WIOLINKOWE SPOTKANIA Z RODZINĄ

XXIV Wiolinkowe Spotkanie z Rodziną

W czwartek, 29 listopada 2018r. odbyło się „XXIV Spotkanie z Rodziną” pt.: ‘”Świecary i inne cuda…”połączone z dyskoteką andrzejkową przygotowaną przez Samorząd Uczniowski z Opiekunką. Było zaskakująco inaczej. Wiolinki zaprezentowały na scenie fragment widowiska „Świecary – strażniczki trzeźwości” oraz tanecznymi układami do muzyki współczesnej zachęciły widzów do zabawy andrzejkowej. Dyskoteka prowadzona przez DJ’ów z ósmej klasy była miłą rozrywką dla uczniów. Dziewczęta i chłopcy z Samorządu przygotowali też kilka zabaw. Popularnością cieszyła się kawiarenka oraz wróżba z laniem wosku. Furorę zrobiła Wróżka wyczarowująca ze szklanej kuli przyszłość.

Dziękujemy wszystkim gościom za obecność, artystom za występy.

XXIII Wiolinkowe Spotkanie z Rodziną

W czwartek, 30 listopada 2017 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się kolejne – XXIII Wiolinkowe Spotkanie z Rodziną. Do wspólnego występu Wiolinki zaprosiły: przedszkolaków  z nowokramskiego przedszkola – młodsza i starsza grupa pod opieką p. Agnieszki Raczkowiak i p. Ludmiły Popiołek; kl. I z wychowawczynią – p. Marią Janusz, Chór szkolny pod batutą p. Renaty Adamczak, grupę instrumentalistów regionalnych prowadzoną przez mistrza Jana Prządkę, zespół dziewcząt grających na gitarach z opiekunką – p. Andżeliką Drozdą, solistę Kacpra Jarysza. Miłą niespodziankę sprawił Mikołaj ze Starego Kramska, który, choć na chwilkę, odwiedził występujących artystów. Nie zawiodła publiczność, wśród której byli przedstawiciele Gminy, członkowie stowarzyszeń i organizacji, nauczyciele  i rodziny Wiolinek. Spotkanie było bardzo miłe, pomysłowe i kolorowe. Każda grupa zaproponowała oglądającym muzyczny pomysł na wspólne popołudnie. Dziękujemy wszystkim artystom za piękny popis. Rodzicom za wsparcie idei organizowania Spotkań, publiczności za obecność!  wima

W popołudniowy czwartek,  2 grudnia br.o godz. 17.00 odbyło się w naszej szkole „XXII Wiolinkowe Spotkanie z Rodziną”. Doroczna impreza zgromadziła rodziny dzieci szkolnych, zwłaszcza Wiolinek i przedszkolaków. Nie zabrakło przedstawicieli władz Gminy Babimost, władz wiejskich, przedstawicieli stowarzyszeń. Wszyscy dopisali i już po raz dwudziesty drugi wysłuchali naszego programu. Pierwsza część była poświęcona regionalizmowi. Zaprezentowaliśmy przyśpiewki śpiewane przez Wiolinki – solistów podczas 42 Biesiady Koźlarskiej w Zbąszyniu oraz pieśni patriotyczne, które zaśpiewaliśmy na VI Przeglądzie Pieśni Patriotycznych w Sulechowie. Potem nastąpiła przerwa na kawę i ciasto, które upiekły nasze mamy.

Druga część przeniosła nas w Krainę Bajek, na początku której spotkaliśmy urocze krasnoludki z naszego przedszkola. Kolorowe krasnale zatańczyły nam tańce i powiedziały wierszyki. Ich występ nagrodzono burzliwymi oklaskami. Kolejno poznawaliśmy bohaterów prezentacji - tańców i piosenek. Było bajkowo, filmowo i tanecznie. Wszyscy świetnie się bawili, a Wiolinki pokazały, że potrafią wyczarować miłe i niezapomniane chwile.

——————————————————————

XXI Wiolinki Spotkanie z Rodziną

3 grudnia br. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się „XXI Wiolinkowe Spotkanie z Rodziną”, które zgromadziło liczną widownię. Przybyli goście: przedstawiciele władzy gminnej, sołeckiej, członkowie stowarzyszeń i kół oraz rodzice i przyjaciele Wiolinek. Wszyscy ochoczo  oklaskiwali program artystyczny zespołu, który składał się z dwóch części: ludowej i współczesnej. W części ludowej wysłuchaliśmy gry na ludowych instrumentach oraz przyśpiewek kramskich a także obejrzeliśmy śpiewogry i tańce kramskie. W drugiej części przenieśliśmy się nad morze. Tematykę tę podkreślały stroje zespołu oraz repertuar. Słuchaliśmy popisów solistów, którzy opowiedzieli nam o tym jak zbudować łódź, jakie życie wiedzie pirat, co robi Pippi Langstrumpf i dokąd pobiec. Ciekawe układy choreograficzne pobudzały publiczność do energicznego klaskania lub relaksowały spokojnymi tonami.  Całość atmosfery dopełniała morska dekoracja oraz przepyszne ciasto i kawka serwowane podczas przerwy.

Podczas Spotkania zaprezentowano także fragmenty teatrzyku „O mnie się nie martw, mamo”, który powstał w ramach realizowanego Programu profilaktyki przeciwdziałaniu akoholizmowi i nikotynizmowim oraz narkomanii ze szczególnym uwzględnieniem dopalaczy. Szczególnie do gustu przypadła wszystkim piosenka z tego spektaklu, która zapewniała rodziców, że nie mają powodów do zmartwień, ponieważ dzieci potrafią mówić Nie! w sytuacjach, gdy ktoś próbuje zmusić je do rzeczy, których sobie nie życzą.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania swoich umiejętności przed rodzimą publicznością.

—————————————————————————-

XX Wiolinkowe Spotkanie z Rodziną

„Bo jak nie my, to kto?”… to nasze hasło przewodnie drugiej części XX Wiolinkowego Spotkania  z Rodziną, które odbyło się 27 listopada br. o godz. 1700 w naszej szkole. Całość programu przebiegła pod tytułem: „Dwadzieścia lat minęło…”, bo był to już dwudziesty program Wiolinek. Jak powiedziały prowadzące: Julia, Wiktoria i Karolina, to Spotkanie było okazją do podsumowań. Oto statystyczne refleksje dwudziestoletniej organizacji naszej imprezy:

·         co roku w Spotkaniu z Rodziną uczestniczyło około 60 artystów, mnożąc ten średni wynik przez 20 lat, mamy niebagatelną liczbę: 1200 tysiąca dwustu artystów zdeptujących naszą scenę,

·         uśredniając liczbę przybywającej publiczności na rokroczne Spotkania – 160 osób, to przez dwadzieścia lat mamy liczbę 3200 widzów oglądających  nasze programy,

·         jeżeli każdy występ obfitował w około 10 udanych choreografii tanecznych to przez dwadzieścia lat mieliśmy ich 200,

·         zaśpiewaliśmy około 200 piosenek i wymyśliliśmy ponad dwadzieścia wzorów kostiumów,

·          powstał „Hymn Spotkań z Rodziną” piosenka o Wiolikach, piosenka o gwarze kramskiej, o Nowym Kramsku iiiii…kilka innych,

·         zjedliśmy podczas naszych programów około 300 blach ciasta! nie licząc mnóstwa słodyczy,

·         wykonaliśmy ponad tysiąc zdjęć, kilkanaście filmów i  kilkanaście pocztówek,

·         wychowaliśmy regionalnych muzyków, profesjonalnych wokalistów i wspaniałe tancerki,

·          nauczyliśmy się, że jedno popołudnie w roku spotykamy się w naszej szkole, by powspominać, pośpiewać, potańczyć, a przede wszystkim – NAŁADOWAĆ BATERIE POZYTYWNĄ

Gośćmi tegorocznego Spotkania współtworzącymi program były dzieci z Przedszkola w Nowym Kramsku pod opieką p. A. Raczkowiak i p. R. Adamczak oraz zespół taneczny Happy Dance ze Starego Kramska. Wśród publiczności dostrzegliśmy znajome twarze Burmistrza Gminy Babimost – p. B. Radnego oraz wiceburmistrza p. Z. Wozińskiego, sołtysa wsi Nowe Kramsko – p. B. Sulka z Małżonką, mistrza gry na regionalnych instrumentach – p. H. Skotarczyka z Małżonką. Byli nasi rodzice, przyjaciele, nauczyciele. Nie zawiodły mamy z upieczeniem ciasta. Program tradycyjnie składał się z dwóch części: ludowej i współczesnej. Pokazaliśmy tańce i przyśpiewki kramskie, zaprezentowała się w grze na sierszenkach – Martyna Kostera. W drugiej części przypomnieliśmy kilka starszych układów tanecznych oraz nowe: „La la la”, „Tocca”, „C’est la vie”. Był czas na słodką czekoladkę i chmurę serc, którymi obsypaliśmy naszych gości. a wszelką pomoc – DZIĘKUJEMY! Spotkania z Rodziną, to czas wspólnej zabawy poprzedzony żmudnymi ćwiczeniami, poświęceniem wielu osób, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy!

——————————————————————-

„XIX Wiolinkowe Spotkanie z Rodziną pt.: W rytmie disco.”

„Opowiadania o rodzinie…” tak rozpoczęło się w miniony czwartek (28.11.2013r) już XIX Wiolinkowe Spotkanie z Rodziną – impreza przygotowywana przez członków szkolnego zespołu taneczno – wokalnego Wiolinki działające przy naszej szkole, dla rodzin. Po raz dziewiętnasty Wiolinki zaprosiły Gości, by wspólnie przeżyć chwile radości, bo jak powiedziały w programie, mamy coraz mniej czasu na bycie ze sobą. Dlatego członkowie zespołu zaproponowali swoim gościom, wśród których byli obecni przedstawiciele władz gminnych – Burmistrz Babimostu – p. Bernard Radny i wiceburmistrz Babimostu – p. Zbigniew Woziński, wspólną zabawę pt. „W rytmie disco.” Jak każde takie spotkanie, tak i w tym roku pierwsza jego część była poświęcona folklorowi. Mogliśmy zobaczyć kramskie tańce ludowe: „Szewczyka”, „Marynię”, „Cygę”, „Jadwigę” i „Herr Schmidta”. Wysłuchaliśmy także pieśni pt.: „My dzieci kramskiej ziemi.” W przerwie goście częstowali się ciastem upieczonym przez rodziców oraz kawą.

Druga część programu wiodła nas tanecznymi rytmami: od czasów prehistorycznych po współczesność. Przez scenę przewijały się tańce do takich przebojów jak: „Lolly pap”, „YMCA”, „Seniorita”, „Przedszkolna samba” czy „Feel”. Nie zabrakło niespodzianek w postaci wspólnie zatańczonych z całą publicznością Kaczuch, czy konkursowego popisu Wiolinek z rodzinami.

Przez scenę przewinęło się ponad pięćdziesięciu artystów, którym serdecznie dziękujemy. A byli to:

- przedszkolacy z nowokramskiego przedszkola pod opieką p. Marii Janusz,

- absolwentki Wiolinek z Liceum: Joasia Czerkawska i Natalia Piwecka,

- absolwentki Wiolinek z Gimnazjum: Agata Gorockiewicz, Monika Krieger, Magda Kubicka, Monika Kubik i Klaudia Spiralska, czyli zespół „EMMA”,

oraz Małe i Duże Wiolinki :-)

Atmosfera Spotkania była niezwykle ciepła, kolorowa i radosna. Podsycała ją wspaniała publiczność, wśród której brylowały Urocze Maleństwa. To znak, że wiolinkowa tradycja nie zaginie!

Dziękujemy wszystkim Artystom za wspaniałe występy. Już za rok – kolejna okazja, by być razem! A będzie to szczególne spotkanie, bo jubileuszowe – dwudzieste!

Wszystkim, którzy pomogli przy organizacji „XIX Spotkania z Rodziną”  – dziękujemy!

Wiolinki z Opiekunką

19 Wiolinkowe Spotkanie z Rodziną pt.: „W rytmie disco” już zapraszamy! 28 listopada 2013r. godz. 17.00, sala gimnastyczna szkoły. :-)

Nie może nikogo zabraknąć!

——————————————————-

18 Wiolinkowe Spotkanie z Rodziną pt.: „Dozwolone do lat osiemnastu…”


29 listopada br. o godz. 17.00 w sali gimnastycznej nasze szkoły po raz osiemnasty zabrzmiało „Opowiadania o rodzinie są zwykle wszystkie takie szare…”. Po raz osiemnasty Wiolinki wyszły na scenę i przekonywały piosenkami, tańcami, tradycją nowokramskiego śpiewania i grania na regionalnych instrumentach, że warto czasami oderwać się od codziennych obowiązków, by wspólnie spędzić czas.

Tegoroczne Spotkanie z Rodziną było bardzo udane. Na scenie oprócz gospodarzy – Wiolinek można było zobaczyć uczennice grające na sierszenkach, zespół taneczny z Dąbrówki Wlkp. nasza absolwentkę Olę Stein oraz grupę nowokramskich sześciolatków. Serca publiczności podbił przyszły Wiolinek – Leon, który wtopił się tanecznym krokiem w grupę tańczących przedszkolaków.

Tradycyjnie program składał się z dwóch części: pierwszej ludowo – patriotycznej i drugiej współczesnej. Wiolinki zaprezentowały się nie tylko w nowym repertuarze wokalno – tanecznym, ale i w nowych strojach, które zakupione zostały przy finansowej pomocy Rady Rodziców. Zespół ubrany był także w nowe koszulki uszyte przez p. Wandę Jakubowską i Opiekunkę zespołu.

Wcześnie została przeprowadzona zbiórka złomu, z której dochód wsparł zakup nowych – kolorowych koszulek. Wydana została też świąteczna pocztówka Wiolinek.

Za wszelką pomoc w organizacji Spotkania – dziękuję! Mam nadzieję, że mimo pełnoletniości, uda nam się zorganizować kolejne programy, na które serdecznie zapraszam!

Opiekun Wiolinek – W. Malinowska

XVII Spotkanie z Rodziną pt.: „Gra w kolory”

„XVII Spotkanie z Rodziną” pt.: „Gra w kolory” odbyło się 2 grudnia br. w sali gimnastycznej naszej szkoły. Wiolinki zaprezentowały się w programie ludowym i współczesnym. Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała solistów i zespół w „kolorowych” piosenkach”. Do ogłoszonego podczas Spotkania konkursu stanęło ponad 30 osób. Miło nam poinformować, że zwyciężczynią została p. Małgorzata Sikora! Gratulujemy i obiecujemy, że nagroda jeszcze przed świętami dotrze do pani Małgosi. Było wesoło, kolorowo, rytmicznie, szaleńczo…i pysznie jak zwykle.

——————————————-

XVI Wiolinkowe Spotkanie z Rodziną pt.: „40 lat minęło…”

Witajcie Wiolinki!

Tak się złożyło, że rocznica goni rocznicę. W zeszłym roku obchodziliśmy piętnastolecie Wiolinkowych Spotkań z Rodziną, a w tym – czterdziestolecie istnienia Wiolinek. Rocznica okrągła i szacowna. Niewiele szkolnych zespołów może poszczycić się taką tradycją.

Na wiolinkowy jubileusz zaprosiliśmy wielu gości m.in. byłe Wiolinki. W programie przypomnieliśmy początki Wiolinek ściśle związane z harcerstwem. Była możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej ze zdjęciami z początków istnienia zespołu. Zaśpiewaliśmy harcerskie piosenki siedząc przy ognisku przed harcówką. Nie zabrakło harcerskich pląsów, tańców oraz akcentów regionalnych. Program uświetnili: absolwentka szkoły – p. Maria Bannach, która wspomniała muzyczne tradycje szkolne sprzed czasów Wiolinek, uczennice przygotowane przez byłą Wiolinkę – p. Renatę Adamczak – Marta Kubicka i Monika Krieger oraz Rodzinna Kapela Koźlarska – Dominika i Maciej Malinowscy w składzie archetypowym – byli uczniowie p. Henryka Skotarczyka. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Podczas programu w sprzedaży były okolicznościowe pocztówki zespołu. Finał programu zapachniał wspaniałym jubileuszowym tortem i kwiatami wręczonymi z tej okazji opiekunce i dyrektor szkoły. My zaś każdemu uczestnikowi XVI Spotkania z Rodziną pt. „40 lat Wiolinek” ofiarowaliśmy stokrotkę – symbol piosenki harcerskiej, od której rozpoczęła się historia artystycznej drużyny harcerek z Nowego Kramska  – Wiolinek, a było to dnia 4 grudnia 1970r. Na koniec Spotkania goście i artyści zaproszeni zostali na bankiet sponsorowany przez rodziców Wiolinek.

Obchody rocznicowe trwają. Starsze Wiolinki postanowiły spotkać się na okolicznościowej zabawie dnia 26 lutego 2011r. Obecność na niej potwierdziła założycielka zespołu – dh Elżbieta Krawiec. Rezerwacja miejsc u p. Renaty Tomiak. Zapraszamy, będzie wiele niespodzianek!!!

W imieniu zespołu i opiekunki serdecznie dziękujemy osobom, które pomogły przy organizacji „XVI Spotkania z Rodziną”: dyrektor szkoły – p. Marii Waligórze, p. Krystianowi Markiefce, p. Danucie Dąbrowskiej, p. Helenie Bieszczak, Rodzicom członków zespołu, p. Marii Janusz, p. Marii Bannach, p. Renacie Adamczak, p. Henrykowi Skotarczykowi, p. Mirosławowi Malinowskiemu, Radzie Rodziców przy Zespole Edukacyjnym.