATY

19 maja w naszym przedszkolu odbyła się szczególna uroczystość pt ,,Wszystkie kwiaty dla mamy”. W tym dniu dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Ten dzień był pełen niespodzianek dla mamy i taty, który nie kryli wzruszenia podczas popisów ich dzieci.

CYRK ,,HERCA”

Dnia 9 maja przedszkolaki podziwiały występ artystów cyrkowych. Cyrkowcy  zaprezentowali  tresurę psa, żonglerkę, jazdę na rowerze jednokołowym i czarodziejskie sztuczki. Szczególnie przedszkolakom podobały się  popisy clowna. Nie przestraszył ich nawet dłuuuuugi wąż. Występ pozostanie im na długo w pamięci.

PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

,,MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z KSIĄŻKI”

Dnia 8.05 2017 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt ,,Moja ulubiona postać z książki” współorganizowanego z Biblioteką Publiczną w Nowym Kramsku.  Prace były bardzo ciekawe,wykonane różnymi technikami plastycznymi. Prace Tomasza Klemta, Mileny Dub i Alicji Gronkowskiej zostały wyróżnione. Pani Katarzyna Nowak wręczyła  wszystkim uczestnikom konkursu książeczki i dyplomy. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

FESTIWAL KULTURY REGIONALNEJ

W czwartek, 27 kwietnia 2017r. nasi mali artyści wzięli udział w XVII Festiwalu Kultury Regionalnej Nowe Kramsko 2017.  Zaprezentowały ludowe tańce „ Poszło dziewczę po ziele”, „ Nie chce cię , nie chce …..” oraz „ Taniec Klaskaniec”. Udział naszych dzieci został doceniony i nagrodzony dyplomem oraz Kramszczanką 2017. Do zobaczenia na Festiwalu za rok!

ZABAWA W ZIELONEJ GÓRZE

Na ten wyjazd dzieci  czekały  z niecierpliwością.  Na sali zabaw  „ BUBULAND ” w Zielonej Górze bawiły się  razem z nami także  przedszkolaki ze Starego Kramska . Część dzieci  wspinała się, bawiła się  w basenie z piłkami a inne skakały na dmuchanym zamku. Chłopacy jeździli samochodzikami. Czas minął dla przedszkolaków bardzo  szybko. Ten dzień na pewno był dla wszystkich dzieci  pełen wrażeń.

WI